Budoucnost Border Teriera

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Border terier

Příspěvek od kikin »

Mám s bordery jen nejlepší skušenosti.Vycvičit jdou bez proutku,rádi se učí.Měl jsem celkem čtyři.Nebojí se ani čerta,prasata vždy vyhnali,jsou dost kontaktní.Na prasata jsem si vybral největší štěně a vyrostl z něj 11kg pes-rasista na černou.Vždy si šel kousnout,šitý jen jednou.Dohledává rád i na kilometry,když najde živou zvěř,tak to rád dokončí.V leči hlásí jen na viděnou.Někdo říká ,že to není ono,ale aspoŇ vím,že nekecá.Prasata do 35kg ochromuje překousnutím lopatky nad kloubkem.Za srnčím se proběhne,ale má z leče dva kusy dančího.Na norování,jsem ho díky velikosti nepoužíval.On si to vynahrazoval v leči když nebyly prasata,pak noroval. Díky velikosti a předkusu není chovný a teť je to 12letý dědek,už celou naháňku neuběhá.
S jeho mámou mam vynorováno min.50 dospělých lišek,dokud ji nevyšťourala,nešla domu.
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Border terier

Příspěvek od braka »

Zdar nemáš náhodou bulteriera?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Border terier

Příspěvek od Zdenek41 »

Opravdu bordík,který dělá je fakt bomba.Ovšem třeba na nahánku či hon při vyšší sněhové pokrývce o které neni na Vysočině nouze je v leči moc rád nevidím.Vždy byli opravdu kontaktní co se týče srnčího vždy čisté hrdlo.Pokud chce někdo dohánět plán v holé :wink:,ale já o to moc nestojím.V listopadu pak jeho zbarvení v suchém kapradí a listí zase svádí střelce k potáhnutí si za liškou bez červeného obojku ho do leče nepustím.Víme dnes dobře,kdo se těchto akcí také učastní.Jinak bordera nehaním má určitě velké srdce,ale JGT to neni a nebude.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Border terier

Příspěvek od Petr 3 »

Teda Zdendo,jestli ti můžu tykat,ty mě mluvíš se srdce,tvoje názory se mě moc líbí.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Border terier

Příspěvek od Zdenek41 »

Když jsem mezi svíma tykání se nebráním naopak ho vyžaduji :wink: Než jsem začal s JGT tak jsem taky uvažoval o bordíkovi procestoval jsem několik mezinárodních výstav,někteří jsou co po exteriéru krasavci někteří mi spíš připomínali vy..Pak následovalo několik zkoušek z norování a bylo rozhodnuto.Nejsem nějaký trapič ani svoje psy nevystavuji zbytečně nebezpečí a uskalí norování.Ale v tom roce co jsem dělal s čubinou zkoušky to neudělalo z 8pejsku 5.Ale je pravdou,že v té době bord nastupovol jako velmi modní pes.Na druhé straně znám psy,kteří makaj a je to nádhera.Pravda je,že JGT je tvrdší a velmi v dnešní době citlivé plemeno oni se spíš uráží než aby byli ti magoři,kteří šli odhodlaně na popravu.Některým vůdcům to vadí mě teda rozhodně ne,ostrost ano,ale s inteligencí.To at semnou pes nemluví třeba týden než o nej přijít.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Border terier

Příspěvek od Petr 3 »

Mám rád jagoše takový ty na pohodu,ne ty rváče co jsem znal jako díťě,na to se nedalo dívat.I dnes mám spoustu známích kteří se baví tím kolik jagoš napadl psů,jak musijou zdvojovat pletiva na kotcích,je to děs.Myslí že jagoš je hodně o socializaci,mám fanku a hraje si s dětma,co se týče lovu,zatím to vypadá dobře,čas ukáže
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier

Příspěvek od maňa »

píšete že BRT je hodně kontaktní chci se zeptat jestli jogoš taky?
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier

Příspěvek od maňa »

* jagoš
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Border terier

Příspěvek od Petr 3 »

Nemyslím si,že by byli až tak moc kontakní,ale chce se to mrknout do rodokmenu malinko zpátky
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier

Příspěvek od maňa »

a co tam najdu?
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Border terier

Příspěvek od Petr 3 »

z rodokmenu se dá poznat spousta věcí,ještě bych o tom mluvil s chovatelek od kterýho si chceš štěně vzít,zkus toho chlapa z Řezbova dvora určo ti poradí,fakt je dobrej a ty magory nemusí
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier

Příspěvek od maňa »

jj děkuju
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier

Příspěvek od maňa »

zjistím z rodokmenu i jestli předci byli kontaktní? :?:
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Border terier

Příspěvek od Petr 3 »

pokud zkoušky dělali u nás tak ne,asi budeš muset důvěřovat chovateli
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Border terier

Příspěvek od kikin »

Braka-fakt ne,ale jeho táta bral za ryj, vytahoval je z roští a držel.Taky byl velký.
Zdendo-když jsem poprve přijel na Vysočinu s první fenkou,tak je nikdo neznal.Hospodář byl Mvdr a furt kroutil hlavou,že to je liška.Tak jsem ji na sezonu barvil černou barvou na vlasy a byla spokojenost.Srnčí mi nechytli nikdy,jen to dančí byla tragedie a ježky sežerou .
Odpovědět