Načínání zvěře - bázlivost

Pejskové a jejich výcvik
Ages
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pon 16.9.2013, 9:40

Re: Načínání zvěře - bázlivost

Příspěvek od Ages »

BawnaHunter: Možná jsem se vyjádřil poněkud nešťastně ale bylo tím myšleno že sportovní kynologie stále přibývá a věnuje se jí pomalu každý druhý a lovecká se pomalu vytrácí, pokud by nebylo předepsáno kolik psů musí být ve sdružení pro danou honitbu myslím že bychom se s ohaři setkávali ještě méně.
Co se týče toho důvodu ano chystám a chtěl bych s ním udělat zkoušky zatím PZ
pavlina
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14.2.2011, 20:43

Re: Načínání zvěře - bázlivost

Příspěvek od pavlina »

Ages : vytrvejte, psik je zrazeny EO teda bude cesta delsi
Petr : sportovni kynologie neni jen sluzebni, ale prave ruzne blbustky se psem, kdy nosi dummy a tenisak, bavi ho to, ale pes prezvykuje, nenosi vzdy, spatne predava atd, a tem lidem to staci a mysli si, že takto to mužou dělat i s lovečaky. Ne vsichni, ale par jich je... a to je proste velka chyba...

Jinak to co popisuji neni, ze pes nenosi radostne, ja sem sveho MMO cvicila takto postupne a pozitivne, ne drz nebo te zmlatim, ale drz a dostanes odmenu pohladim te, dam ti mlsku. Ale musis to delat vzdy jinak nebude ani pohlazeni ani mlska. Samozrejme kdyz vali smradlavyho lisaka, tak to sme museli vysvetlit, ze se drzi a nosi. Ten pes mi ted v jeho 4 letech na hone vyskocil z auta aby donesl strelenou lisku.. Teda urcite to pro nej neni, jezis ja chudak tam musim, ale on moc chtel! Tak ma podle me vypadat spravny aport....
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Načínání zvěře - bázlivost

Příspěvek od BwanaHunter »

Ages> jasne, pokud se budes venovat myslivosti a psa aktivne pouzivat, pak je nejlepsi, kdyz si psa udelas sam. Takze trpelivost, napred naucit sebe a pak psa :-). Zadny uceny z nebe nespadnul.
Pokud by slo "jen" o to, slozit zkousky, treba kvuli chovnosti, pak bych asi videl nejlepsi sverit psa nekomu na vycvik. Ale nekomu rozumnemu a overenemu, prosim. Rade tech tzv.profesionalnich cvicitelu bych sveril leda tak manzelku, a to jeste kdyz me hodne nasere.. :D
Jinak chci jen poznamenat, ze je potreba nezapominat na to, ze vymar neni uplne typicky ohar. Puvodne byl slechten na lov sparkate zvere a v poli a zejmena pri praci pred vystrelem tezko muze konkurovat anglanum nebo kratasum.
Nicmene presne s tim jsem si vymaracku bral, rocne absolvuju par honu jako host (kdyz nepocitam kachny, tak do 5) a jinak jsem v honitbach se sparkatou, takze klasicka prace ohare neji to hlavni, co od psa chci a potrebuju, ackoliv chci mit psa co nejvsestrannejsiho mu vlohy dovoli. No, je ji 8 mesicu, je to muj prvni vymar, ale zatim jsem dost nadseny, a kazdy dalsi mesic me presvedcuje, ze to byla dobra volba. Nicmene prvni mesice rekneme od 3 mes. do pul roku cca jsem mel docela hlavu, protze pri srovnani s kratasem nebo pointrem...... je to proste jiny pes, a je potreba na to nezapominat.
Hlavne se me nikdo neptejte, proc jsem si neporidil jezevcika... :lol: :lol:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Ages
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pon 16.9.2013, 9:40

Re: Načínání zvěře - bázlivost

Příspěvek od Ages »

BawanaHunter> Nevím jak feny ale s naším psem jsem si docela užil, cca po roce a půl jako by mu ruplo v bedně neposlouchal, nic nedělal tak jak jsme byli zvyklí prostě puberta a to pořádná, nicméně jsme přežili a po 2. roce se z něho stal naprosto pohodový pejsek. Ale v tu chvíli za mnou chodila manželka a říkala, že už si nikdy žádného psa nepořídíme, že se z něho zblázní atd.

Ano nejde mi pouze o chovnost, navíc jsem typ JÁ SÁM a psa bych nikdy nikomu nesvěřil pokud bych bych se výcviku také neúčastnil.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Načínání zvěře - bázlivost

Příspěvek od BwanaHunter »

No, já psal, že je to můj první výmar, ne můj první pes. Vychoval jsem mimo jiné ridgebacky, stafforda, jadgterriera.... takže puberta, ztráta sluchu, samozřejmě selektivní, výbuchy temperametnu nebo nálady a nějaká ta zamordovaná sousedovic slepice, kočka, případně rozkousané trekové boty apod. mě nerozhází...:-)))
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Načínání zvěře - bázlivost

Příspěvek od Leon »

Ages když bys chtěl poradit kde si udělat výcvikový víkend nebo dovolenou tak dej vědět.P.S. u mě to na 100% nebude na lidi nemám nervy :wink:
CZ 550 american 308win.
Ages
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pon 16.9.2013, 9:40

Re: Načínání zvěře - bázlivost

Příspěvek od Ages »

