vzdálenost psa při dostřelení

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

vzdálenost psa při dostřelení

Příspěvek od curil »

můžete někdo říct jaká je bezpečná vzdálenost psa od místa vstřelu do kusu aby mu neublížila tlaková vlna? záleží také na vzdálenosti střelce? je to nesrozumitelně napsané ale snad to pochopíte.dík
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: vzdálenost psa při dostřelení

Příspěvek od Petr1970 »

no nevím, když vynechám problém s poraněním psa tím že je zasažený střelou, odrazem atd...(což si asi nemyslel)

tak největší problém je hluk, ale ten nevzniká při průniku střely do kusu, ale když střela opouští hlaveň - takže problém je když je pes "blízko" konce flinty

psi mají mnohonásobně citlivější sluch, takže to bude problém, hlavně u ráží typu "kanon"

počítám že jde o "zakouslý" psi ktery neslezou z kusu....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: vzdálenost psa při dostřelení

Příspěvek od fesoj »

... a to je také hlavní důvod, proč držitelé chvatových psů bojují za legalizaci oštěpu.

Já téhle problematice moc nerozumím, ale vím, že u koní platí při jízdě na kozlíku nikdy nestřílet tak, aby zvuková vlna přišla zezadu, přes hlavu. Výstřely do stran a vzad nevadily, ale pokud jsem vystřelil dejme tomu na vránu dopředu, přes koňské hlavy, hrozilo reálné nebezpečí, že se koně splaší, protože to jim vadilo moc. A u psa to bude něco podobného, rozhodně z hlediska jeho citlivého sluchu hodně záleží na tom, odkud výstřel přijde. Takže důležitá není jen vzdálenost, ale i úhel střelby.
Kritériem pravdy je praxe.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: vzdálenost psa při dostřelení

Příspěvek od Petr1970 »

jestli spíš u toho "zadku" nejde o faktor "leknutí"... zvířata jsou vzadu (a koně obzvlášť) bezbranný, takže cokoli zezadu je mnohem horší neže zepředu nebo z boku...

z orientace uší u koně např. není rozdíl mezi zepředu a zezadu... ale zezadu se mnohem víc lekne...

z boku zvířata obvykle ještě něco "vidí", ale dozadu jen výjimky :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: vzdálenost psa při dostřelení

Příspěvek od Leon »

když si vezmu jak jsem na to citlivej já a pes je daleko citlivější proto je dost barvářů ke stáru hluhých tak aspoň 10 metru když je před hlavní a když si vezmu kam se dokáže odrazit střela a střepiny tak by měl být minimálně zamnou
http://www.youtube.com/watch?v=yV3L_Ryr ... ure=g-vrec
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: vzdálenost psa při dostřelení

Příspěvek od curil »

jo tak jsem to myslel jenže někdy je těch 10m problém a pes se většinou nedá odvolat.a psu taky nevadí tlaková vlna od střely?
Odpovědět