výber pneu pro offroady

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
bendy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: stř 03.10.2007, 20:26
Bydliště: Vysočina

Gumy a cena...

Příspěvek od bendy »

Tak koukám,?e to trochu o?ívá,to mám fakt radost... No cenu nebudu moc obhajovat,ale přeci jen musím napsat,že jsem pár kusů, před koupí tohoto, viděl a dají se sehnat stejné ročníky o desítky tisíc levněji, ale během pár týdnů kdy jsem vybíral, se nese?la tak výhodná kombinace stavu, výbavy a ceny... takže není to málo,ale vyšlo mi to jako rozumnější řešení, než mnohé obdobné kousky za 170 - 190tis. a podobně... Podle mně se mnohá výbava nahradit - dokoupit nedá (2x airbag, klima, regulace tuhosti podvozku...) a o fous vyšší cena za motor co přede jako kotě a podvozek bez problémů, případně lak bez kvítku rzi a zachovalý interiér, mi přišla také adekvátní...

No a teď k pneumatikám, ke krmelci se přes brod, louku a kousek lesa - případně vyfocené pole (možno objet) dostanu nyní bez problémů s těmi sjetými pneumatikami a s náhonem na zadek bez dalších vymo?eností, jde mi o to,jak se bude auto chovat v zimě na silnici zvlášť ve městě (zadek mě snad při náhonu 4H předbíhat nebude) a na cestě k tomu krmelci, kde zatím netu?ím, kolik bude sněhu... Na dálnici se nedostanu, maximálně 50km po jedničce... Možná by byly dobrý Dunlop Grandtrek SJ6 se silicou a skelnými vlákny, ikdyž nejlevnější nejsou (min.3300Kč - víte o levnějších?)... A na léto asi nějaké A/T (Goodyear Wrangler)... Nebo rovnou A/T a zimu bych přežil? Či kvůli sněhu rovnou M/T a přežít na nich i léto na asfaltu? Na protektory pneuvraník jsem už také kouknul,ale nedoporučili mi na sníh hrub?í vzorky T3 a Truck 2000 (spíše prý ECO tramp - což je zřejmě kopie Bridgestone D694).
Florian broková kozlice - 12/76 a CZ 550 FS 30-06 + Meopta 3-12x56 RD
Uživatelský avatar
Miloš Bukoven
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: ned 22.4.2007, 0:48
Bydliště: Levice

Pneumatiky do terénu

Příspěvek od Miloš Bukoven »

No ja som na môjho Samuraja obul na všetky 4 kolesá šípové pneumatiky a v blate a na snehu bez problémov--- :P
...aj keď je pravda, že po asfaltovej ceste jazdím minimálne a vtedy ten hukot trochu poču? - ale ináč OK.
http://album.volny.cz/elo/view.php?albu ... page=0#img
BRNO 502.10 kal.30.06/12+Meostar R1r 3-12x56RD
CZ 550 Lux kal.30.06+Kahles CSX 3-12x56
CZ 453 Lux kal.22 LR+Artemis 2000 1,5-6x42
KETTNER CHAMPIONE kal.12/12 x 70
SLAVIA 630 kal.177 (4,5 mm)+Delta Optical 4x32AO
Leica LRF 900 SCAN, Suzuki Samurai 413JX
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Ja mam na mojom Patrole GR obute BF Goodrich s vzorkom MT a velkostou 33x11,5xR16.Jazdim na nich celorocne,vacsinou asfalt.Teraz maju 31000km a 10-11mm dezen.Na ceste ovela tichsie nez hocijaky protektor a v terene rozhodne nesklamu.Jedina vynimka je zladovatela cesta,ale zvladam aj to,len to chce cvik a extra opatrnost,predsa len auto ma 2,2tony.V hlbokom snehu parada.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

Nejlepší tady zmíněné gumy jsou BFGoodrich. Mám je já AT a brácha v MT. Jsou sice trošku dra??í, ale dá se na nich najet 80tis. km, tzn. mají vzhledem k ceně nejlepší výdr? a nejvyšší u?itnou hodnotu. Navíc do terénu je na nich skvělá ochrana patky disku. Jinak mám je na Pajeru I. generace a v rozměru 32X11,50X15, 31 na tom vypadaly strašně malý.
vhool

Příspěvek od vhool »

to bendy: vybiral jsi par tydnu ... ja osm let nez jsem nasel presne to co mi sedi :wink: mezitim jsem zkousel kde co...no konec koncu,je to tvoje vec.k tem truck 2000,je to shit v porovnani s BG nebo jinou renomovanou znackou.delaj kraval,nemaj dobrou podelnou stabilitu a o nejake vetsi odolnosti proti bocnimu prurazu se taky neda moc mluvit a to nemluvim o vydrzi km.ja pouzivam napr.KUMHO MT a je to pro mne vynikajici kompromis vykon/cena.kazdy kdo tu k tomuto tematu prispel ma jiste pravdu a sve duvody (vcetne me :wink: ) ale premyslet musis ty :lol:
SokalaJan
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: ned 04.11.2007, 9:11
Bydliště: sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SokalaJan »

