Tatranský Durič

Pejskové a jejich výcvik
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Tatranský Durič

Příspěvek od Jiří K. »

Máte někdo osobní zkušenosti s tímto plemenem?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od lovec »

:mrgreen: Este ani steniatka poriadne nenarastli a ty uz chces skusenosti. Daj tomu cas, alebo si nejakeho mozes kupit (pravdupovediac tiez o nom uvazujem).
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od Jiří K. »

Zajimavé. Takže vy jste vymysleli co od toho plemena očekáváte. Jaké rasy budete křížit a název. A teď čekáte na první vrh. Tak to je supr. :lol:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od Leon »

Jevčakova směska od toho se může očekávat kde co :-D :-D
CZ 550 american 308win.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od tibi1 »

jak jazvečík do diery a pod husty černičňak sa nevtrepe, kopovovi sa v zastaveni diviaka rovnat nemoze...podla mna najhorsi kompromis aky sa dal vytvoriť za každu cenu. Videl som 4roch už minuly rok u znamych lesnikov z LSR: prerasteny jazvecik alebo nedonoseny kopov - stačí si vybrať
Naposledy upravil(a) tibi1 dne stř 22.10.2014, 13:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od fesoj »

Když před časem dokázali slovenští chovatelé vyšlechtit kopova, mělo to svůj význam a toto plemeno svými vlastnostmi splnilo to, co se od něj očekávalo. U nově vznikajícího "tatranského ďuriča" jsem ale na rozpacích, co šlechtitelé vlastně sledují. Kopova v horských terénech nahradit nemůže a z čistě pragmatického hlediska se domnívám, že jde pouze o snahu rozšířit počet slovenských národních plemen bez velkého praktického přínosu.
Kritériem pravdy je praxe.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od Jiří K. »

A to je čo : černičňak.
Ani slovník mi to nenašel.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od Leon »

Jevčáka vykopali z klubu SK tak se zkouší zviditelnit parodií na nové plemeno :lol: :lol: :lol: a jestli to bude řídit tak jak to předváděl u SK tak to bude fakt jenom směska ze dvorku nic víc a koupí to jenom člověk co o psech nic neví a nebo cvok :wink:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od Reno »

Uf, už jsem si myslel, že se tady probírá strašlivý Dlouhosrstý Dutič, ale ono jde naštěstí jen o Tatranského Duriče... :D
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od tibi1 »

Jiří K. píše:A to je čo : černičňak.
Ani slovník mi to nenašel.

...no bratmmm...je to v žargone...ide o tmavo zbarvenu ostružinu...niečo ako malinník...teraz si dostal ty mna...jak ti to vysvetlit :lol: :lol: :lol: Rubus fruticosus. Česky: ostružiník křovitý...........Slovensky: Ostružina černicová - po mojom "černičňák" (google je fajn :lol: )
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od Jiří K. »

Netušil jsem jak je lehké vytvořit nové plemeno psa. Pro vysvětlení, dotaz jsem dával na žádost bratra. Ten si chce pořídit braku nebo něco podobného. Když byl teď na Slovensku tak mu doporučili jestli nechce vyzkoušet toho Duriče. Oficiálně na webu na toto plemeno "stvořitel" a jeho následovníci pějou pouze chválu. O tom jak to bylo z jeho uznáním a o dalších věcech jsem neměl ani tušení. Proto ten dotaz.

To tibi1: dík za vysvětlení. :lol:
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od tibi1 »

a co ineho sa dalo čakať - len samá chvála...zalezi len od zdraveho rozumu... som slovak ale nebudem so slepou hrdostou pretlačať tatranskeho duriča len preto ze je "slovenske" plemeno ked tomu sam neverim. Bublina "tatransky durič" cca do 3 rokov splasne, vsetko podobne tu uz davno bolo. Môže sa tak akurat snažiť vyrovnať brake - AJD. Pre kristove rany je tu tolko starých overených loveckych plemien ktore sa ani nemaju šancu v dnesnej dobe dostat k lovu že....škoda reči. Kto chce nech si ho kúpi ale niekedy mam dojem že sme všetci cvičene opice, pretože čo je nove je automaticky IN.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od Leon »

těch plemen typu alpské braky je několik kdyby nechtěl alpskou braku.A hlavně toho vořecha by tady na zkoušky nedostal :wink:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od fesoj »

Uznaná plemena psů vznikala nejrůznějším způsobem, třeba tak, že chovatel si vytyčil určitý cíl a toho dosáhl křížením plemen jiných - typickým příkladem je český teriér - nebo vyčleněním části plemene, kterému dal jiný název - nevidím např. rozdíl mezi NDO a VMO krom zbarvení srsti - nebo dokonce i omylem v překladu chovného standardu - viz slovenský hrubosrstý ohař. A v případu "tatranského ďuriče" mi to připadá, že hlavní motivací pro jeho vznik byla něčí uražená ješitnost.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Tatranský Durič

Příspěvek od Leon »

Fesoji nějak mi nesedí ty zkratky VMO Velký münsterlandský ohař NDO Německý drátosrstý ohař .S tou uraženou ješitností jsi to trefil asi na hlavu :lol:
CZ 550 american 308win.
Odpovědět