Budoucnost Border Teriera

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Ludek
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.6.2008, 11:11

Re: Border terier

Příspěvek od Ludek »

Myslím, že oxa "udeřil hřebík na hlavičku".
Pro czub nemám dalších otázek.
czub
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: úte 24.6.2008, 8:09
Bydliště: LES

Re: Border terier

Příspěvek od czub »

Je to tu samej odborník :roll: :roll: a pravopisný genius :shock:
BRDT se povede jeden z 1000 a ten tvůj s 0 slovy nulou z hlasitosti to určitě není. A o tom mě nikdo nepřesvědčí, BRDT není pes, ale kočka převlečená za psa :evil: A výběr tohoto plemene u mě byla životní chyba. Je to ztracených 13 let kynologie. Před tím sem měl welše a to je taky jiný kafe. Kynologii zdar
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Border terier

Příspěvek od MiraDuchek »

Nezapomeň že každé plemeno chce ve výcviku něco jiného,ještě ktomu každý jedinec chce svuj individuální přístup.Takže ve většině případu neexistuje (špatné ,nebo hloupé ...) plemeno ale rozhoduje jen schopnost vudce jedince vycvičit :wink:
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Border terier

Příspěvek od Leon »

jo jo Míro o kvalitě psa rozhoduje to co má pes na druhým konci vodítka když tam je .... tak i kdyby byl super genius od přírody tak z něj bude kulový
CZ 550 american 308win.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Border terier

Příspěvek od kikin »

Ze čtyř,co jsem měl,jedna čubička hlásila teplou.Při naháňce je to kontraproduktivní.Každý ocenil,když pes hlásil spíš na viděnou a zastavil,případně strhnul.Dohledá všechno a složí všechny zkoušky.Jen ho nesmíš řezat.A specialně pro czub,pane kolego,buď ti ta kynologie nějak nejde,nebo jsi měl smůlu na chov.stanici.Já naopak zažil při zkoušce na obůrce,že přišel šampion jagouš a prasata mu svlíkly celou hlavu.Můj,jak říkáš kočka k ničemu,těm čuňatum,kterým narostlo sebevědomí po tomhle kousku,dal takovej kartáč,že oborník prosil,abych ho odvolal.Čapnul ho za ryj a chtěl ho protáhnout mezi kůlama.
Tak pozor se soudama,jde jak o vůdce,tak psa.
janaA
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: úte 19.1.2010, 18:31

Re: Border terier

Příspěvek od janaA »

Jak už bylo napsáno, práce psa vypovídá o práci "týmu" tj. psa a vůdce. I génius se pod vedením nesprávného člověka zkazí, i velice průměrný pes může pod vedením schopného majitele dosáhnout těch nej výsledků.
A nedá mi to - máme víc psů, někteří jsou šikovní víc,jiní míň,ale žádný pro mě nikdy nepředstavoval a nebude představovat "ztracená léta kynologie",ale možnost učit se a s pokorou přistupovat ke každému dalšímu jako jedinečné individualitě
vhool

Re: Border terier

Příspěvek od vhool »

souhlasim s janouA ... sice nejsem psi odbornik ale pejsky mam jiz pres tricet let a v soucasne dobe mame doma hned tri,kavkazaka,bavorskou barvarku a krizence norfolkterriera s hrubosrstym jezevcikem,posledne dva jmenovani chodi se mnou do lesa a vzhledem k tomu ze nejsem zrovna propagatorem ruznych zkousek a soutezi protoze chci pejska podle sebe a ne podle radu tak mohu jen potvrdit ze vlohy psa a jeho natura je jen soucasti toho co z neho bude a podle mych zkusenosti se drive nebo pozdeji stane kazdy pejsek zrdcadlem sveho pana :wink: (mozna i proto nas obcas dokazou nasi milackove pekne vytocit :lol: :lol: :lol: )
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: Border terier

Příspěvek od Tomáš Karel »

czub píše:Je to tu samej odborník :roll: :roll: a pravopisný genius :shock:
BRDT se povede jeden z 1000 a ten tvůj s 0 slovy nulou z hlasitosti to určitě není. A o tom mě nikdo nepřesvědčí, BRDT není pes, ale kočka převlečená za psa :evil: A výběr tohoto plemene u mě byla životní chyba. Je to ztracených 13 let kynologie. Před tím sem měl welše a to je taky jiný kafe. Kynologii zdar
Asi vím kdo seš. A zajímalo by mě kde máš těch 13 let s borderama když máš na dvoře uvázanýho nějakýho smetáka kterej ani chudák neví z čeho vzniknul. :twisted: :twisted: :twisted:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Border terier

Příspěvek od Alda »

czub píše:... Je to ztracených 13 let kynologie...
osobne si myslim, ze se lide, co maji psy, daji rozdelit na ty, co jim pes priroste k srdci a je jedno, jak velky pracant to je - proste se stane soucasti rodiny, a na ty, co psa vidi jen jako "materialni vec". jako kluk jsem mel NO, se kterym jsem udelal vsechny mozny zkousky, jezdil po zavodech - a nemusel jsem vyhravat, alan byl soucasti ansi rodiny. bohuzel nyni, prestoze jsem jak ja tak manzelka do psu blazen, tak psa proste mit nemuzeme (bydlime v byte - nechci nejaky kompromis na ukor psa). takze uprimne zavidim vsem tem, co psa mit mohou... bylo by dobre se nekdy zastavit a popremyslet, ze to, co clovek ma, nemusi byt vzdy samozrejmosti...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Border terier

Příspěvek od kopov.c »

Aldo naprostej souhlas.
Ludek
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.6.2008, 11:11

Re: Border terier

Příspěvek od Ludek »

Ludek
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.6.2008, 11:11

Re: Border terier

Příspěvek od Ludek »

czub píše:Je to tu samej odborník :roll: :roll: a pravopisný genius :shock:
BRDT se povede jeden z 1000 a ten tvůj s 0 slovy nulou z hlasitosti to určitě není. A o tom mě nikdo nepřesvědčí, BRDT není pes, ale kočka převlečená za psa :evil: A výběr tohoto plemene u mě byla životní chyba. Je to ztracených 13 let kynologie. Před tím sem měl welše a to je taky jiný kafe. Kynologii zdar
Pro czub - na ostatní zvěř taky
http://www.youtube.com/watch?v=gxcFyQ6-7qQ
Aleš,RONY
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 04.11.2010, 20:22

Re: Border terier

Příspěvek od Aleš,RONY »

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte o chov. stanicích bordíků v plzeňském kraji a jihočeském. Nejlépe okolí Sušice, Klatov a Strakonic. Děkuji :D
Nico
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21.6.2011, 16:04

Re: Border terier

Příspěvek od Nico »

Ahoj chtěl jsem se zeptat.Chci si pořídit Bordíka a doma už máme jedno malé plemeno psa(pokojáč) miláček rodičů.Jak snáší Border jiné psi doma?
pirko
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: pát 11.2.2011, 15:20
Bydliště: jablunkov

Re: Border terier

Příspěvek od pirko »

Nemusiš mit z toho žadne obavy,bordici jsou nekomfliktni pejsci . :)
Odpovědět