DOSLED

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: DOSLED

Příspěvek od Perník »

to curil: rozumíš tomu naporosto přesně, posílali jsme ho po barvě a on už věděl že to kliďánko může vzít zkratkou a bude u kusu i bez barvy.A myslim že jsem to nepopletl, ale tobě asi chybí info. Nejsem tedy žádnej chovatel, ale mám dojem že pokud je ve vrh vícepočetný vystavuje se PP jen u určitému počtu pejsků (ten počet samozřejmě neznám, ale myslím že je to 8 nebo 10)

to Leon: pejsek byl z jistě nadpočetného vrhu, mimoto nemá proutek. Majitel i chovatel jsou dlouholetí přátelé z jednoho MS, takže se dle mého o žádný chyták nejedná. O tom, že by stejně úspěšný byl i pejsek s PP není třeba diskutovat.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: DOSLED

Příspěvek od Leon »

perníku není pravda co píšeš raději se koukni na stránky třeba zrovna klubu jezevčíku tam jsou chovné podmínky a podmínky zápisu štěňat a zjistíš že se mýlíš jediný důvod proč nemá PP je ten že je nestandart
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: DOSLED

Příspěvek od Perník »

to Leon : tak už jsem si doplnil vzdělání ohledně PP u jezevčíků. :wink:
nějak mi to ale stále není jasné s tou nadpočetností. Přece jsem si to sám o sobě nevymyslel, někde jsem to určitě slyšel. Je to nějaká historická záležitost, nebo se to týká jen některých plemen?

to curil: nechtěl jsem tě uvádět v omyl, ale měl jsem opravdu špatné a nepodložené informace. Pejsek je tedy bez PP protože je nestandartní, nikoliv kvůli nadpočetnosti vrhu,

omlouvám se za OT
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: DOSLED

Příspěvek od Leon »

Ano máš pravdu kdysi to bylo je to asi dvacet roku zpátky měla to být jakási ochrana feny ale bylo to na h... protože chovatel nechal všechna štěňata ta navíc před poradcem chovu který přijel na kontrolu vrhu schoval a pak je se slevou prodal
CZ 550 american 308win.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: DOSLED

Příspěvek od trapa »

...
Naposledy upravil(a) trapa dne sob 05.2.2011, 19:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: DOSLED

Příspěvek od curil »

Perníku.jezevčíky chovám,psal jsi že ma exterierovou vadu.napíšu to zjednodušene,na 6 štěnat dostaneš PP třeba za 300kč a každé nad 6 třeba o stovku víc.nic složité.PP nebo ne PP,někdo není kynolog ale má psí farmu,když nekdo otočí za rok abecedu tak to o nečem svědčí.radši si vezmu štěně z malé chs než z nejaké výrobny štěňat.a ještě jinak to řeknu,lovecký pes je na kus života tak by měl každý zvážit co bude doma třeba 12let,nechápu řeči typu to je jen pracovní pes bez PP,já bych se staral o každého psa stejně,když zůstane v noře bez PP tak bych taky kopal,proto bych psa bez PP nechtěl.nikdy nevíš co z něj bude a pak to může jen mrzet.asi jsem to napsal chaoticky ale třeba Leon mi bude rozumět :D .
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: DOSLED

Příspěvek od Perník »

ten můj kamarád si pejska bez PP vzal vlastně ze zásady. Žádné svody, zkoušky, společné akce sdružení, žádné příspěvky od MS prostě můj pes, moje výchova, moje potěšení z jeho práce. Všechno si dělá podle svého a nikoliv podle regulí které někdo určuje. Tím samozřejmě neříkám, že by to byl rebel kterej nectí zákony.... :D
Možná je v tom od něho taky trochu vzdoru proti celé té administrativě, ze které se v mnoha případech stane zase jen kšeft pro pár vyvolených majitelů stanic, vzdor proti zkouškám kde se umísťuje podle toho, kdo je čí známý atd.

.... a já mu jeho názory jistě vyvracet nebudu.
to curil: samozřejmě tvůj postoj plně chápu a je mi jasné že tahle veškerá kynologická agenda slouží k tomu aby ti lovečtí psi k nečemu byli a někam to celé směřovalo.
Já osobně se na pořízení pejska teprve chystám, ale když občas slyším co mě čeká, jímá mě děs......
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: DOSLED

Příspěvek od curil »

ale nemusí tě jímat děs :).není to tak strašné,svod,zkoušky,výstava a třeba hotovo.nikdo nikoho nenutí furt jezdit po zkouškách nebo po výstavách :).
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: DOSLED

Příspěvek od Leon »

Přesně ale mě to baví :D :D :D v sobotu vedu obě pointry v Ml. Boelslavi na meznárodce tak uvidímě jak se budou líbit
P.S Andy nedalo by se to prosím tě odstřihnout a přesunou jinam nebo to musímě smáznou a zkopírovat já to když tak všechno zkopíruju do novýho tématu
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: DOSLED

Příspěvek od curil »

Leone jak jsi dopadl?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: DOSLED

Příspěvek od Leon »

Luna z Mešínský hájovny V1 CAC CACIB a Zoe z Mešínský hájovny VD je moc hubená a černá barva to ještě zvýrazní hold je to bestie hladová žere jak ruský auto a nepřibere ani deko :D :D :D tak musime počkat až jí bude víc a nabere trošku Luna byla to samý taky nabrala až na třetím roce
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

kdy pes dospěje

Příspěvek od roedear »

To Leon - můj byl to stejné, v roce ukončí růst kostry, do dvou let se nasvalí, ale teprve ve třetím roce si uloží i nějaké to deko tuku:)
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Re: DOSLED

Příspěvek od BBrit »

Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: DOSLED

Příspěvek od Petr 3 »

Leone,to je od Drábka?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: DOSLED

Příspěvek od Leon »

BBrite tvrdá realita ale za ní sprintuje řešení a jak koukám tak máš dost příležitostí pro svého parťáka
Petře mám obě feny od Jirky Drábkovýho a jsem spokojený teď jsem si po Luně nechal psa
CZ 550 american 308win.
Odpovědět