změny využití loveckých psů

Pejskové a jejich výcvik
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od trapa »

JJ můj velký oblíbenec Ali...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od Leon »

jen jestli to nebylo jako s tím lišákem a nekřupla tam panenská blána :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od motolada »

Mira :Nebyl to dlouhy souboj, pes jednou vyštěk pak bylo slyšet jen takové to prskání jezevce pak to zakřupalo a Alli za chvilku vylez,

:shock: Tohle předvést u nás tak jsou majitelé jezevčíků zesměšněni, :lol: Ještě že nic takového tu není.Na druhou stranu kdyby se ten pes předvedl ještě jako chvatař na prasata tak by vznikl nový boom a rozmach terierů,tak do toho jdu zatím jen já a to pomaloučku potichoučku nesměle s tím mým prdem.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od MiraDuchek »

.
Naposledy upravil(a) MiraDuchek dne pát 22.3.2013, 12:52, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od motolada »

8) Jasný ale s jakým výsledkem
Kdyby to někoho zajímalo,vlezl jsem za jezevčíkem do nory s jezevcem s kamerou a byl to překvapivý souboj.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od Ondra »

Oživím s dovolením starší téma.
Mám oko z Kašparovy krávy, nebo se ti kluci fakt nechají tahat prostředkem Aljašky smečkou kraťasů?

https://hobby.idnes.cz/cesi-na-ms-feder ... zlicci_mce

Tomu panečku říkám všestranný pes :D :shock:
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od Onďa »

To jsou ESPéčka (evropský saňový pes), F1 mezi tažnejma psama. V podstatě jsou to kříženci kraťasů s geyhoundama a pointrama (v různým poměru 1krve podle linie). Někteří vypadají skoro jako čistej kraťas. Jsou i lidi co jezdí s čistým NKO, ale není jich tolik a asi ne na takové top úrovni..
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od Ondra »

Onďa: O tomhle plemeni slyším/čtu poprvé v životě. Děkuju za zajímavou informaci - jsem zase o trošičku chytřejší :D
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od Leon »

Je to tady už dlouho ale ten kdo se nezajímá o psí sporty s tím do kontaktu nepřijde,to samé alaskáni ale to je taky speciál na tahání ale tady se přehřívá.
CZ 550 american 308win.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od Petr1970 »

tihle psi - ESP jsou i top při "běhání" myslím na prezervativu:-).. ...
alespon před 5 lety byly, jestli to ted běhaj čistejma ohařema, nevím...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od Onďa »

Mně jednou začal na takovým srandamači ohař (SHS) 100 metrů před cílem vystavovat :D Kdo to bere vážněji, tak i na disciplíny "na gumě" bere ESP. Kámošův ESP má přes 40 kg a to je pak fičák, když se do toho opře.. I když pár let zpátky běhala jedna baba (nemůžu si vzpomenout na jméno) s pitbulem a běžně byla na bedně.. A máš, co máš, je to sranda. My jsme to s důchodcem brali spíš kondičně, ale pobavili jsme se dost.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od sladoch »

Zdravím, někde jsem se dočetl, že by snad mohlo dojít ke zvednutí max kohoutkové výšky u psů na naháňkách. Bohužel jsem to kde jsem to četl znovu nenašel. Chci se tedy zeptat, jedná se o dezinformaci, nebo by k tomu mohlo skutečně dojít?
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od regis24 »

Mohl jsi to číst třeba v myslivosti, mluví tam o tom Janota. Ani tak nejde o zvednutí výšky, jako spíš o zrušení omezení 55cm kohoutkové výšky. Jenže to je potřeba změnit zákon o myslivosti, a to bohužel již několik není PS schopna provést. To nařízení, resp. tento zakázaný způsob lovu je totiž poměrně nesmyslný. Pokud se to chce nějak omezovat, tak třeba zákazem ohařů (nebrat za slovo, prostě je to příklad). Ale omezení kohoutkovou výškou je prostě hovadina - u některých plemen dochází třeba k tomu, že s fenou můžeš (protože i ve standartu FCI má výšku třeba 51-54cm), ale se psem ne, protože ten má ve standartu třeba 53-58cm... Ale přitom je to pořád jedno plemeno, jeden pes který pracuje stejně. Prostě ten kdo to vymyslel a dal do zákona byl pako.
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od sladoch »

regis24: Děkuji za odpověď. Právě mě tato možnost zaujala, protože jsem byl na posledním honě svědkem, jak se banda jezevčíků snažila vyhnat z houštiny postřelené prase. Povedlo se až po nasazení dvou sebraných maďarských ohařů ( tím nechci říct, že užívání ohařů na prasata je správné nebo špatné, prostě to tak bylo). Ale asi máte pravdu, že se nakonec zákon upravit nepovede.
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: změny využití loveckých psů

Příspěvek od regis24 »

No oni ohaři na to nejsou taky moc ideální... Ale stejně tak jezevčíci (doufám, že se do mě nepustí majitelé jezevčíků...). Na naháňce by mělo být složení psů trochu různé, jenže dneska je s tím problém, z 90% jsou tam jezevčíci a teriéři... Skutečných honičů se moc nevidí, ale takový psi si s prasetem i postřeleným dokážou poradit - podržet, nebo vyhnat. Jenže problém je dost často s tou výškou jak jsem psal - dost plemen je na hraně 55cm.
Odpovědět