Obrana proti toulavým psům

Pejskové a jejich výcvik
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Obrana proti toulavým psům

Příspěvek od palkopal »

roman200 píše:Majitelka psů, mě nahlásila na Policii a musel jsem jít podat vysvětlení ...( .
Chyba - nahlásit použití zbraně v sebeobraně či krajní nouzi je povinnost držitele zbrojního průkazu, za nenahlášení může být udělena pokuta až do 50 tisíc Kč. Vyvázl jsi z toho bez ztráty kytičky, ale nemuselo tou tak být.
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Obrana proti toulavým psům

Příspěvek od roman200 »

Případ je starý víc jak 15 let a Policie ho řešila hned jako oprávněný odstřel toulavých psů, dle zákona o myslivosti. Všechny jeho tehdejší zákonné podmínky jsem splnil.
to palkopal: Vřele doporučuji si něco takového prožít, aneb: "Po bitvě je každý generál."
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Obrana proti toulavým psům

Příspěvek od kabát »

spousta z nás ještě není po bitvě, tak je dobré být připravený...
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Obrana proti toulavým psům

Příspěvek od rimar77 »

roman200 tak to jsi dopadl dobře, u nás proběhlo před lety něco podobného a člověk přišel o zbroják a má podmínku, vložila se do toho liga na ochranu, sehnali si svědky kteří u toho ani nebyli, rekonstrukce proběhla bez toho střelce atd. a závěr byl že nezpochybnili to že střílel ale že toho postřeleného psa nezbavil utrpení a nechal ho postřeleného odejít. Pravda taky si vzal nějakého blbého právníka atd. ale z principu je tady skupina lidí co ti coby myslivci rádi uškodí když mohou takže střelba na psa rozhodně není moc bezpečná ikdyž jsi v právu. Nic méně když toulavej staford co utíkal jednomu dementovi v ulici mi cvakal zubama okolo kluka co jsem vezl v golfkách a já mu dělal předkočárkem překážku s nožem v ruce a čekal co bude tak příště jsem už ven jel s pistolí a normálně bych ho zastřelil bez pardónu a manželce jsem koupil ten nejsilnější pepřák co jde, děti mi jsou přednější
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Obrana proti toulavým psům

Příspěvek od palkopal »

roman200 píše:Případ je starý víc jak 15 let a Policie ho řešila hned jako oprávněný odstřel toulavých psů, dle zákona o myslivosti. Všechny jeho tehdejší zákonné podmínky jsem splnil.
to palkopal: Vřele doporučuji si něco takového prožít, aneb: "Po bitvě je každý generál."
Jak jsi událost výše popsal, o nic dle zákona o myslivosti se nejednalo a policajti byli hóóódně benevolentní a spíš hledali, na co to napasovat, když majitelka taky nevěděla.
A jak píše kabát, je lepší být připravený (nemám-li ty správné známé).
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Obrana proti toulavým psům

Příspěvek od roman200 »

Spíše šlo o to, že majitelka to nahlásila rovnou jako neoprávněný odstřel toulavých psů mysliveckou stráží. Při podání vysvětlení jsem na mapě ukázal, kde k události došlo a dále se policie moc neptala. Na majitelku již bylo na obci několik stížností ohledně volně pobíhajících psů a snad proto se v tom tenkrát nikdo nešťoural. Jak jsem nad tím tak přemýšlel, tak jsem zjistil, že je to 19 let, asi byla také trochu jiná doba.
Byl jsem z toho tehdy hodně na nervy a opravdu to nikomu nepřeju. Jak jsem už psal, dnes bych se nechal kousnout a až potom střílel, samozřejmě pokud půjde o mou osobu, v případě útoku na mé blízké, je budu bránit okamžitě a co nejúčinnějším způsobem. Tím ovšem nemyslím, že bych chtěl ublížit pejskovi, který bude někoho tahat za kalhoty... :)
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Obrana proti toulavým psům

