Suzuki vitara x kia sportage

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Odpovědět
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

Suzuki vitara x kia sportage

Příspěvek od Pietro »

Kolegové rád bych Vás poprosil o Va?e názory na výše uvedené, do konce roku chci pořídit auto čistě jen do lesa a teď stojím před rozhodnutím zda to či ono, Líbí se mi oboje. Vitara je rok 94, 1,6v benzínu, krátká verze a kia je rok 95, 2l v benzínu.
Auto budu používat výhradně do lesa a taky na pojezdy do 30km od domu.
Rád bych tedy slyšel názory zkušenějších offrouďáků či majitelů těchto dvou značek.
Osobně se mi více líbí ta Kia,ale obávám se větší spotřeby a menší průchodnosti terénem...

Za odpovědi předem děkuji
Pietro
Častý návštěvník
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 17.1.2008, 17:14

..

Příspěvek od Pietro »

Né, cestovat s tím nebudu, chci to do lesa tzv.na oddělání:)
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od rimar77 »

já mám tu KIA Sportage kupoval jsem ji z dovoz neměcko a jsem maximálně spokojen zatím mě museli potupně tahat traktorem jen 2x :-) a to když jsem najel na zarostlou hlubohou kolej a kolečka skončila ve zduchu a bří?ko na zemi :lol: při je?dění na krátko bych spotřebu neře?il a už jsem ten dvoulitr ocenil např v zimě na oračce atd. jediná nevýhoda je řešení náhonu 4x4 je to v předních kolech a když to oče?e? tak nová stojí 8.000,- jedna mluvím ze své zkušenosti :( ale bylo mi zděleno známým automechanikem že jidinej dobře vyře?enej 4x4 mám Landrover takže dá se říci že za ty peníze ta KIA je dobrá
Suzuki samuraj nebrat
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Tommy »

Kia do lesa?Myslím,že to není zrovna dobré řešení,výška podvozku,váha apod. Pokud ti nebude vadit spotřeba,tak bych se nebál cheerokyho a nebo patrola,Dnes se dá sehnat stár?í typ už za rozumnou cenu a jestli vybíráž SUZUKI nebo KIA,tak radši SUZUKI. :wink:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od rimar77 »

určitě jsou lepší auta do terénu než KIA oto se rozhodně nehádám ale já ji tam používám a zatím v lese jsem neměl problém nikdy ona je vysoká poměrně dost samozřejmně pokud tam budou jen půl metové koleje od traktorů a okolo stromy že si nenajde? tak máš smůlu ale jezdím sní do našeho revýru kde je to rozje?děný od tanků a transportérů i do lesa a zatím jsem krom případu že koleje nebyly vidět nikdy neuvíznul. koupil jsem ji z německa a tam byla taky používaná do lesa ale pro dřevoribce byla plná pilin a smůly:-). Kamarád si hrozně chválí tereňák od subaru že je prej nejlepší co zatím měl a že jich vystřídal už dost ale ta jejich cena je děsná.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Petre

Příspěvek od curil »

mam neco odjezdeno a opravdu do terenu jedine niva samik!!! sam mam jeste pajero ale to se neda srovnat.vitara taky neni zadna slava ale po lesnich cestach staci.opravdu do terenu ale jen niva a samuraj,to muzes jezdit mezi stromama
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Tommy »

Určitě se nechci hádat co lepší a co je na ho....Já jen,že jsem neslyšel ani nikoho neviděl používat Kiu do lesa.když si sní spokojený,tak až ti slouží.
Odpovědět