DOSLED

Pejskové a jejich výcvik
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Jelínek

Příspěvek od BBrit »

Ten maco teoreticky nebyl asi daleko:-) když jsem tahal sele do údolí,chvíli jsem šel po jeho stopě, než odbočil do mlazin, ve kterých jsem sele dohledával a nikde jsem si jeho stopu dřív nev?iml :D ,ale je mi to tak nějak jedno:-))
V pondělí jsem dohledával jelena-?pičáka, pes ho staví na svážnici. Foto je velmi nekvalitní,protože je to z mobilu.
http://album.volny.cz/bbrit1/browse.php ... wse_page=0
sniper
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: ned 08.2.2009, 10:48
Bydliště: vysočina

BBrit

Příspěvek od sniper »

Gratuluji! Tobě k pejskovi a pejskovi k tomu, že má dost práce. Dobré fotografie. Mám bavorského barváře fenu 4 roky, pracuje jako hlasitý oznamovač, ale někdy jako hlasič. Posledním dobrým dosledem byl muflon na konci prosince, přede mnou tam byly zkoušet štěstí dva místní psi a druhý den volaly mě. Po několika stech metrech až na vyjímky kapiček barva přestala a po 2km le?el ve stojáku s nízkou ránou na měko a napůl sežraný od divočáků.
CZ550 308W, CZ55O 243W, Brno 500 6,5x55se/12, 527 Varmint 223R, B Mod.1 22lr, Beretta S 682 G E 12/12, Bajkal 12/12, Nowotny 6,5x58R/12/12
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Dosled divočák

Příspěvek od BBrit »

Včerejší dosled divočáka poraněného na játra, 30-06 střelivo RWS, střela nevím. Vzdálenost 4,5km!!! Chodím zásadně ráno, takže musel být ještě večer zvedlý ze zálehu a ještě dle fotek ze stavění na druhý den ?il.
http://album.volny.cz/bbrit1/browse.php?album_id=107281
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Doseld-včera

Příspěvek od BBrit »

Další včerejší dosled, více než 3km (dle GPS navigace), 17hod stáří stopy.Měkota, před kýty, 8x57 JS, SelBel SPCE.
http://album.volny.cz/bbrit1/browse.php ... wse_page=0
J.Rout
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pát 22.8.2008, 12:02

Re: Doseld-včera

Příspěvek od J.Rout »

Perfektní práce... tohle je přesně to proč je ta navigace opravdu pomocníkem :-)
S kopovem se určitě nenudím :-)
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Příspěvek od curil »

ja jsem mel dobry dosled minuly ctvrtek :) .jako kazdy ctvrtek hrajeme s kamaradama v hospode marias a v nejlepsim mi vola kolega ze postrilel sele at vezmu psa a jdem na to.vseho necham ani nedopiju,oblecu,vezmu psa,kolega pro mne prijel .jdem na nastrel nasadim psa a po cca 5ém lezi zhasle sele,nasel bych to i okem jak barvilo.tak mi sel list a toto mi kolega provede :) :) :) .
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Tommy »

Zdravím,já Použivám na dosled fenku amer. staforda.Dohledá vždy,ale co nedělá,tak nehlásí.Hned jakmile cokoliv najde hned to vo?kube,takže bez provazu ani ranu.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Dosled

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:48, celkem upraveno 1 x.
kirtap1
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: sob 28.2.2009, 14:31
Bydliště: Novopacko

BB

Příspěvek od kirtap1 »

to BBrit:
tak sem si prohlídul všechny tvoje příspěvky s dosledů a jsem nadšenej. Mám dvouletou fenu BB / můj první pes/. Loni na podzim jsme vypadli na PZB / fena měla fale?nou březost/ a pak už jsem se nedostal. Letos se začátkem září chystáme na kur jelenáře zakončený PZB. Byl jsi na tom kurzu někdyž Je to přínosný pro mě i pro psa? Poradce chovu Pavlík říkal, že při tomto kurzu mají psi na PZB nejlepší výsledky, protože jsou přiviknutý za ty 3 dny na prostředí. Jinak co se týče prace psa na stopě, tak si myslím, že je stejně nejpraktičtější dojít ke kusu na řemenu, než psa po vypu?tění někde ztratit v mlazině vzdálený o x km dále, kde sice bude u zhaslého kusu hlásit, ale já ho neusly?ím.
Zbrojovka Brno 7x57 celopažba, ZH 7x57R/16
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Kurz

Příspěvek od BBrit »