Příspěvek od palkopal »

Z vás to člověče taky leze jak z chlupatý deky.
Ale pokud se stalo tak, jak popsáno, furt to na zákon o myslivosti tehdy platný nebylo.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Obrana proti toulavým psům

Příspěvek od Toma »

Jak se to ta majitelka dozvěděla kdo střílel,když určitě neměla přehled kde psy má?Ty ses přiznal?Když sem byl jednou na vojně odvelen (tuším to byl Trebišov)vozil sem jednoho důstojníka který mě vyprávěl jak mu bratra potrhaly dvě německé dogy,když šel ráno lesem za tmy na autobus.Majitel je pouštěl na noc proběhnout.Ten brácha to nepřežil,proto bych se rozmýšlel nechat ho hryznout ,možná by bylo pozdě.I když sem měl několik incidentů,jednou tři fily mě šli po psíkovi,měl čtyři měsíce(NKO)postavil sem se proti nim,dvě dostaly strach,ale jedna doletěla jak dělová koule a raf mě psíka za bok.Myslel sem že je po něm.Začal sem řvát a stavěl sem se jí do cesty.Za chvilku přiběhl majitel se sluchátkama na uších,uvázal je ,a že promiňte.Když sem potom hrábl po krku flinty na rameně ,byla odjištěná,ale měl sem dobré nervy.Mokrý sem byl jak blbec.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Obrana proti toulavým psům

Příspěvek od roman200 »

No prakticky mě práskl hodně blízký příbuzný :? , určitě netušil co bude následovat. Ale je to pryč a dál se k tomu vracet nebudu. Policie případ vyšetřila a odeslala na tehdejší okresní úřad, nikdo mě o ničem neinformoval. Asi po dvou měsících jsem tam volal, co se děje a bylo mi řečeno, že případ odložili.
Dnes bych byl určitě chytřejší a majitelka by z toho rozhodně nevyšla tak levně.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Obrana proti toulavým psům

Příspěvek od Zbrojovák »

Jak jsem kdysi měl možnost jako adjunkt vyposlechnout od starších a zkušenějších: Nejlepší obrana proti toulavým psům, je projít si revír s hárající fenou a red and black 5,1
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Obrana proti toulavým psům

Příspěvek od precechtel »

4 Zbrojovák, tuto metodu jsem použil jedenkrát zhruba kolem r. 1985 a mohu potvrdit, že funguje. Tehdy jsem opakovaně majitele upozorňoval, že jeho pes se toulá a štve zvěř a on se tomu stále jen smál, že to je příroda, ať se pes proběhne. V zásadě mám psy rád a za celou svou mysliveckou kariéru bych střelené toulavé a pytlačící psy spočítal na prstech jedné ruky, ale tehdy už jsem si nevěděl rady, tak jsem počkal, až mi fena hárala, prošel kolem domu a za 15 minut jsem se dočkal.... Zdaleka nejhorší jsou spolupracující dvojice pytlačících psů, pár jsem jich zažil. Dokonce na mne kdysi jeden z takové dvojice psů i zaútočil...., no neměl to dělat byl jsem připraven, ale ujišťuji, že žádná radost z toho nikdy nebyla, spíš jen úleva, že zvěř v revíru si oddechne. Za hlavního a velmi nenápadného predátora spíše považuji pytlačící kočku, ta dokáže zadávit i dospělého zajíce, o mláďatech nemluvě. F.
politice a politikům zmar
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Obrana proti toulavým psům

Příspěvek od Zbrojovák »

Koček na potulkách jsou mraky, bohužel legislativa je taková jaká je, kdysi jsem v polích nešetřil nikdy patronem. O pytlačících párech, nebo i trojicích vím z doslechu - jak si to jednou odzkouší, je problém, defacto jako vlci. Jeden pár psů prý tak prošel odvykací kůrou, viz metoda výše :wink:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět