páteř jezevčíka

Pejskové a jejich výcvik
Jirka C.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: úte 25.11.2008, 14:00

Re: páteř jezevčíka

Příspěvek od Jirka C. »

curil píše:ted jezevčíky nechovám tak nevím co musí mít k chovnosti.jak říkám pětiletá fenka ale po týdnu je vše ok ,možná únava nebo něco.taky myslím že sníh,schody,přetěžování na jezevčíka nejsou.jste tu někdo kdo obráží v sezoně nahánky s jezevčíkem?

Jo, já absolvuju s drsňákem kolem 20 naháněk a víc za sezonu už dva roky. Ale jsou mu teprve 3 roky a v mládí to funguje asi každýmu :-) Není problém naháňka v pátek v sobotu i v neděli. Potom ale spí dva dny :-)
Spíš s ním mám problém jinej. Od malička jsem s ním defakto denně v lese. Pes je exteriérově nádhernej, zkoušky potřebný k uchovnění má, ale asi ho nikdy neuchovním, protože je osvalenej jak Arnold, než se dal na politiku. Má jedenáct kilo a není na něm ani gram sádla. a pro uchovnění musí mít na výstavě maximálně 9,5 kilo. :-) A vážně mě nenapadá, jak bych to mohl srazit. :D
Lenka1
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 27.12.2012, 14:07

Re: páteř jezevčíka

Příspěvek od Lenka1 »

Myslím, že nebylo dosud prokázáno jak je to s dědičností dispozic pro onemocnění páteře u jezevčíků. Pokud ale jezevčík dispozice má (což se bohužel nedá zjistit dopředu), potom jsou pro něj největší nebezpečí prochlazení a schody. I když vím o případu fenky, kterou "chytla páteř" když špatně šlápla na trávníku, a to byla lovecky využívaná, takže žádný netrénovaný povaleč! Pokud jde jezevčík na hon v mokru, nebo ve sněhu, nebo na kachní hon, je potřeba mu ihned po výkonu práce zajistit teplo. Dokud lítá a zahřívá se sám, tak je to v pořádku, ale aby potom někde seděl a promočený se klepal zimou, tak to je vstupenka do problému. Léčba je zdlouhavá, někdy pomůžou injekce, teplo a klid, jindy už jen operace, a ta je velmi drahá (15 tisíc a víc) a výsledek je nejistý. Já svoje jezevčíky do schodů a ze schodů nosím. Už jsou naučeni, že u schodiště čekají, že je vezmu.
Odpovědět