Suzuki Samurai

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
kocourvbotach
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: pát 21.3.2008, 12:07
Bydliště: Vysočina

Suzuki Samurai

Příspěvek od kocourvbotach »

Prosím zkušenější kolegy o radu.Rozhodl jsem se koupit samíka a vzhledem k tomu,že nejsem v tomhle oboru kovaný,potřeboval bych poradit na co si dát při koupi pozor.Jak poznám,že funguje 4x4,uzávěrka atd.Jaká je rozumná cena...Chci to s SPZ TK a ta?ným zařízením.Díky za odpovědi
ZKM451 22lr,ZKK601 243W,ZKK600 7x57,ZH324 7x57*16,ZH309 8x57JRS*12/76,ZG47 8x57JS,ZG47 8x64S,CZ550Medium 300WM,IZH 18 12/76,IZH 27 12/76*12/76,IZH 58 16/70*16/70
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

koupil jsem samika loni v listopadu. RV 1990, najeto 150 tis. (?), dovezen z D, motor 1 l, koroze neni vyrazna, sytic manualni (kolega mel s automatickym velky problemy), tazny zar., hard top, zelena barva, dano na ceske papiry a SPZ, cena celkem 6O tis.

mel jsem problem nejprve s baterkou (odesla, ale vymenili mi ji) a se serizenim motoru (je ve vysokych obratkach a ma vyssi spotrebu)

kupoval jsem ho s kolegou automechanikem - prohlidli jsme spodek, projeli v terenu (vyzkouseli prokluz na 4x4). nezapomen vyzkouset vsechna svetla, rucni brzdu a zamek do nadrze, aby tam pasoval klic.

jinak prozatim jsem vse projel :wink:
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
vhool

Příspěvek od vhool »

vezmu to po porade,plati to obecne pro vsechny offroudy a suv a asi i pro zbytek aut :wink:....
v prvni rade kontrola dokladu a cisel v ramci moznosti,potom vizualni prohlidka karoserie a popripade ramu,soustredit se na praskliny a spoje.prohlidnout jak k sobe dily licuji ( i svarene).da se poznat celkem spolehlive zda vuz byl bouranej nebo opravovan, potom kontrola naprav a jejich uchyceni (silenbloky v ramenou,ruzne vzpery) atd atd ... je toho vic a cim dukladneji to provedes tim si budes autem jistejsi.chce to na zvedak nebo na rampu.pri samotne zkusebni jizde vyzkouset veskerou vybavu.(abs,asr a podobny volovinky jestlize to ma).uzaverky ma jen opravdu malo seriovych aut (LandRover Defender) jinak jeste par modelu japoncu ale vetsinou jen mezinapravovych....vetsinou jsou spery dodatecne montovany a neni to zrovna bezne.mezinapravpou ozkousis tak ze jedna naprava bude na kluzkem a druha na pevnem povrchu .to same potom u jednotlivych kol kdyz bude mit vuz samosvory nebo spery.jinak se to nejlepe pozna na zvedaku.pri zapnute spere se ti musi tocit kola stejnym smerem a ne proti sobe ....mezinapravova spera kdyz zatocis zadnima tak se musi roztocit i predek ... nebo naopak...chce to delat ve dvou ci vice lidech ...nekdy to je i drina....dale potom ozkouset funkci zapinani a vypinani predniho pohonu .vetsina vozu v teto kategorii nema stalou ctyrkolku.potom pri zapnutem predku dej kola do plneho rejdu (zkus na obe strany)a udelej pomalu par kolecek,zjistis tak stav kloubu na poloosach a pripadnou funkci samosvoru.pri jizde po silnici kdyz uslysis hucet diferencialy tak kdyz to nebude extreme hlucne tak to akceptuj.vetsina starsich ctyrkolek je slyset.je to hodne strucny popis a nakup terenaku je na dyl nez deset minut prohlidky ... stastnou ruku :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

to vhool: zde je nazorne videt rozdil mezi pristupem pasivniho laickeho uzivatele (ja) a praktickeho znalce (ty) :wink:
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Příspěvek od psdk »

Samík je dobrá volba
Při koupi si dávej bacha na korozi, hnijou pří?erně
Jinak je to poměrně blbuvzdoorné vozidlo a při solidní údr?bě vydrží věky
Kup si minimálně 1,3 s karbecem, lepší je 1,3i se vstřikem
Manuální volnoběžky na předních kolech (šetří palivo a zvyšuje se výkon při delších přesunech po cestách)
Mrkni na www.samurai.terenaky.cz nebo www.offroadforum.cz tam se doví? všechno co potřebuje? o tomhle vozidle
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové co dokáže samík to málo který auto.Dnes v revíru 50 až 70cm místy.Ikdyž jsem se dnes vykopával,moc lehký zadek tak hrabe a jede.S vitarou jsem si ani nečuchl.ještě,že jsem ho neprodal .
http://resize.like.cz/images/1234971831 ... e-0069.jpg
http://resize.like.cz/images/1234971891 ... e-0068.jpg
http://resize.like.cz/images/1234972207 ... e-0070.jpg
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Příspěvek od curil »

to je nuda,to zvladne hrave niva.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Jestli je to nuda nevím.Vím jenom to,že kam se dostanu já se niva nedostane.Ono se to nezdá.ale jde zde o převýšení asi 250mnm.
vhool

Příspěvek od vhool »

no vazení nechci vam zasahovat do vychvalovani vlastniho peri a konkretne v tomto terenu je fuk jestli mate nivu,samika,pajero ci patrola nebo opel campo :lol: ... zde to je o pneumatikach,svetle vysce a mezikusu mezi pedalama a volantem ....ale to je ve vetsine pripadu :twisted:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Básník tím chtěl říci,že se dostanu a nakrmím.Tot vše.A o ten mezikus jde asi nejvíc. :P
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Příspěvek od curil »

jo presne mezikus je nejdulezitejsi! :) nevidel jsem jeste kam by vyjel samec vic jak niva.to myslim vazne.sam ted uvazuju jestli si mam koupit zase nivu nebo samika.na dobrem obuti je to myslim nastejno.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Příspěvek od curil »

nemate nekdo tip kde levne sehnat samuraje?klidne i bazar v cizine.dik
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

Alda píše: jinak prozatim jsem vse projel :wink:
tak uz jsem poprvy neprojel :wink: ale mohu jen pritakat, ze nejdulezitejsi jsou 2 faktory: pneumatiky a ten mezikus mezi pedalem a volantem :lol:
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
vhool

Příspěvek od vhool »

to alda: obecne plati pravidlo,ze se ctyrkolkou je 4x vyssi pravdepodobnost zapadnuti nez s dvoukolkou.... overeno v praxi :twisted: :twisted: :twisted:
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Příspěvek od Stopař »

protože to mezikusu nedá a zkouší, co to všechno dokáže, od té doby, co máme naviják je to ještě horší - na druhou stranu už nemusíme kopat - zatím jsme se vždycky vytáhli, ale i to prý nemusí vždycky klapnout :D :wink:

Jinak OT - dotaz na Vhoola - viděl jsem tvé příspěvky ohledně Jeepu. Mám v hlavě Cherokeho rok 99,00 - asi ve 2,5TD slyšel jsem něco o problémech s hlavou, ale zase mám dobrý přístup k naftě - využití terén silnice 50/50. Ferozka slouží, ale přetahujeme se o ni s tátou a já bych raději i něco většího/pohodlnějšího....
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Odpovědět