Ohaři a vystavování

Pejskové a jejich výcvik
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Ohaři a vystavování

Příspěvek od BwanaHunter »

kabát> právě proto jsem se ptal, že upotřebitelnost můžeš mít i bez vystavování. A chápu, že chceš, aby ti pes vystavoval, obecně aby ti dělal tak, jak ty chceš. Ale přijde mi, že motáme tři věci . zkoušky, upotřebitelnost a výkon tvého psa.
Je to jen můj názor, ale pokud mi pes bude dělat tak, jak já od něj chci a budu spokojený, vykašlu se v klidu na to, jak zkoušky a co na to rozhodčí. Toho psa mám hlavně pro sebe. A sorry, bažant přivázaný za stojáček a zmrzlý králíci, to je fraška, ne zkoušky.

leon> asi jsem fakt natvrdlý, a je pravda, že už chvíli jsem neměl doma ohaře, ale v čem je to kouzlo, že se na křepelkách naučí vystavovat pes tak dobře, a na zajících a bažantech by nenaučil?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Ohaři a vystavování

Příspěvek od kabát »

" A vvvo tom to je "
Kdo zažil takový lov, přirostlo mu to k srdci, už nechce jinak.
Já to štěstí měl, a mám tu možnost i nadále, jít na hony kde je výřad 60 zajíců, 40 kohoutů v záhumenkách, vinohradech, sadech. A dokud ta možnost bude, chci u toho být, se svým psem. A to už 4 sezony chodím bez pušky, dělám honce a užívám si to, pro mě je to pořád lov, mám na psa 100% času, kolem sebe kamarády střelce. Výřady bývaly i větší, no není to jen o počtu kusů.
Já se naučil s Výmarem a už jsem u toho zůstal, hodíme se k sobě. A líbí se mi i němec i fousek, viděl jsem 1x skvělou práci GORDONA. 3 x jsem volil, pokaždé zvážil všechna pro i proti a zase Výmar. Ten současný i každý další má tu smůlu, že předchozí nasadil laťku dost vysoko.
Při šoulačce v lese, když šel u nohy, musel s hlavou u stehna, a když navětřil zvěř, začal mě šťouchat mordou do ruky.
Pak nosem ukazoval kde je zvěř. Trvalo mi dost dlouho než jsem pochopil co dělá.
Kdo nezažil , nepochopí.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Ohaři a vystavování

Příspěvek od Leon »

No koroptev křepelka to je úplně jiný level a když se na tom pes naučí tak nějaký bažant zajíc je brnkačka a hlavně nesmíš vytáhnou nějakou umamlanou z krabice
CZ 550 american 308win.
Odpovědět