Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
ttila
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06.12.2017, 12:03

Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od ttila »

Zdravim,
zaujimalo by mne, jake auto pouzivate aktualne do reviru? Staci mi jenom znacka a typ auta. Pripadne, jestli bylo upravovane specialne na myslivost.
Duvod je, z hledam auto pro meho tatu myslivce ako prekvapeni. Auto s pozadavkami, ktere ma tata jeste nevyrobili :| a proto me zajimaji vase skusenosti.
Prispevky v tomto fore jsem si precet, ale moc mi to nepomohlo a vela prispevku uz nejsou nejcerstvejsi.
Vopred dekuji.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Rogam »

Po dobré cestě do honitby Aston Martin, potřebuji-li zajet do lesa nebo na pole, tak přesedám do Range Roveru :D
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Jirik.fx »

Nový Suzuki Jimny. Nemohu si ho vynachválit. Ale porovnávat mohu pouze s Land Rover Discovery. Od té doby co mám Jimny jsem Disco do revíru nevzal.
Jimny jsem vybavil pouze echt terénními pneu, ty z fabriky nestály za nic.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od pufr »

Jo, to je moc hezký auto. A to máš ještě osobák nebo už "dodávku". Protože osobák prý šíleně poškozoval životní prostředí, tak z něj vyndali zadní sedačky a světe div se, už životní prostředí tak moc nepoškozuje :D :shock: :lol: :lol:

https://www.novinky.cz/auto/clanek/suzu ... z-40335878

"Malý off-road čtvrté generace, který byl už po svém představení v roce 2018 nedostatkovým zbožím, se vrací na evropské trhy jako lehký užitkový vůz.
Osobní se zadními sedadly totiž nesplňovala emisní limit 95 g CO2 na kilometr, v měřícím režimu NEDC dosahovala tato hodnota až 170 gramů. Model tak měl neblahý vliv na flotilové emise automobilky. Když byl každý prodaný vůz vlastně zátěží pro rozpočet, Suzuki jej proto v letošním roce (2020) stáhlo z evropských trhů.
Užitková náhrada se může prodávat pod benevolentnějšími emisními předpisy. Liší se především absencí zadních sedadel a klecí, která odděluje posádku na předních sedadel od zavazadelníku. Ten nově narostl o 33 litrů na celkových 863 l".
Pufr
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od dalas »

Ono by stačilo zkrátit kilometr. :wink: Tyhle menší auta jsou hodně šikovný. Díky malému rozvoru i délce karoserie mají super nájezdové a přejezdový úhly. Taktéž hmotnost hraje do karet průchodnosti terénem.
Jinak já brousím LR Defender 90 2,4 TDi. Je to všestranný držák, dnes i po cenové stránce. Bohužel nový tohoto ražení už není.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od kikin »

Pufr-článek není uplně pravdivý.Mám ho doma asi 3 neděle,koupeno v EU nové a je to čtyřsedadlový.Posun proti starému k lepšímu.Jen si mohli odpustit elektronický kraviny.Prostornější,silnější,automatický uzávěrky.Tady je nějaká,,srovnávačka",porovnejte obutí :D https://www.youtube.com/watch?v=GE2W93FBdo8
Dalas-ano váha a rozvor.
Rogam-Range Rover V8 lift,mě zklamal.Když zapadl,tak se ke mě lakatoš přitahoval navijákem,teprve když se zapřel radlicí to vytáhnul.Jimnyho jsem nikdy nemusel tahat a to v nich jezdím od 2004.
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Jirik.fx »

Já mám ještě ten osobák co tak ničil životní prostředí. Kupoval jsem ho letos, byl poslední v republice. Celkem je jich tu prý 41 (asi mimo dovozů). Spotřeba 7,8 L/100 km. S terénními pneumatikami 8,9 L/100 km (doplňuji jen to info o životním prostředí).
Když jedu lesem tím Discovery tak mám dojem, že se s tím motorem a elektronicky ovládaným pohonem protlačím absolutně všude. Když tam jedu Jimnym tak mám dojem že prolétám jak motýlek. Uvízli jsme zatím jenom jednou, ale bylo to v 40-ti cm kolejích v řídkém bahně. Po nás tam uvízla stará Vitara s echt terénními koly, potom Hilux a nakonec paravojenské Iveco co mělo světlou výšku snad metr. No nemělo, ale mě to tak připadalo.
Zkrátka Jimny je malej, relativně levnej a hlavně lehkej křáp kterej docela projede terén a nesere mě nějakej ten škrábanec. Mám ho jenom do lesa, vybavený motorovkou, sekerkou, kanystrem s vodou a všema blbostma co se hodí do lesa. Chybí už jen radar na prasata.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Jiskra »

