Aportovaní shozů

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
hunterplus
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 30.11.2010, 17:19

Aportovaní shozů

Příspěvek od hunterplus »

Dobrý den mám 1,5 roční fenu nemeckého křepelaka ma za sebou letos podzimni skousky v první ceně.Jsem sni naprosto spokojeny a chtěl bych poradit jak ji mam naucit aby aportovala a prinašela shozy.S aportem nemá vůbec žadný problém jen nevím jak nato.Děkuji.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Aportovaní shozů

Příspěvek od fesoj »

Mě by to taky zajímalo. Čubina mi přinese kde co, např. i už dost nevábně vonící padlinu kocoura z příkopu u silnice, ale shoz /ne schoz, pišme česky/, zatím ani jeden. Nikdo ji to asi neučil a já taky nevím, jak na to - dají se pro výcvik využít i staré, letité shozy ze starých zásob ?

edit dalas: schoz opraven
Kritériem pravdy je praxe.
karlos79
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: sob 17.7.2010, 21:10
Bydliště: Ludslavice,Holešov

Re: Aportovaní shozů

Příspěvek od karlos79 »

mě výmarák občes shoz přinese,ale většinou je čerstvě shozený,ty staré shozy by mu asi nevoněly.
Mikulda
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 16.8.2012, 17:48

Re: Aportovaní shozů

Příspěvek od Mikulda »

mě shozy pes Parson nosí, občas něco přinesl i jagoš. Ale jagoš má aport parforcem takže nějak nenosí protože by ho to bavilo, ale z donucení. Naopak Parson nosí s velikou radostí. Aportovat jsem ho ani moc nemusel učit, jen jsem ho trochu navedl. Co se týká "čerstvosti shozů" tak mám prakticky zjištěno, že staré shozy psa moc nezajímají. Takže na shozy nejlépe chodit v době shazování:)
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Aportovaní shozů

Příspěvek od Bord »

Mě bordík přines letos první srnčí schoz.Na jaře mu bude deset roků.
8x57JRS,bordík
Lenka1
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 27.12.2012, 14:07

Re: Aportovaní shozů

Příspěvek od Lenka1 »

Před mnoha lety jsem měla výmara. Ze srandy jsem jej učila na povel "hledej ztratil" hledat srnčí parůžek, který jsem schovávala po bytě (za křeslo, pod gauč, do přihrádky v nábytkové stěně...). Netušila jsem, že to vůbec může být k něčemu dobré. Jednoho dne mě na honu přinesl srnčí shoz a během životě jich donesl víc... Asi to nebude žádná metoda, kterou by někdo popisoval v knihách o výcviku loveckého psa, ale mně se vyplatila, i když jsem to původně vůbec tak nezamýšlela.
Odpovědět