Budoucnost Border Teriera

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Zakov
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 15.11.2009, 22:24

Re: Border terier

Příspěvek od Zakov »

Mám čtyř letou fenku bordíka. V 7 měsících našla v červnové řepce 1. prase. Hlásila ho než jsem se k ní po 10 minutách dostal. Takových prasat má cca 20. Na naháňkách je vítána jako špičkový pes, který umí rozrazit rudl černé a loví s "rozumem". Skvěle umí rozpohybovat i vysokou. Na škodnou je velmi ostrá, v u nás častém rákosí při honech už vyhnala nejednu lišku. Norovat ji nenechávám, v norovacích zkouškách byla pouze díky mně druhá. Barvu umí (vyhrála barvářské zkoušky), je však na ní někdy až moc rychlá. Doma je mazlík, v honitbě kraken. Velice jednoduše ovladatelná, snaží se zavděčit. Srovnávat plemena bych si na rozdíl od mých kolegů netroufl. Všichni máme své zkušenosti s některými jedinci toho vybraného plemene a zevšeobecňování na základě těchto informací je dle mého nešťastné. Nepochybně existují výborní jedinci i mezi "borďásky". Já už bych si jině plemeno nevybral. Šťasnou ruku při výběru....
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier

Příspěvek od maňa »

děkuju
braka
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: pon 18.1.2010, 7:51

Re: Border terier

Příspěvek od braka »

Máno vem si drsnosrstýho jezevčíka a budeš mít pokoj. Měl jsem jagoša, bordra a foxla a můj první pes byl jezevec a ty všechny teriery strčil do kapsy.
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier

Příspěvek od maňa »

A není to moc velký tvrdohlavec?
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: Border terier

Příspěvek od Jarek Horsky »

Prostě musíš být chytřejší než on. Alespoň většinou 8-)
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Border terier

Příspěvek od Petr1970 »

hlavně rychlejší :-) pes v hlavě nekombinuje jako člověk, to lidi zpomaluje :-) aneb chcete-li psa vychovávat, musíte jeho chybu vidět dřív než ji udělá :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
czub
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: úte 24.6.2008, 8:09
Bydliště: LES

Re: Borderteriér ke krytí

Příspěvek od czub »

Pes kterej nemá na ZV prokázanou hlasitost min známkou 4 nemá v chovu co dělat. Nedokážu pochopit jak mohli ( psa ) označit jako psa velmi dobrých loveckých vloh. Potom to nanaháňkách vidíme němí psi to radši žádný. Dělám bordery 13 let tak vím o čem píšu. Ale tvým psem bych nekril asi zadarmo. :wink:
Ludek
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.6.2008, 11:11

Re: Borderteriér ke krytí

Příspěvek od Ludek »

Dobrý den,
velmi rád bych se seznámil s borderem, který na teplé stopě zajíce pravidelně bez přerušení hlásí .
Mohu znát Vaši chovatelskou stanici?

Známkou 4 se hodnotí pes, který čerstvou stopu zvěře okamžitě sleduje a pravidelně hlásí, aniž by zvěř před sebou sledoval zrakem.
matulkoh
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 03.3.2011, 15:07

Re: Borderteriér ke krytí

Příspěvek od matulkoh »

czub píše:Pes kterej nemá na ZV prokázanou hlasitost min známkou 4 nemá v chovu co dělat. Nedokážu pochopit jak mohli ( psa ) označit jako psa velmi dobrých loveckých vloh. Potom to nanaháňkách vidíme němí psi to radši žádný. Dělám bordery 13 let tak vím o čem píšu. Ale tvým psem bych nekril asi zadarmo. :wink:
aj ja by som rad poznal taku stanicu, dufam, ze je to tak stvorka ako ujazvecov a jagov.
czub
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: úte 24.6.2008, 8:09
Bydliště: LES

Re: Borderteriér ke krytí

Příspěvek od czub »

velmi rád bych se seznámil s borderem, který na teplé stopě zajíce pravidelně bez přerušení hlásí .[/b]

Právě že takový nejsou jenom kvůly tomuto posuzování že brt na chovnost stačí jenom nora výstava. Ty comám dožijou a jdou na řadu PSY s velkým P a to je JGT. Tyhlety gaučový rádoby psi by neměli být v FCI.

Známkou 4 se hodnotí pes, který čerstvou stopu zvěře okamžitě sleduje a pravidelně hlásí, aniž by zvěř před sebou sledoval zrakem.
[/quote]
Tohle mi psát nemusíš znám zkušební řád naspaměť. A je to tak, takový jedinci by měli jít do chovu jiný NE!!!!
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Border terier

Příspěvek od Kettu81 »

No co já vym tak border teriér na teplé stopě většinou nehlásí a to je už dáno specifikem plemene jako takovym a určitě to není chybou laksního přístupu ke skušebnim řádum.
oxa
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 22.10.2009, 18:29

Re: Border terier

Příspěvek od oxa »

Pro czub: nejen že motáš jabka s hruškama, zkušební řád, chovné podmínky a dokonce FCI... Napíšeš dva řádky nesmyslů, je tam 8 hrubek a ještě to podtrhneš :roll:
matulkoh
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 03.3.2011, 15:07

Re: Borderteriér ke krytí

Příspěvek od matulkoh »

czub píše:velmi rád bych se seznámil s borderem, který na teplé stopě zajíce pravidelně bez přerušení hlásí .[/b]

Právě že takový nejsou jenom kvůly tomuto posuzování že brt na chovnost stačí jenom nora výstava. Ty comám dožijou a jdou na řadu PSY s velkým P a to je JGT. Tyhlety gaučový rádoby psi by neměli být v FCI.

Známkou 4 se hodnotí pes, který čerstvou stopu zvěře okamžitě sleduje a pravidelně hlásí, aniž by zvěř před sebou sledoval zrakem.

Tohle mi psát nemusíš znám zkušební řád naspaměť. A je to tak, takový jedinci by měli jít do chovu jiný NE!!!![/quote]

vies co je problem slov. a ceskych chovatelov z kazdeho plemena sa snazia urobit U psa, border nema byt hlasity a ani plno terrierov, nie je to v nich, maju norovat. ked chces hlasiteho psa kup jazveca, jaga.
oxa
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 22.10.2009, 18:29

Re: Border terier

Příspěvek od oxa »

Máš kus pravdy, ale úplně to tak není... Ano je pravda, že BRT nebyl v zemi původu šlechtěn prvořadě na hlasitost, ale hlasití bordeři se vyskytují a pokud chci hlasité psy, tak si podle toho vybírám štěně. Pro lov potřebuji psa který mi v léči hlasí zvěř a né starší stopy. Ideální pes, je pes mezi dvojkou a trojkou z hlasitosti. Potřebuji vědět, že když začal hlásit, narazil na zvěř a hlasitě jí vyprovodí z leče ven.
Kettu81
Častý návštěvník
Příspěvky: 86
Registrován: sob 04.12.2010, 11:06

Re: Border terier

Příspěvek od Kettu81 »

No jestli by nebylo jednoduší si hlasitého psa vybrat podle plemene. A né ze štěňat plemene které hlasité prostě od základu není a z toho plemena se pak snažit separovat hlasité jedince a jako takové je podle svého názoru prohlašovat jako jediné vhodné do chovu, zdá se mi to trochu postavené na hlavu. :roll: A u hlášení na stopě mně napadá jediná výhoda a to kdybych chtěl lovit z koně a potřeboval vědět kde psi sou. Není lepší když slyšim v leči psa a tak vym že tam zvěř je, než když v leči řve psů deset a je tam houby? :?: :?: :?:
Odpovědět