Tatranský Durič

Pejskové a jejich výcvik
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od suhl »

Fesoj myslel NDO jako nemecky dlouhosrsty ohar, o tom dratakovi to byla dalsi myslenka.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od Leon »

Německý dlouhosrstý ohař má zkratku jenom DO :wink: Proto mě to zmátlo
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od Zdenek41 »

No nevím at si sousedi šlechtí co chcou...Nikdo taky nevěřil,že se dá z JGT udělat U a šlo to..Trvalo to,ale nějaký vzorek se povedl.Já jim přeji at se jim to povede.Svým způsobem se to povedlo už ted jako reklamně to funguje.Modnost psů,jedinečnost chovného materiálu dělá cenu.Co si budeme nalhávat ta je u některých kynologů přednější jak LUP...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od Leon »

jo reklamu mají dobrou a jestli budou dělat zkoušky jako všichni hafíci od pana Jevčáka tak budou i zkouškově super :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od kopov.c »

Leone ty tady tomu dáváš :lol: Ale je vidět,ž máš přehled-opravdu je v tom jen ješitnost a snaha se zviditelnit. Jinak je to celý blbost. Jevčák se posledních pár let co tušil,že u vlády dlouho nebude snažil plemeno Kopov zrušut(což se mu dost povedlo) Na to množství psů co v SK je tam toho moc dobrého nezůstalo. Mezitím se mu podařilo nějakým záhadným způsobem uznat svoje plemeno které se ted snaží zviditelnit. No a blbost jménem tatransý durič je na světě :lol: Je zajímavý,že to má uznanej standart plemene v dost šírokém rozsahu :roll:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od Leon »

kopov.c ty máš doma důkaz kvality od Jevčáka a měl jsi štěstí že tě nikdo nezaseknul a máš doma důkaz že kopov je dobré plemeno když neprojde do chovu podrazy nekvalita ,tak víš o čem píšu :wink: A znovu není to o nějaké závisti Slovákům že by měli nové plemeno :!:
CZ 550 american 308win.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od kopov.c »

No z Jevčákovou kvalitou už nechci mít nic společného-pes je už dva roky z baráku. Ale je to tak jak píšeš. Ted mám doma dva mladý duriče vlastní výroby a jeden z toho se jeví dos nadějně :)
bivoj
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 03.6.2014, 8:12

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od bivoj »

Tatranský durič bude určitě dobré lovecké plemeno, kombinace slovenského kopova a jezevčíka je dobrý nápad. Když to bude hlasitý a pude to do prasat tak to bude dobrý.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od BwanaHunter »

šmarjá, ale proč? Kopova už jednou zmenšovali kvůli kohoutkové výšce, a nechápu, proč v tom pokračovat, a jezevčík je pes na úplně jinou práci, než naháňky, ve sněhu a podrostu tuplem. Je fakt, že už dlooouho jsem až na výjimky neviděl kopova, který by byl k něčemu, díky Leonovi a Kopovovi už asi tuším proč.
A jak píše Leon, plemen, která by splnila to, co je údajně důvodem tvorby tohohle mixu, je na výběr dost, a už ustálených a prověřených. Buď sáhnu po menším brakýři, nebo po teriéru. U tohohle bych se bál, že to nebude mít ani rychlost, ani záběr, ani sílu, ani ostrost, a bude z toho takový ňafal, co není moc k ničemu. Ale ano, můžu se mýlit, ale proč to riskovat, když na výběr je toho dost.

tibi1> mám rád vaší zemi, která je krásná, mám rád vaše baby, který jsou pěkný, a většinou v lecjaký dědince upravenější a opečovanější než češky, mám rád vaší řeč, která je sexy, zvlášť když s ní šveholí ta pěkná holka (no, to bude asi vzpomínkami... :lol: ), a myslím si, že rozumím stále dobře. Ale na černičňak jsem taky valil bulvy :shock: :lol: :lol: Ale díky tvému vysvětlení už vím, že je to obyčejná ostružina... :D
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od Zdenek41 »

Já to tipoval na borůvku vím,že čučoretka,ale pokud blížže na východ tak черника.Já se to ještě učil,tak jsem taky čučel?
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od fesoj »

Bwanahunter to napsal moc pěkně, také mám rád Slovensko, Slováky, Slovenky a slovenštinu - ale to nic nemění na tom, že ten tatranský ďurič bude asi speciálně vyšlechtěné plemeno na lov drevokocúrov v černičňaku - obojí je výhradně slovenská specialita, kterou u nás v Čechách nemáme. Ale možná, že by se uplatnil i při lovu pivoně v kakamrdí.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět