niva vs samuraj

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

niva vs samuraj

Příspěvek od curil »

zdravim kolegove.dodelava mi niva a poohlizim se po necem novem.resim co je podle vas lepsi jestli niva nebo samuraj.niva je levnejsi ale vic zere,samik je drazsi,min zere ale zase vic hnije.jinak do terenu oba skveli.poradte dik.
vhool

Příspěvek od vhool »

sel bych do samika,niva bude brzo na stejny ne-li vyssi urovni co se cen nd tyka :twisted:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Jde o to, kde a za kolik to budeš muset opravovat, rozhlídni se, jak jsou na to v okolí s ND, vrakovi?tě, kutilové, atd. páč kupovat do les nové ND je blbost. Vhool má pravdu. Niva je větší a víc odveze?, Samík je lehčí ale menší, dovnitř toho moc nedá?, ale v lese je to super. Já mám Samurai a plná spokojenost, ale nemám ho na parádu.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Příspěvek od curil »

jo ja ted nivu mam,koupil jsem uplny srot kamaradi v servisu mi to popravili ,mam na tom sipy a nemam problem akorat ze uz je to fakt babicka.mam jeste pajero a to se fakt nechyta.ten prostor je dalsi plus pro nivu.akorat ta spotreba,ted jsem videl nivu na lpg za 29 jenze do toho se nic nevleze kdyz to ma tu nadrz.chtel jsem samika ale ted u mne vede tajga :) .P.S. ted mi odvezla prasatko a vcera kolegovi takze nesmim nadavat.
Vomi
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: pát 20.7.2007, 23:57

Příspěvek od Vomi »

A co s tim chces vozit, ze Ti nestaci Samuraj?
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Příspěvek od psdk »

To jsou dvě úplně jiné koncepce aut -- Niva je pohodlnější na cestě, realativně o něco málo prostornější, má silnější motor (1,7i), samonosnoou kastli, ale samík, je menší má tuhé nápravy listových perech, které dobře kříží, je stavěný odolněji a ikdyž ti celý schnije tak stejně furt pojede a nerozpadne se protože má rám a ne samonostnou karoserii jako Niva. To jej dělá odolnější vůči ne?etrnému zacházení. Dílů na sama je hafo všude na vrakáčích i v druhovýrobě. Motorové věci pasují většinou ze Swifta, Baleno... listové pera není problém sehnat a tu kastli ti vyvaří každej týpek s COčkem.
Spotřebu maji ?ílenou obě tyhle auta, protože pokud se jezdí terénem tak se bavme o motohodinách ne o litrech na 100 km
Záleží na využití jaké plánuje?, ale Niva je spíš podobná třeba Vitaře(ikdyž i ta má rám atd ..) ale Samurai je jiná liga pro řidiče, který nejde po komfortu, ale 100% práce
Já mám Samika, zvednutý, roz?ířený, motor 1,6 z Vitary, pevnostní nárazníky vepředu i vzadu a doposud mě nezastavil ani sníh, ani řeka ani bláto, akorát sem tam policejní hlídka když vyjedu se zabláceným autem na cestu ;-)
A ještě jedna věc - pokud auto zapadne tak je to z 99% vina řidiče. každé auto má svoje limity(každé jinde) a pokud řidič ví co má a co si může dovolit tak mu na určitý terén stačí i stará 120 a nikdy nezapadne, protože holt ví kam nemá x nemá jezdit a co si může dovolit. Krásně je to vidět na offroadových trialech, kdy i sem tam nadupané auta odpadávají, protože s nima jejich řidiči přecenili svoje síly, měli blbý odhad atd... a pak odněkud přiskáče schnilej samík a profrčí tra» jedna radost :-)
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Samurai

Příspěvek od hanmilan »

Pokud si někdo z vás myslí, že Samurai málo odveze, snadno se z něj vyhodí zadní sedadla. Vezl jsem v něm už najednou 3 kusy vysoké holé a odvezl. Nouze naučila i Dalibora housti :lol: Spotřeba u naftového motoru je velice příznivá. Mám v něm Peugeot 1,9 TD - origo? s papírama :wink:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Příspěvek od curil »

ale samozrejme ze odveze vsechno,nestrilime bizony :) .jen ze v zime poradne obleceni dva chlapi se vedle sebe stezi vejdou.pripada mi moc uzky.niva mne jeste taky nikde nenechala,az ted mi hapruje elektrika,asi mi to nedobiji.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od hanmilan »

Nivu jsem sice neměl, ale několik kamarádů od ní pře?lo na Samuraje a jeden dokonce na Fiata Pandu 4x4. Nadávali většinou na spojku, zapalování a elektriku. Jinak v terému podle mých informací by se měla Niva Samurajovi vyrovnat. Samuraj má ale rám, kde?to Niva pokud vím ne.
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Příspěvek od psdk »

Co se spolehlivosti elektroniky apod. týče tak ber v úvahu, že všichni Samurajové už jsou skoro veteráni a Niva má konstatně bídnou dílenskou kvalitu od počátku výroby takže podělat se může cokoli kdykoli na obou zmiňovaných strojích, Záleží vyloženě na štěstí jaký chytnež kus a jak se k němu choval předchozí majitel
Já mám samika z roku 1990 ikdyž většina věcí co jsem do něj nacpal je z 1992 takže mám auto cca 17-19 let staré a na ta leta je ještě furt hoodně spolehlivej. Sem tam se utřepe nebo uhnije na něčem drát, ale jinak elektrika OK
Kamarád dělá lesní práce a má do práce Nivu, teda dvě Nivy. Nedá na ně dopustit jak je to podle něj skvělý stroj prověřený léty praxe, ale dvě má proto, aby aspoň jedna byla furt pojízdná a tak je nastřídačku opravuje ... a nedá si domluvit, asi i ta Niva bude mít nějaké kouzlo osobnosti nebo co
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Příspěvek od curil »

ted mi v nive blbne elektrika,nevim co s tim mam.pohybu s dratama a jde to.musim to zjistit.taky musim sehnat nejake levne tereni gumy.mam tam sipy ale uz jsou hyn.
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od hanmilan »

curil píše:taky musim sehnat nejake levne tereni gumy.mam tam sipy ale uz jsou hyn.
Loni na podzim jsem koupil na Pneu Vraník přes net super protektory, cena na celé auto cca 8 tis. Objednal jsem je přes kámoše z gumárny a vy?ly levněji, než je prodávají na netu. Jsou super, zahanbím teď i traktory. Kde kámošovo trraktor nevyjede, já jo :lol:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Kubo 630 »

Tak ak si bol spokojny so sipmy a jazdis iba v terene tak asi opet sipy, ak musis obcas prejst po asfalte tak velmi oblubene su T3
http://www.pneuvranik.cz/pneu_karta.php?196

alebo
http://www.pneuvranik.cz/pneu_karta.php?147
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
Uživatelský avatar
hanmilan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: pát 02.11.2007, 14:29
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od hanmilan »

mám ty Truck 2000 a plná spokojenost, mohu jen doporučit :wink:
ČZ 537 .270 Win + Meopta R1 7x56 RD, ČZ 537 7x64 + 4x32 Meopta (naháňková), Suzuki Jimny
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Příspěvek od curil »

ja to mam porad v reviru takze po silnici jedu jen vyjimecne.chci zase sipy nebo nejake hrube kostky.uz je mam sterele ze cekam kdy dostanu defekt.dik za odkazy!
Zamčeno