páteř jezevčíka

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

páteř jezevčíka

Příspěvek od curil »

má podle Vás vliv hodně pohybu,hodně naháněk vliv na problémy s páteří u jezevčíka?
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: páteř jezevčíka

Příspěvek od pultik »

schody a zase schody to jim vadí ze všeho nejvíc :roll:
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: páteř jezevčíka

Příspěvek od gonias »

Za mě taky schody, ověřeno.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: páteř jezevčíka

Příspěvek od curil »

kamarádův 5ti letý jezevčík měl problémy s páteří,po pár injekcích se to spravilo.v sezóně s ním chodil každý víkend na nahánky a denně ven.přemýšlel jsem jestli není moc namáhaná,už je ale květen tak to by se asi neprojevilo ted.schody doma nemá.stejně si myslím že jezevčík není na každý víkend na naháňky,sám drsnáka mám ale tak často jsem ho nebral.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: páteř jezevčíka

Příspěvek od Tim »

Já měl jezevčíka jako malý kluk, od svých šesti asi do třinácti. Vždy když jsem vyšplhal na nějaký posed, pes to nevydržel a po žebříku vyskákal za mnou :shock: - to není myslivecká latina, to je fakt :wink: A právě asi i díky tomu ochrnul na zadní běhy. Operace tenkrát psovi prodloužila život tak možná o půl nebo třičtvrtě roku, pak se problém vrátil :cry: Dobře si pamatuji, jak tenkrát veterinář říkal, že tělo jezevčíka není stavěné na dlouhodobý namáhavý pohyb, že to klidně mohlo být i tím, že se mnou pes každý den běhal celé odpoledne po horách... Takže s těmi naháňkami bych byl opatrný :idea:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: páteř jezevčíka

Příspěvek od Leon »

feny co jsme měli před 30 lety žádný problém neměli a to se dožily vysokého věku.Pak jsem si v 95 pořídil fenku a ta to měl každou chvilku a schody neznala kromě 5 schodů před barákem jinak to byla raketa k neutahání.Když jsem se bavil s veterináře tak mi říkal že to chce posilovat aby měl ten pes pořád pevný svaly jinak jak trošku ochabnou tak je problém
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: páteř jezevčíka

Příspěvek od curil »

toto je dcera po mé feně,moje fena má 10let a nikdy žádný problém.je ale fakt že jsem to nikdy nepřeháněl a furt ji někam netahal.tento kluk zase pořád nějaká nahánka.zase na druhou stranu jak píše Leon je trénovaná.měla jen z ničeho nic že jí jakoby padal zadek,po týdnu,po pár injekcích je to v pořádku,třeba to byl jen nějak skříplý nerv nebo co.já jezevčíka nenechám ani skočit a vyskočit z auta,vždy ho položím.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: páteř jezevčíka

Příspěvek od Leon »

nesledujou to náhodou na chovnost nechce se mi to hledat ale co pozoruji je toho čím dál víc ta moje fenka byla vymakaná že i přes dlouhou srst byli vidět nádherně svaly a stejně to nepomohlo tak že jak jí to seklo tak to bylo na týden na injekce
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: páteř jezevčíka

Příspěvek od curil »

ona chovná není.spíš by mně zajímalo z čeho to je než jestli to sledujou na chovnost.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: páteř jezevčíka

Příspěvek od Leon »

já myslel jestli to nesledují že to je genetický problém tak aby se to nešířilo dál
CZ 550 american 308win.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: páteř jezevčíka

Příspěvek od Tim »

Já myslím, že to s genama mít nic společného nebude - ale třeba se mýlím. U jezevčíků je to dost častá "závada" :roll: Spíše bych to přikládal tomu špatnému/nevhodnému pohybu....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: páteř jezevčíka

Příspěvek od Jarek Horsky »

Genetika je za vším, ale silná dědičnost tam není. (Pokud vím.) Schody, hlavně směrem dolů jsou problém, ale ne zásadní. Starší fena běhala po schodech i po naháňkách a poprvé měla problém v 10 letech. Dožila se 15 let a chodila do konce. Pravdou je, že byla doma v teple. Po naháňkách jsem ji hned dával do tepla a sucha. Na posedy se mnou chodila vždycky zima nebo teplo. Většina pracovně vytížených jezevčíků začne mít kolem 10 let problémy. To se, ale netýká jen jezevčíků. Podívejte se i na ostatní plemena, tam je to mnohdy ještě dříve.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: páteř jezevčíka

Příspěvek od precechtel »

no jezevčíky chovám skoro třicet let a zatím mi nikdy netrpěli na páteř, asi mám štěstí, ale je fakt, že mám přízemní domek bez schodů a nikdy jsem je nepřetěžoval, spíše miláček rodiny a občasný společník a pomocník, zkouška z výkonu samozřejmostí, náruživí plavci. Většinou celou zimu spaní v domku v teple. A pokud si pamatuji, staří hajní často nosili jezevčíka v batohu, do sněhu raději nikoliv... myslím, že na tu páteř nejvíc vadí průvan a prochlazení, tedy soudím podle sebe...F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: páteř jezevčíka

Příspěvek od curil »

ted jezevčíky nechovám tak nevím co musí mít k chovnosti.jak říkám pětiletá fenka ale po týdnu je vše ok ,možná únava nebo něco.taky myslím že sníh,schody,přetěžování na jezevčíka nejsou.jste tu někdo kdo obráží v sezoně nahánky s jezevčíkem?
Petr Šmoulák
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 12.5.2014, 12:39

Re: páteř jezevčíka

Příspěvek od Petr Šmoulák »

pultik píše:schody a zase schody to jim vadí ze všeho nejvíc :roll:
Přesně tak.
Odpovědět