S těma gumama má Vhool pravdu.Mám na svém pajeru ty trucky 2000,opravdu dost hučí na cestě,o jízdě na ledu či sněhu ani nemluvě,sem s něma jak na bruslích.A to nemluvím o problémech s vyvážením kola.V terénu sem s něma jinak spokojen,mají slušný záběr,přesto všechno bych si je již nekoupil,BF jsou každopádně lepší,taky do nich půjdu až ty trucky sjedu,Možná i dřív :lol:
ZG47 7x57 Norma ORYX
vhool

Příspěvek od vhool »

Truck 2000: problemy s vyvazenim na nich bude vzdy,jsou to predsi jen protektory :lol: ...i kdyz studene.tohle je guma vhodna jen na blato nebo akce typu "BAHNA" jinak je to k nicemu.ja je sundal po dvou mesicich.BF je podle me spicka v pneu pro opravdove offroady ale cena je trochu vyssi nez u KUMHO Venturi M/T.kazdy ale at si vybere to co mu sedi :wink: :wink: :wink:
SokalaJan
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: ned 04.11.2007, 9:11
Bydliště: sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SokalaJan »

Taky sem chtěl ty TRUCKY po měsíci sundat,ale budu je muset dojet,nemám kačky na nové :( .Snad to s něma tuhle zimu přežiju,jak již sem psal,je to s něma v zimě o hubu,minulou zimu sem šel díky nim pár krát do hodin,naštěstí byly vždy kolem cesty pole,tak auto vyvázlo bez odřenin.Do protektoru bych už nešel,raději přišetřím a koupím BF. :lol:
ZG47 7x57 Norma ORYX
vhool

Příspěvek od vhool »

jen pro srovnani,snad se na mne nebudou zlobit majitele webu nejlevnejsipneu 8)

KUMHA co pouzivam:
Obrázek

a BF GOODRICH :wink:

Obrázek
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Souhlasím , ty 2000 jsou na uje?děným sněhu jak letní gumy. Hold jsou bez lamel a tvrd?í směs. Na výkonnější auto bych je taky nedal. Na tý mý vydechlině se to dá ustát. Hold s tím musím počítat. Jinak v blatě a hlub?ím sněhu, kde se vzorek může zaškrábnout jsem nikdy neměl problém dokud auto nesedlo na pupek. Hluk je pochopitelně větší :cry: ale zaniká v hluku motoru, převodovky a diffu :lol:. Asi ty gumy zapadají do celku.
SokalaJan
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: ned 04.11.2007, 9:11
Bydliště: sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SokalaJan »

V isuzu sem ještě nejel,tak nevím jak je hlučné,ale moje pajero je celkem tiche(pokud nejedu víc jek 130),a ty gumy fakt huči hodně,a nejvíce kolem 60km/h.Jak sem je v servise obouval tak mi řekli až si koupím zesilovač na rádio,jinak že ho neusly?ím :lol: .Smál sem se ,ale jak sem vyjel s pneuservisu tak sem se dosmál :? .Ale pravda že v hlubokém sněhu a v blátě
sou dobré.Ale jsou to jen protektory a za tu cenu člověk nemůže počítat s kvalitou :twisted:
ZG47 7x57 Norma ORYX
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

Jen pro informaci. Koncem roku 2005 vozili ty protektory z Itálie (Pneus Ovada) Od roku 2006 je dělají ve vlastních formách. Ty Italský mám na zadku a slušovický na předku. Je zajímavý, že při stejným rozměru ty slušovický mají o poznání u??í běhoun. No do budoucna uvidím co vydrží dýl , jestli auto nebo pneu.
SokalaJan
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: ned 04.11.2007, 9:11
Bydliště: sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SokalaJan »

Truck2000.Na zadku mám taky ještě ty italské protektory a na předku již ty naše.Rozdíl v ?ířce dezénu sem nezhledal.Akorát ty naše jsou z měkčí směsi oproti těm italským,ty již při 5 stupniích venku jsou jak kámen,proto to bruslení na ledu :lol:
ZG47 7x57 Norma ORYX
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

vhool píše:jen pro srovnani,snad se na mne nebudou zlobit majitele webu nejlevnejsipneu 8)

KUMHA co pouzivam:
Obrázek
...do KUMHA sa daju nastrelit hlinikove hroty :wink: Cca. 2-3mm nehucia a vraj vydrzia prekvapivo dlho.
vhool

Příspěvek od vhool »

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Odpovědět