Leone jasně to bych ocenil.
Pro mě je relativně blízko Mešinská hájovna a přijde mi že tam to je to ono.
Ale pokud máš jiný typ rád si nechám poradit.
Zatím díky
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Načínání zvěře - bázlivost

Příspěvek od Josef Kuřitka »

VO je skutečně jiný typ ohaře. Vznikl ze starých plemen barvářů a měl by mít nejmenší příměs krve anglických ohařů, která do chovů v Evropě v 19 století a asi ve 20 století pouštěla. Nicméně vyniká skvělým nosem a to i pro práci v poli. Vlečky drobné v jeho podání byly a snad ještě dnes jsou lahůdkou. Můj Vo začal vystavovat v 5ti měsících. Problémy vidím hlavně v tom: velký, silný a temperamentní pes ( 70cm v kohoutku a 40kg někde musí být vidět) - prostě k neutahání, mezi světovými válkami to byli služební psi německých lesníku a rozlišovaly se tam čtyři stupně ostrosti - I. ostrý na lidi bez pokynu, i když se mnoho a mnoho let ostrost nezkouší, tak v některých VO může být a mnohdy je skrytá v dominanci a případné agresi oproti jiným psům. Je schopen tvrdě stavět a případně zadržet postřelenou spárkatou zvěř. Osobně si myslím, že jde o plemeno pro zkušenějšího kynologa s dostatkem času a možností k odpohybování v revíru a hodí se spíše do smíšených nebo lesních honiteb ne kvůli neschopnosti práce v poli, ale kvůli jeho schopnosti navíc výborně pracovat při dosledech na nepobarvených a studených stopách !!! Navíc je prostě krásný.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Načínání zvěře - bázlivost

Příspěvek od BwanaHunter »

Josef> angláni se samozřejmě pouštěli. Knoll pouštěl do kraťase pointra tak vytrvale, až dneska máme černé NKO coby standardní zbarvení....
Jinak to vidím stejně jako ty, mojí výmarce je 8 měsíců, má dohledáno něco kolem 20 ks (ačkoliv většinou nebyl pes nutně potřeba, našlo by se to i bez něj, dosledy to nebyly těžké, žádné kilometry, obvykle do 100m, a šlo mi vyloženě o práci pro výuku), stopařka se zdá být výborná, a postřelený menší kus zadáví už teď. Takže ve 2 letech jsem na to zvědavý.

Ages> taky mám nějaké tipy kam se obrátit, jde o to, odkud jsi a jak moc se ti chce jezdit...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Ages
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pon 16.9.2013, 9:40

Re: Načínání zvěře - bázlivost

Příspěvek od Ages »

BawanaHunter> díky moc již jsem s pomocí Leona něco vybral a myslím že to bude v pohodě.
Jinak jsem od Rychnova nad Kněžnou, pokud by byl někdo z podobné lokality ať se klidně ozve :D

Josef> můj vok má 27kg a to je pes :?:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Načínání zvěře - bázlivost

Příspěvek od Leon »

Ages klídek všichni machrujou s váhou ale že to je 40kg špeku to už nevidí pak dorazí na hon a pes se ve dvanáct už sotva plouží a když je hon do čtyřech tak už se sotva doplazí do hospody a tam chrápe jak medvěd :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Ages
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pon 16.9.2013, 9:40

Re: Načínání zvěře - bázlivost

Příspěvek od Ages »

No je pravda že jediné co ho zastaví je teplo, to pak umře hned, ale jinak jsem ho nikdy neunavil (fyzicky) :D
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Načínání zvěře - bázlivost

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Leon: 40 kg svalů, měl jsem psa z osvěžení krve a ten efekt tam byl znát. Nebyl pro mě problém se psem chodit denně třeba běžně 5, ale i 8 hodin. Jenže mě bylo 18 let. Nosil těžké, nakládací kozlíky s železný i kotouči z hluboký voračky a bylo mu to jedno. Na hony se chodilo v soboto a v neděli a do 12 hod. bylo taky třeba střelenejch 400 zajíců. Byl to stroj, ale jak přišel na hon, tak si vybral nejsilnějšího psa a šel hned po něm, dokud mu nevysvětlil, kdo je na hřišti pánem. V tom byl sviňa a tenkrát jsem z toho neznal cestu a i dneska by to byl problém.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Načínání zvěře - bázlivost

Příspěvek od Leon »

Josefe na 70cm 40kg to by byl jak Arnold jestli měl standartní kostru a neměl hrudník jak bulldog :wink: Já díky tomu že se dost často pohybuji mezi molosy tak slyším každou chvilku zkazky o metrákových filách tosách atd.pak je hodíš na nádraží na váhu která má certifikát a je tam z bídou 65-70kg teď mám doma pointra 72cm a výmaráci jsou proti němu dost často prckove a má 35kg a jenom taková ukázka kolik má zhruba tenhle pes ? http://img.fotoalba.centrum.cz/img5/184 ... dgzxwi.jpg http://img.fotoalba.centrum.cz/img22/18 ... gig90z.jpg
CZ 550 american 308win.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Načínání zvěře - bázlivost

Příspěvek od Toma »

Hádám 60kg.Měl sem pointra 68 v kohoutku a 34 kg,uměl zatřepat s vlčákem,ale nikdy nezačal a neprovokoval,jen zaujal dominantní postoj a čekal,jak druhý pes jen zvedl pysky měl to spočítané.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Odpovědět