Suzuki Samurai

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Příspěvek od psdk »

vhool píše:to alda: obecne plati pravidlo,ze se ctyrkolkou je 4x vyssi pravdepodobnost zapadnuti nez s dvoukolkou.... overeno v praxi :twisted: :twisted: :twisted:
Zlatá pravda ........... moje lopata by mohla potvrdit ;-)
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
vhool

Příspěvek od vhool »

Stopař píše:protože to mezikusu nedá a zkouší, co to všechno dokáže, od té doby, co máme naviják je to ještě horší - na druhou stranu už nemusíme kopat - zatím jsme se vždycky vytáhli, ale i to prý nemusí vždycky klapnout :D :wink:

Jinak OT - dotaz na Vhoola - viděl jsem tvé příspěvky ohledně Jeepu. Mám v hlavě Cherokeho rok 99,00 - asi ve 2,5TD slyšel jsem něco o problémech s hlavou, ale zase mám dobrý přístup k naftě - využití terén silnice 50/50. Ferozka slouží, ale přetahujeme se o ni s tátou a já bych raději i něco většího/pohodlnějšího....
evropske verze us aut stoji vseobecne za h....k vyběru ti poradim to ze cherokee je na tom v terenu ber uprav mozna hur nez feroza oproti tomu us verze grand cherokee z let 93´- 97´(typ ZJ) s motorem 5,2 nebo 5,9 je s prevodovkou qudratrack II a vyse i bez uprav v terenu sikovnejsi nez civilni hummer nebo deffender jakekoliv verze (origo deffik ma ale vyhodu vetsi svetle vysky uz v serii) :wink:
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

tak to jsi mě nepotěšil - zprávou, reakcí určitě, díky moc :wink: máme u nás off road klub a ti všichni svorně tvrdí patrol je patrol, jenže mě to přijde jako až moc velká potvora, kor když se to krapet zvedne....
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
vhool

Příspěvek od vhool »

patrol neni spatnej ale drahy dily,velky to zas neni tak strasne jako treba land cruiser ale je fakt ze dobre vytunenej patrol je dost sikovny vozitko ale radsi uz bych volil defendera.to uz je bez uprav super offroad....ovsem na ukor pohodli ....apropo ... vyska je devizou u offroadu :wink:
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

jj - s tou výškou máš pravdu - když to leží na spodku, tak ani uzávěrky nepomůžou. Sem tam máme dost sněhu, takže to znám - výšku ničím nenahradí? (krom navijáku a ten je pomalý :D ) Ferozku máme zvedlou o ca. 10-15cm a už to je znát. Kdybych už na tom Cherokeem trval - jakou úpravu bys doporučil? (krom ZJ :D ) Bude stačit to zvednout (třeba jen na pneu) nebo je spíš problém se systémem 4x4? Díky moc!
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
vhool

Příspěvek od vhool »

cherokee ( XJ) se zveda na perech,jednoduse do 10 cm jen podlozkama,otazkou je co mas za tlumice ale doporucuju od rubiconu,dale pak potrebujes lepsi tlumic rizeni ( rubicon) a dat pneu min. 31x10,5x 15.4x4 je klasika jako treba patrol.vyhoda ZJcka je prave ve stale 4x4 a "chytre prevodovce" quadratrack II a vyse.ovsem zapomen na evropskou verzi ... :wink:
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

Pokud se zveda auto, tak je dobré ho i roz?ířit, ale to neplatí pro lift dak 5 cm. Jinak na Jeepy jsou asi momentálně nejlepší liftové sady Rubicon Expres, jsou tam tlumiče, péra (je to lepší než zvedání podložkama, které bych osobně nedával vyšší než 2") a včechny "tyče" se silentblokama, které by se tak jako tak musely upravit a ještě tam je myslim i tlumič řízení. Prostě kompletní sada. Dále je možnost udělat to samo domo, ale stejně ty úpravy a přemýšlení ve výsledku vyjde téměř stejně, jako sada, která už má vychytané všechny mouchy.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To Patrol já taky netvrdím,že si párkrát neustlal.Od čeho,ale vyrábí sněžné lopaty? :PVím,že minulý týden jsem po revíru jezdil jenom ja a traktory s předkem a to ještě na solo.
vhool

Příspěvek od vhool »

to citron: samozrejme ze mas pravdu ale osobne bych do staryho XJecka necpal sadu v hodnote pres 35 tacu,za to koupim celyho a pojizdnyho :wink: navic XJ ma vzadu listy a to se zveda treba jen nahamrovanim listu.do 3,5" nepotrebujes jiny panhardky ani ramena.zvedl bych ho na predku podlozkama 3" a vzadu byh nechal udelat listy,dal jednatricitky a bude ok.... i na sirku :wink:
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

vhool: ano, s tím souhlasím, ale ještě bych dal 4,5" tlumiče a bude výborný
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

kluci já vím, že už jsme hodně OT - ale co vy na volbu Nissan Navara nebo Mitsubishi L200 - na místo toho Cherokeeho - vím že jsou to naprosto odli?ná auta. Já původně zvažoval hlavně L200 - jen se bojím, že když to bude prázdné, tak to bude klouzat i po mokré trávě jako ?1203 - pokud teda nepřiřadím 4x4 nebo nebudu permanentně vozit nějaký litinový plát....
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
vhool

Příspěvek od vhool »

to stopar: 8) :twisted: podivej se na ma videa na yotubu .... jsou tam zkusenosti s obema typy ...zadej nick vhool :wink:
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

:D :D :D ani jsem nic jiného nečekal :twisted: :wink: jen upřímně - uměl ten člověk tu L200 používat - vždy» to bylo na rovince a sněhu taky nijak extra??? Možná zapomněl přiřadit 4x4 :D Z dosavadní praxe z Ferozkou mám jednu zkušenost - gumy dělají "pána" terénu...
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
vhool

Příspěvek od vhool »

no ono to dost zkresluje ... visel za diferaky a byl na ceste,proto ho taham po louce.jinak je to u vsech pickupu stejny ...tezkej cumak lehka prdel ....kombinace nic moc .... grand ma vahy 50/50 a stallou 4x4 :wink:
Odpovědět