Suzuki Samurai

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
vhool

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od vhool »

to alda : aldo,prosim o dodrzeni velikosti fotek (max.800x600) dekuji :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od Alda »

ted to akorat menim - mam doma moooc velkej monitor... pardon.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
vhool

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od vhool »

v poho a diky.dal jsem to schvalne na sklo protoze nejsi sam kdo se poplete a neskodi to obcas zopakovat :wink:
radekpanenka
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 11.11.2010, 22:24

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od radekpanenka »

Trochu se o tyhle auta zajímám a pokud o něm někdo přemýšlíte ve stručnosti pár informací .
Jedná se o nejmenší terénní vůz takže prokličkovat mezi stromi ve vzrostlém lese není žádný problém.
Průchodnost terénem je jedna z nejlepších a konstrukce vozu odolná těžkému terénu .
S nedostatkem síly mu rozhodně nechybý redukce utáhne i 2 tunoví vlek .
Pokud ovšem očekáváte konfortní jízdu tak doporučuji Jimny nebo větší auto . samuria bych přirovnal k trabantu. Jednoduchý a funkční. na konfort jízdy se nehraje. Ovšem neočekávejte že budete jezdit zadarmo. spotřeba se pohybuje od 8 do 12 litrů. dle toho kde a jak jezíte. Ani u disela nečekejte 5 litrů na 100 minimum je 8 a to na dlouhých trasách. jinak je to 9-10l/100km.

Na co si dát pozor při pořizování .
1/ Koroze- koroze lemů hlavně tam kde to není vidět . Koroze podlah . Pokud budete kupovat auto do 50 tisíc počítejte že vás na autě budou čekat klempířské práce. Někdy se ovšem stává že je zkorodovaný i rám a nápravy od takového auta raději pryč.
2/ chod motoru a jeho hlučnost. Motory 1,3 bývají dost vyběhané a hlučné.
3/ hlučnost diferencialů a převodovek , obzvlášt hlučné jsou španělské modely ale je to řešitelné
víc o těchto autech píšu zde : http://www.terenaky.cz/samurai/
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od medo »

S nedostatkem síly mu rozhodně nechybý redukce utáhne i 2 tunoví vlek .
:D Potvrdzujem mal som vo frontere naloženého jeleňa v sikom svahu ma stiahlo tak že som zapadol po nápravy a samuraj ma bez problémov vytiahol :D super auto len pre mńa malé.
pregi
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11.4.2010, 19:52
Bydliště: Kryry

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od pregi »

Ahoj kamarádi včera jsem si roztrhl zadní tlumič(prasknul) u samíka r. v.1996 (vynuťé pružiny) a nemůžu nikde sehnat dva nové zadní tlumiče- dvojčinné. Proto se na Vás obracím zda nevíte, kde by jsem je mohl objednat nebo koupit :( . Děkuji
Uživatelský avatar
sw_fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: pon 04.12.2006, 9:25
Kontaktovat uživatele:

Suzuki Samurai

Příspěvek od sw_fox »

Hostivice u Prahy, p. Sotolar, areal byvale STS.
Sportovní střelba, myslivost, motorky.
pregi
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11.4.2010, 19:52
Bydliště: Kryry

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od pregi »

děkuji za informaci. Nebyl by tel. na pána Soltára??? Mám to docela daleko do Hostivic cca 250km. :? Děkuji
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od Lotr »

Suzuki Hostivice: 602 356 532
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
pregi
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11.4.2010, 19:52
Bydliště: Kryry

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od pregi »

děkuji mnohokrát za telefon.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od kasari »

pregi píše:děkuji za informaci. Nebyl by tel. na pána Soltára??? Mám to docela daleko do Hostivic cca 250km. :? Děkuji
Ty sis asi ty Hostivice nějak spletl... Nemáš to víc jak 70 km. Teda jestli je pravda ty Kryry. :wink:
Ulkomaalainen...
pregi
Nový návštěvník
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11.4.2010, 19:52
Bydliště: Kryry

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od pregi »

Bohužel už tak často ne, teď většinou přežívám v Ježově na Šumavě.
kasari píše:
pregi píše:děkuji za informaci. Nebyl by tel. na pána Soltára??? Mám to docela daleko do Hostivic cca 250km. :? Děkuji
Ty sis asi ty Hostivice nějak spletl... Nemáš to víc jak 70 km. Teda jestli je pravda ty Kryry. :wink:
Mirda
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: sob 08.9.2012, 10:14

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od Mirda »

Prosím
Jak je to u samíka r.v. 1998 s volnoběžkami.Někde jsem četl, že na samurai se musí před zapnutím 4x4 zapnout ručně na kolech.Ale prý ježdění se zapnutými volnoběžkami zvyšuje spotřebu.Ale zas jezdit bez nich a při každém předpokládánem zapnutí 4x4 zastavit a obejít auto..
Jak to tedy je?
Děkuji
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od Steyer »

To Mirda:
to je jednoduchý, buďto tam jsou a pak to funguje jak popisuješ a nebo tam nejsou - tak to mám třeba já a tím pádem je to furt zamknutý a nějakou spotřebu vůbec neřešim.
Pokud vím, tak by měly být na předních kolech a pro jízdu na silnici by měly být raději vypnuté.
Pokud tušíš, že by mohl být v terénu problém - vystoupit, obejít auto, zamknout.
A když se to odemyká, tak se myslím musí ještě kousek couvnout, aby se vycvakly, ale já je nemám, tak to nevím jistě.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Mirda
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: sob 08.9.2012, 10:14

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od Mirda »

A teď otázka,které jsem se chtěl vyhnout..:-) Jak poznám jestli je mám,nebo ne? :roll:
Odpovědět