Suzuki Samurai

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od Alda »

tak mam s mojim samikem dalsi zkusenosti:

1) 410 je skutecne stranove velmi nestabilni :? ale na 4 ho postavi 2 chlapi :D

2) na rady kamaradu jsem samika obul do trucku 2000 od vranika (cekal jsem na ne asi 4 mesice!) vcera jsem projizdel revirem - cca 40 cm snehu, po cestach, loukach polich. a vysledek? projel jsem vsude bez sebemensiho problemu, mistama jsem snih hrnul pred sebou... dneska jsem za samika zaprahl prives - nalozil ho senem, dal na to 5 pytlu ovsa a kukurice, 2 pytle pridal do auta a vydal se do reviru. a opet - projel jsem skutecne VSE! kde trochu ztracel dech, dal jsem pomalou a jelo to dale!

takze kombinace samik & truck 2000 pro tyto potreby v zime nema chybu!!!
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od dalas »

to alda: Samík je v lehkejch offroadech téměř nepřekonatelný. Truck 2000 jsem používal na Trooperu bohužel na Defa rozměr nedělají. Jediný na co si dej dost bacha je ujetej sníh a led. Tam jsou zase hóóódně špatný.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od Alda »

to dalas: diky! prave ted len (v zatacce) byl duvod toho, proc jsem vyzkousel stranovou nestabilitu :D ale to bylo jeste nez jsem prezul...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od Zdenek41 »

To Aldo jsem rád,že jsi ze samíkem spokojen,já mám 413 potřeboval bych naladit motor,Jinak jsem zatím při téhle zimě projel vše mám na tom hankonky nebo co,ale o tom vraníkovi uvažuji čím dál víc.
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od argonaut2006 »

Ty trucky 2000 jsou dobre gumy do terenu za tu cenu ale ta smes je dost tvrda a na ujetem snehu to s nima je fakt o drzku :D
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od mrazík »

Tak jsem včera udělal z autíčka totálku, páč mi na něj spadl buk v lese. Musím říci, že to byl zajímavý návrat k vozu, protože jsem ho pod korunou ani neviděl. Jelikož to sice pojišťovna vyřeší, tedy doufám :twisted: , chci se zeptat na Sama, spíše prakticky. Dostanete do té krátké verze vysokou nějak rozumně ? Protože já přemýšlím , že bych šel do longa akorát jsem se pořád nerozhodl zda benzín nebo naftu.Pokud tam dostanete vysokou,tak to není potřeba řešit.
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od mrazík »

Tak je problém vyřešen. Jedu v pondělí po samurai (santana)pick-up, 1,9TD, 2002, 114 tkm. Je po repasi, jsou na tom Fuldy tramp 4x4 truc, se musím kouknout jaká to je guma abych si na sněhu nerozbil hubu. No a uvidíme jaká bude spokojenost.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od Alda »

tak mohu pridat moje dalsi zkusenosti se samikem + vranikem truck 2000: kdyz bylo v honitbe cca 30 cm snehu, celou jsem projel s nalozenymi 2 pytli silaze a 2 pytli ovsa v aute a plnym privesem silaze po neprojetych cetach a po loukach - bez sebemensiho problemu. pri cca 40 cm snehu (20 cm ledova trist, ledova krusta a 20 cm prasan) jsem 2x tahal kamarada s mitsubishi L200. a opet bez problemu. v nejnarocnejsich usekach jsem dal redukci resp. popojel kousek zpet - tudy, kudy jsem uz jednou jel, neni nikdy problem se lepe rozjet. takze pro moje potreby a podminky (rovinaty teren se snehem do 50 cm) si tuto kombinaci nemohu vynachvalit.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od mrazík »

Takto k Vraníkům gartuluji a jak s nimi na silnici? Jinak jsem se vrátil od západních sousedů a ještě, že mě maminka tak dobře vychovala, protože když mi ten prodávající ukázal tu vránu na prodej tak jsem mu málem , no inzultoval :lol: . Chudák sam, byl shnilej tak, že jsem v podběhách děla díry jen prstem. No což další zkušenost, ale těch 1 400 km mě zlobí.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od curil »

Aldo to jsi se samíkem tahal dvoustovku? znám obě auta ,se divím že jsi ji vytáhl přece jen je jednou taková jak sam :).jsi spokojený s těma gumama? dá se s tím jezdit i po silnici? nehučí moc? Mrazíku ty km by mně štvaly taky.já jsem místo sama vzal nivu,nivy přece jen za stejné peníze jsou novější a nejsou tak shnilé jako sam.jinak spotřeba je asi na tuti lepší.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od Steyer »

To Alda: Trucky jsou OK, dej si pozor na spojku, to je u Samice nejslabší článek.
U 410 je spojka celkem k neutahání, ale 413 a novější můžou mít problém a pokud to máš na T2000
od Vraníka (jsou větší) a rajtuješ s tím po revíru, tak tam radši častějc dávej redukci.
Pokud třeba zapadneš nebo někoho taháš, tak spojka dostává hóóódně zabrat.
Pokud ji při tom ucejtíš, není to dobrý. Za chvíli bude v háji.
Jinak vysokou chlapi běžně vozej v koši na kouli.
Přeju stovky km bez nehod a bacha na buky ..... :)
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
vhool

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od vhool »

:wink: od toho tam redukce je ne? :wink: :wink: :wink:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od Steyer »

...jasně že jo..... :D
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od Alda »

to curil: jojo, tahal jsem novou dvoustovku :wink: jinak na velikosti nezalezi - roztahnul jsem i traktor :D
to curil & mrazik: jelikoz mam staryho kostitrasa 410, tak ja to moc na silnici nepoznam, zda jsou gumy hlucny (ci jina cast samika :lol: ) ale je jasny, ze na silnici to moc neni.
to steyer: jak jsem psal, mam 410, tak snad spojka vydrzi - i kdyz uz taky byla citit. diky za prani!

k tomu, co psal steyer: jako rozsireni moznosti prevozu se mi libi moznost pridelani plosiny na kouli. videl jsem na RAVce takovou, ktera po oddelani z koule se dala pro pohodlne prevazeni pridelat na vnitni cast 3. dveri - coz se mi zda super! (mosin by mohl dat vice info)
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Suzuki Samurai

Příspěvek od Alda »

pro nazornost: takto vypadaji "obute"...

Obrázek
Naposledy upravil(a) Alda dne pon 08.2.2010, 20:20, celkem upraveno 1 x.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Odpovědět