To kirtap1: nadšený:-))..já teď moc nadšený nejsem, poslední 3 dosledy neúspěšné. Na tom kurzu jsem byl a zakončoval jsem ho taky PZB se svým nynějším psem. Pro toho, kdo začíná s barvářem, je kurz určitě velkým přínosem. Předná?ejí dlouholetí chovatelé barvářů, zkušení vůdci, žádní tlachalové, co v životě udělali jeden dosled.Mně ten kurz dal hlavně nové známé:-)),protože většinu rad mám od svého otce, který chová barváře skoro 40 let. S tím dobrým výsledkem na PZB po kurzu bych to neviděl až tak jednoznačně, Záleží na psychice daného jedince. Navíc, tu?ím 2dny budeš na předná?kách a ne neustále v tom daném revíru, kde se budou pořádat zkoušky. každopádně, když to shrnu, určitě bych na ten kurz jel. Jinak jak říkal otec, když chceš něco pořádně někdy dohledat, tak vypouštěj psa z řemene až na čerstvém lo?i nebo před evidentně unikající zvěří, podle toho se řídím. A teď, ikdyž pes štve zvěř daleko a staví ji, tak jsem díky GPS klidný:-)) Horidooo
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Krátký dosled

Příspěvek od BBrit »

Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: DOSLED

Příspěvek od Perník »

také bych se rád podělil s jednou zkušeností z dosledu, která je hlavně o tom, že by člověk měl pejskovi víc věřit a nechat ho dělat svou práci.
V květnu jsem ulovil sele u řepky. Na nástřelu,po povinné čtvrthodince, jsme s kolegou našli dostatek barvy, ale měli jsme strach pokračovat po ní do řepky, protože jsme se báli abychom to moc nepohamtali, kdyby kus byl dál a byl potřeba pejsek, abychom mu tak neztěžovali práci. Vzbudil jsem tedy dalšího kamaráda s pejskem (jezevčík drsňák) který neprodleně přijel. Při snaze o nasazení na barvu pejsek stale o stopu nejevil zájem a chtěl jít jinam (přibližně v úhlu 90 stupňu vlevo). Vůdci se nakonec podařilo psa vyslat tam kam chtěl. Pejsek bez řemenu, s námi v patách, opsal v řepce půlkruh o průměru asi 25m, kde začal hlásit u kusu. Kus ležel přesně v místě kam on mířil od začátku a jednoznačně o něm již věděl. To jenom my hlupáci jsme se ho snažili jen zdržovat. :)
Jen dodám, že je to roční pejsek pez PP, kvůli exteriérové vadě, ale obrovskej pracant. V současnosti dělá dosledy na volno s rolničkou, aby páníček věděl kdy se pohybuje a je úspěšnější než lecjací šampioni.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: DOSLED

Příspěvek od curil »

abych pravdu řekl moc tomu nerozumím.tak chtěl jít jinam vy jste ho nakonec poslali na druhou stranu a on ho našel.a ten PP,průkaz původu se vystavuje zhruba v mesíci věku tak nevím co mohl mít za vadu exterieru.to jsi asi Perníku popletl.průkaz původu se vystaví a i když pak je nahodou vada nebo prostě nesplní podmínky chovu tak jen není chovný ale průkaz původu se neodnímá.pejsek je to ale urcitě šikovný a chvála mu!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: DOSLED

Příspěvek od Leon »

pejsek to je asi šikovný ale kdyby měl majitel psa s PP tak by byl asi stejně šikovný protože 90% toho vždycky podělá ten dvounohý tvor na druhém konci vodítka a to o té exteriérové vadě je klasický chyták výrobcu psu bez PP nebo tvrdí že je štěně nadpočetné stím se setkávám teď často když mi volají lidé na štěně jestli nemám nějaké nadpočetné bokem bez PP :roll:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: DOSLED

Příspěvek od Perník »

to curil: rozumíš tomu naporosto přesně, posílali jsme ho po barvě a on už věděl že to kliďánko může vzít zkratkou a bude u kusu i bez barvy.A myslim že jsem to nepopletl, ale tobě asi chybí info. Nejsem tedy žádnej chovatel, ale mám dojem že pokud je ve vrh vícepočetný vystavuje se PP jen u určitému počtu pejsků (ten počet samozřejmě neznám, ale myslím že je to 8 nebo 10)

to Leon: pejsek byl z jistě nadpočetného vrhu, mimoto nemá proutek. Majitel i chovatel jsou dlouholetí přátelé z jednoho MS, takže se dle mého o žádný chyták nejedná. O tom, že by stejně úspěšný byl i pejsek s PP není třeba diskutovat.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Odpovědět