Budoucnost Border Teriera

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Hlavinka.T
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 30.1.2008, 12:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Border terier

Příspěvek od Hlavinka.T »

Dobry den! Chtel jsem se zeptat na Va?e názory na toto plemeno. Prosím Napište jaké plus a minus ma tento pejsek, popřípadě Va?e postřehy a zkušenosti. Za případné odpovědi děkuji.
koroptvik
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 11.3.2008, 13:39

Příspěvek od koroptvik »

Zdravim. Bordík je vhodný svou velikostí určitě na norování, můj kolega si ho velmi chválí, viděla jsem jeho chování u uloveného divočáka, do příchodu majitele hlásil a pak se na něj "vrhnul" (byla to jeho první zkušenost s divočákem), takže má i ostrost.
Eviah
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 21.4.2008, 9:22
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od Eviah »

Vlastní zkušenost s tímto plemenem nemám, ale známý si ho pořídil, chtěl hlavně psa na divočáky a tuhle úlohu prý plní skvěle,nemůže si ho vynachválit, nezdrhá a ostrost mu nechybí.Myslím že jsou to pracanti dobří.
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

Mám otázku. Jak je u tohoto psa náročná a častá úprava srsti?
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
Foxx
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pát 28.12.2007, 15:57
Bydliště: Vysočina

odpověd

Příspěvek od Foxx »

Pes je to všestraný,rád aportuje i z vody a srst je dá se říct bez udr?by, stačí jednou ,na jaře, vytrhat nebo ostříhat a opčas projet hřebenem
TIKKA T3 6,5 x 55 SE, Meostar R1 7x56 RD
ZH 7x57R /12/70
ZB dvojka 16/70
ROMAN1
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 04.8.2008, 11:59
Bydliště: Poteč 150
Kontaktovat uživatele:

Border terier

Příspěvek od ROMAN1 »

Tento psík neni na udr?bu srsti až tak náročný jak to vypadá.Jinak se velmi snadno cvičí ,je moc chápavý a trochu později dospívá.Ve výcviku nesmí být Použitý nějaký větší nátlak jinak se snadno zradí.K té srsti , návod na úpravu je popsaný na stránkách chov.stanice Kuburumba .
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Jarek Horsky »

většinou není hlasitý na teplé stopě.
Karel Č.
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: pon 03.9.2007, 18:52
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Karel Č. »

Jakou byste mi doporučili chovnou stanici?
CZ 550 Lux 6,5x55SE, Meopta Artemis 7x50
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

to Karel

Příspěvek od Geronimo »

Vidim ze jsi z Plzne,tak bych ti doporucil chovnou stanici Lukovec Bohemia, meho kamarada ktery bydli v Horovicich. Jmenuje se Stanislav Cech. Ma super lovecky vedene bordry. Pokud by jsi chtel tel.cislo,napis. Myslim ze do Horovic to nemas tak daleko. :wink:
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: odpověd

Příspěvek od Geronimo »

Foxx píše:Pes je to všestraný,rád aportuje i z vody a srst je dá se říct bez udr?by, stačí jednou ,na jaře, vytrhat nebo ostříhat a opčas projet hřebenem

Srst v zadnem pripade nestrihat. Kdyz uz tak jenom kolem tlapek a usi (slechu),jinak snad jen epilackama hrud,ale jinak jenom trhat,tedy trimovat. Zalezi vsak na tom ,jestli chces aby psik jen trochu vypadal,nebo ho chces pripravit na vystavu. Ale v zadnem pripade nestrihat!!!
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Bordík

Příspěvek od Bord »

Mohu potvrdit příspěvek Geronima.Mám bordera z chovné stanice Lukovec Bohemia pana Stanislava Čecha z Hořovic.Velice dobrý pes na škodnou a černou zvěř.
8x57JRS,bordík
border
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pát 07.8.2009, 14:19
Bydliště: vysocina

Re: Border terier

Příspěvek od border »

Zdravim vas kolegove,toto plemeno jsem si take oblibyl,videl jsem praci tohoto plemena,je ve vsech smerech skvela.Pred rokem jsem si take koupil bordera,prispusobi se vsem podminkam,je nenarocny,hodny k lidem.Ostost mu nechybi,na barve chodi suprove,do vody tyky jde,chce to jen trpelivost a tvrda prace se po case ukaze.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Border terier

Příspěvek od rimar77 »

máme Bordíka už 3tí rok a opravdu je to skvělej pes jeho výhody jsou hlavně v tom že je to nenáročnej co se péče týče až na to trimování (srst rozhodně nestříhat zničíte mu jí tím) další výhody jsou je přítulnej hodnej na lidi i děti prostě domácí mazlíček, ale to se vše mění při nasazení obojku a vyjetí do revíru. Pak je to pracant baví ho to a je dost ostrej kupříkladu při zkouškách z norování měl náš pejsan lepší časy než jezevčíci ale je to hlavně dáno klidným a nenásilným výcvikem. Nesmí se nikam chvátat a je třeba hodně chválit a pak je to neocenitelnej pes. Jako barvář není úplně vhodný (mám to potvrzeno od majitele chovné stanice z jeho zkušeností) většinou nemají bordíci vytrvalost na stopě či na barvě ale dosled do 300- 400 max 500m je ale bezproblémový.
border
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pát 07.8.2009, 14:19
Bydliště: vysocina

Re: Border terier

Příspěvek od border »

Zdravim kolegové,Border je jak už jte psali vytrvaly,velmi ostrý na zvěř myslivosti škodíci na noře jsem mel čas 9s,mám borderku v kohoutku ma 32cm,na mezinarodní výstavě mi řekli že je malá a má krátkou zád....:) na oblastní jsme dostali V1 že by bordeři měli mít v kohoutku co nejméne a né 39-40 a na výstavách vyhrát.Nejsem ten co jezdí po každý výstavě.Jen jsem potřeboval výstavu kuli chovnosti....a samozřejmě tu nejlepší.
Co se týče myslivosti---tento pes dokáže téměř všechno co velká pes...aportuje,jde bez pobízení do vody,jde po barvě......jen se stačí podívat jaké zkoušky jsou pro tytoo psy....je to skvělé plemeno....každý at to posoudí sam.Ten kdo ho má vý o čem píšu.Lovu lesu zdar!
maňa
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pon 09.8.2010, 9:36

Re: Border terier

Příspěvek od maňa »

kdo má ještě zkušenosti s tímto plemenem? nemáte někdo práci natočenou na videu?
Odpovědět