DOSLED

Pejskové a jejich výcvik
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Příspěvek od BBrit »

No Jakube, co se týká přemýšlení o vzdálenosti při střelbě..já tu moc nepřispívám,proto jsem to tam nepsal, ale tu diskuzi v ,,Lov na velké vzdálenosti" jsem si přečetl a musím říct, že za těch x desítek dosledů si nepamatuju,že bych někomu dohledával se svými bavoráky zvěř, na kterou bylo stříleno dál jak na 150m, ani to ne. Tady jde hlavně o neprovedení dosledu nebo špatně provedeném dosledu.O tom, že dosled je nezbytný proto není pochyb a kolikrát si člověk myslí,že chybil a po pár set metrech zvěř najdem, ostatně není lepší pocit :) ,když se rozezní na dolinu třeba po 4 km hlá?ení psa, který staví poraněnou zvěř.
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

Jojo to je realita

Příspěvek od Pietro »

bohužel jsem již dohledával několik takto zmrzačených divočáků.....
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Jelen-neprovedený dosled

Příspěvek od BBrit »

Při pochůzce v jednom z revírů jsem šel mezi mlazinami, barváře jako obvykle na volno, ale u nohy. Pes to nevydržel a skočil najednou do mlaziny a hned na kraji začal hlásit. Ve?el jsem za ním a...dál si to můžete prohlédnout na fotkách. Chudák jelen ještě zvedal hlavu, ale to bylo asi to jediné, na co se zmohl. Na jeho vyboulené světla od hrůzy nezapomenu. Moje rána z milosti, musela být pro něho opravdu vysvobození. Vstřel měl na spodu hrudi a kulička pro?la do běháku. V ráně už se hýbali červi. Odhadem musel trpět víc než týden. Toto je vizitka myslivců, kteří nedohledávají vůbec nebo dohledávají, ale tak, že vemou nejlepšího psa z vesnice a pak to tak vypadá.
http://album.volny.cz/hubert7/browse.ph ... wse_page=0
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Toto je velice smutné.vždy i když kus odběhne z nástřelu a neznačí by se mělo jít na dosled, aby se předcházelo podobným případům.
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

dosledy

Příspěvek od Pietro »

No tohle ví každý adept myslivosti,ale jaká je praxe víme všichni!,,,,,
Včera mi zrovna jeden známej říkal, že od začátku roku u nich postřelili a nedohledali 14kusů prasat a vysoký....
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

všichni co tam :!: střílejí by měli jít okamžitě na střelnici a pilně trénovat
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

OMYL :!: všichni co tam střílejí, by měli vrátit lovecké lístky, prodat flinty, za utr?ené peníze si koupit hrábě a chodit hrabat seno............ :evil:
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Nebyl bych tak přísnej, vždy» všichni víme, že teprve trénink dělá mistra. Plus tedy ještě hodně zodpovědnosti. :wink:
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Dosledy

Příspěvek od BBrit »

Tento týden mi hlásil samovýrobce paliva,že pro změnu(minulý týden jelen) našel na chodníčku zhaslého lončáka se střelnou ránou. Včera jsem byl volaný na dosled daňka. Stříleno ve středu večer!, mně volali až o půl 3 druhý den odpoledne!, až se na stopě neúspěšně vystřídalo 5 psů, z toho asi 3 feny. Jsem přesně věděl jak to dopadne, pes udělal na nástřelu pár kroků, pak si mě sedl k nohám a vyčítavě se na mě podíval. když jsem ho přemluvil, aby začal hledat, tak to na 300metrech 20x označkoval.Smotal jsem řemen a jeli jsme domů :evil: A tak to je pořád.Ne v jednom revíru, ale v revírech řekněme v okruhu 40-50km. Je zajímavé, že kolegové u nás v MS a ještě pár dalších kamarádů a známých, jsou za tu dobu vy?kolení a pokud kus nele?í někde kousek, tak volají a zvěř pes dohledá. Ne že by snad byl můj barvář nějaký superpes,taky už nějakou tu zvěř Nenašel, ale přece jenom ten předpoklad úspěšného dosledu si dovolím tvrdit je u něho daleko vyšší, ne?...dál to nebudu komentovat.Já neřeším samotný postřel, to se může stát každému a tento příspěvek není z mé strany snad nějaké stěžování, ale suché konstatování, že většina myslivců vůbec neví, co je to pořádný a správně udělaný dosled.
rana
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 14.11.2008, 21:17
Bydliště: les

Příspěvek od rana »

.....někteří by měli být postřeleni a ponecháni osudu..... :evil:
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

...

Příspěvek od Pietro »

Na druhou stranu mě už se taky hodněkrát při dosledech stalo, že jsme zvěř nenašli ani po čtyřech kilometrech, ale je to problém, kolikrát jsem měl dosledy, kdy zvěř nezalehla a po 3km padla a zhasla,ale ve většině případů, když zvěř nezalehle ani po dvou kilometrech tak jsou to zranění lehčího rázu a daný kus je tzv.nedohledatelný a zpravidla má velkou šanci na přežití.
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Divočák

Příspěvek od BBrit »

Stavění postřeleného divočáka-selete mým barvářem při dosledu minulý týden.Fotil otec,sele bylo během pár vteřin dostřeleno. Minulý týden jsem dohledával v jiném revíru taky sele. Po 3,5km jsem sele postřelené vysoko na běh dostřelil na svážnici a když jsem mluvil telefonem s otcem,v?iml jsem si na svážnici ve sněhu stopy ,,člověka", jaké bylo překvapení, že to člověk nebyl :D :D
http://album.volny.cz/hubert7/browse.ph ... wse_page=0
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

dobrá práce hold je vidět že má pesan dobrou praxi ale měl si štěstí že se s tebou nechtěl bosonohý dohadovat o prasátko :lol: :lol: :lol:
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Divočák

Příspěvek od Hirc »

BBrit píše:Stavění postřeleného divočáka-selete mým barvářem při dosledu minulý týden.Fotil otec,sele bylo během pár vteřin dostřeleno. Minulý týden jsem dohledával v jiném revíru taky sele. Po 3,5km jsem sele postřelené vysoko na běh dostřelil na svážnici a když jsem mluvil telefonem s otcem,v?iml jsem si na svážnici ve sněhu stopy ,,člověka", jaké bylo překvapení, že to člověk nebyl :D :D
http://album.volny.cz/hubert7/browse.ph ... wse_page=0
pa?ák pejsek, gratuluju!
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

dosled

Příspěvek od Pietro »

No Brite tak to si měl dohledat i majitele té stopy to by pak teprve bylo foto! :D
Jinak pěkný fotky z dosledu, já v pondělí taky doshledával sele, fena mi ho pěkně stavěla ve stojáku, škoda, že jsem neměl fo»ák....ale polepším se:)
Odpovědět