Kikin -mno ,utopit Jima jde raz dva,ani tři není potřeba :lol: . Záleží na terénu.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od kikin »

Jiskra-utopit jde všechno i T 72 :D .Nebavím se o nějakých závodech,ale o běžném domácím terénu.Sedím v tom denně a adrenalin mě nebaví.Tahám za starým klidně tunovej vozejk terénem.Ten Rover zustal na lesní cestě,když se chytil spodkem.S tím dva lidi nehnou.
Jimnyho mám na práci,tahá stromy,vozí šutr,balíky sena.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Rogam »

To kikin

To máš pravdu, jde utopit úplně všechno, musí se s rozmyslem, zatím si v našem revíru vystačím s tím RR, jelikož to tam znám, ev. si zvedám podvozek, ale pokud by situace vyžadovala jo hrubé zacházení, tak bych asi zvolil auto Islámského státu, tedy Hilux, ale bez té lafetace na korbě :D
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Rogam »

Tak to jsou prý Best car for shooting
kdyby si někdo chtěl přát od Ježíška :D
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od lovec »

... Defender. Výbuch smiechu... :lol: :lol: :lol: Ten nový snáď v nespoľahlivosti prekoná aj predošlé generácie Range Roveru.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Jirik.fx »

No chtěl jsem si ho původně koupi, ale teď jsem šťastný, že jsem byl skrblík a koupil za zlomek ceny Jimnyho.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Tim »

Souhlasím, Jimny je dobrá volba, když není potřeba velké auto. Defendera, vlastně ani nic jiného anglického nebrat. Pár angličanů jsem doma měl, miluju je, ale je to tak zavřít do vitríny (ideálně ve vakuu, aby to neshnilo) a jen chodit obdivovat.
Já do revíru jezdím novým Tucsonem, který mne velmi překvapil spolehlivostí. A když je třeba jet opravdu do terénu, beru si manželčino Sorento. A pokud bych měl kupovat další vůz, dnes bych asi koukal po nějaké trochu jeté Toyotě LC.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Ake auto pouzivate aktualne do reviru?

Příspěvek od Rogam »

To Tim

No nemyslím si, že je třeba se vyhýbat do revíru anglickým autům, samozřejmě záleží, co s ním tam chceš jet dělat. Pravda, anglická auta "vedou" žebříčky spolehlivosti většinou od konce, ale především je to o štěstí na kus. Kolega si takto kdysi užíval se zcela novým Mercedesem GL, porucha za poruchou, někdo nedá zase na Mercedes ve spolehlivosti dopustit. Prošlo mi rukama řada aut, se kterými jsem jezdil do revíru (včetně historicky Subaru, Jeep), ale aktuálně jsem zakotvil u anglických aut, prostě se mi líbí a jsou pohodlná (málo co se vyrovná vzduchovému podvozku u RR :D ), v revíru je rozhodně nešetřím, ale samozřejmě se vyhýbám místům, kde vím že uvíznu, nehledě na to, že když projedu pořádným bahnem, tak jsem líný to pak čistit. Bez mučení však přiznávám, že dvě ze tří anglických aut, které pro své potřeby mám, tak ta dvě skončila do ujetí prvních 5000 km v servisu (v obou případech pro banalitu), od té doby však naštěstí vše OK. Ano, anglická auta jsou dražší a komplikovanější na provoz, ale nemyslím si, že by v běžném terénu nějak výkonově zaostávala, rozhodně se tím zásadně neomezuji. Jsou bezesporu daleko levnější a spolehlivější auta, ale s ohledem na to, že mi nějak sedí vše pro lov z "Anglie", prostě anglická zbraň patří do anglického auta :) , tak si raději nechci kazit myšlenkami radost, že mě někde to auto vypeče :roll: , od toho je pak servis. Nehledě na to, že podle mého názoru je auto spotřební věc, narozdíl od nějaké pěkné zbraně :)

Jinak v mém vypozorovaném osobním žebříčku z mého okolí, jednoznačně v NEporuchovosti vede Toyota.
Odpovědět