Jak získat povolení na chov poštolky

Lov s dravcem a vše kolem toho.
Odpovědět
3705
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 23.7.2012, 20:37

Jak získat povolení na chov poštolky

Příspěvek od 3705 »

Zdravím všechny myslivce. Velice by mě zajímalo jak se dá získat povolení na chov poštolky obecné. Dočetl jsem se že je potřeba podat žádost o povolení k chovu poštolky. Nevíte náhodou někdo jak taková žádost vypadá a co všechno musí obsahovat? A jestli se musí podávat v místě trvalého bydliště nebo klidně někde jinde a kam se vůbec podává? A platí se za podání žádosti či vydání povolení něco? Jsou k žádosti potřeba přiložit nějaké dokumenty, např. potvrzení o členství v MS apod. Dočetl jsem se totiž a nevím jestli je to pravda, že jsou to velmi polechčující okolnosti, díky kterým můžete povolení získat když nemáte složeny sokolnické zkoušky. To je právě můj případ. Myslivcem jsem, sokolnické zkoušky nemám ale velmi se zajímám o dravce tak bych si chtěl pořídit právě poštolku. Rád bych si sokolnické zkoušky udělal jenže následné finance s tím spojené (nákup dravce, sokolnické vybavení...) bych nezvládl. Možná někdy v budoucnu až dostuduji vysokou školu. A ještě jedna věc na závěr: nevíte někdo jak dlouho takové povolení platí, jestli jde získat i na jiné dravce či jestli je omezené jen na určitou lokalitu? Předem Vám mnohokrát děkuji za odpovědi.
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: Jak získat povolení na chov poštolky

Příspěvek od patrol »

Člověče, tak nevím, kde jsi bral jaké rozumy, ale v první řadě samozřejmě potřebuješ patřičné povolení.
V každém případě neexistuje žádná polehčující okolnost pro získání dokladů ať jsi popelář, sokolník, nebo ministr.
Píšeš, že nemáš potřebné peníze a jak si myslíš, že poštolku získáš ??????????????
Dojdeš někam, vylezeš na hnízdo, vybereš si mládě a pak zdvořile požádáš na úřadě, aby ti daly doklady???????????????
Ty jsi asi spadl z jahody na znak, jestli nemáš korunky, tak si jí asi nepořídíš, protože jediná legální cesta je nákupem z legálního chovu v zajetí a v tu chvilku dostaneš na poštolku CITES.
Jestliže nemáš na pořízení dravce, tak o tom raději ani neuvažuj, protože odpadem z kuchyně se taky krmit nedá a peníze tě to bude stát určitě.
Uvědom si, že to není andulka a potřebuje také trošku jinou péči a k tomu je potřeba něco o sokolnictví vědět a pak si teprve dravce pořiď, v opačném případě je mi dravečka upřímě líto.
Jestliže nemáš peníze na sokolnické vybavení, tak máš smůlu a bez toho se bohužel neobejdeš a jestli si doma budeš něco vyrábět bez znalostí, tak to špatně dopadne.
Jestliže se o dravce opravdu zajímáš a chceš se tomu opravdu POCTIVĚ věnovat, tak se obrať sem : http://www.sokolnictvi.net/index.php?op ... &Itemid=68
Rádi všichni ochotně poradíme a pomůžeme.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Jak získat povolení na chov poštolky

Příspěvek od Onďa »

patrol: Možná jsi mohl místo všech těch sarkasmů kolegovi odpovědět aspoň na část toho, nač se ptal :wink: Věřím, že po té tvé smršti se s radostí na nějakýho dalšího sokolníka obrátí... :roll:
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
3705
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 23.7.2012, 20:37

Re: Jak získat povolení na chov poštolky

Příspěvek od 3705 »

Zkuste se podívat sem: http://www.postolka-obecna.cz/index/ Odtud jsem čerpal informace. A nemyslel jsem že bych chtěl poštolku teď, ale výhledově do budoucna, až nabudu potřebné informace a získám oprávění a samozřejmě také finance.
portal
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 19.4.2015, 18:15

Re: Jak získat povolení na chov poštolky

Příspěvek od portal »

Dobrý den jsem v sokolnictví začátečník a vůbec nevím jak si pořídit poštolku poradili byste mi prosím ??? :)
Kvido
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: úte 06.8.2013, 19:29

Re: Jak získat povolení na chov poštolky

Příspěvek od Kvido »

Dobrý den :D , něco jsem popsal ve vlákně "kterého dravce" .
Získání - koupě od chovatele z registrovaného chovu ( rodiče mají všechny potřebné doklady - mládě bude mít CITES) nebo zažádat o odebrání z přírody na odboru ochr. přírody pověření obce ( Poštolka obecná je obecně chráněný živočich) - viz odchylný postup. Toto předem !!!
Nenapadá mne další legální způsob získání.
Doporučuji se k tématu vrátit po ukončení studia. je možné,že se legislativa mezitím změní.
Důrazně doporučuji zvážit časové možnosti ( to není papoušek , kde to zásobníku nasypu proso na dnů a naleju plnou napáječku vody) , možnosti získávání kvalitního krmení , výroby nebo nákupu dalších potřeb ( čepička , obutí atd. dle způsobu chovu).
Odpovědět