Lada niva

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Lada niva

Příspěvek od curil »

ahoj,kolik zere niva plynu,vyplati se to?dik
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

plyn

Příspěvek od Herkul »

ahojky,

a to je vše? 1) Jaký to má obsah, 2) kolik s tím míní? najezdit ročně, 3) přestavbu budeš dělat ty, nebo to už kupuje?, 4) jaký přístup máš k plynu (za kolik...)

Celkově se dá říct pokud máš přímej vtřik tak počítej že spotřeba bude skoro stejná. Pokud máš ale o něco starší LPG počítej tak 1-4 litry víc než benzínu. A zda se to vyplatí......pokud najezdí? alespoň 20 tis ročně a budeš auto mít 2 roky a více určitě se ti to vyplatí. Jen to chce počítat...Spočítá? si to určitě sám, jen si nad to sednout...
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

...

Příspěvek od curil »

ahoj,premyslim ze bych koupil nivu uz s lpg,cas od casu se nejaka vyskytne.chci si koupit novejsi nivu a premyslim jestli s plynem nebo bez.nevim ani kolik ted plyn stoji,nejak 15kc,nevim.chtel jsem vedet jestli s tim nekdo nema zkusenost.najel bych malo.zase v kufru bomba na plyn takze se tam nic neda,nevim nevim.
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

lpg

Příspěvek od Herkul »

tak pokud budeš kupovat nivu s plynem...zkus si studenej start, jak drží otáčky...a do kdy je platná bomba. JOO a hlavně kde byl montován plyn!! (nějaké garážovky NEBRAT) S plynem jsem měl zatím 3 auta a ne do lesa. Přímo 2 roky starou nivu s lpg má brácha....zatím si nijak nestě?uje (jednou to blblo tak byl na seřízení). Další věc, nevím odkud jsi, ale já nejdra??í LPG beru za 12,50 tam kde mají dráž ani nezpomaluju...Jinak normálně dnes seženu i za 10,30...Logicky si sám spočítá?, že to je sakra rozdíl...V tvém případě se ti investovat do nového plynu nevyplatí (asi) ale pokud ji koupí? s LPG sám poznáš kolik ušetří?. A pokud se ti to nebude líb. tak ji prodá?... ne?!? Vůbec bych neuvažoval pokud ty prachy na ni máš........ALE JE TO JEN MUJ NAZOR. Třeba se ti ozve někdo kdo má jiné zkušenosti. Znám jednoho kluka kterému shořel favorit (nechal si to montovat bouh ví od koho a jednoho dne na to dojel:-)
Jo co se týče místa, tak zkus sehnat s nádrží pod kufrem (ale nepůjde ti tam ta?ný)..Bez nádrže v kufru jsme tam narvali Jelena, lončáka, lišku, psa a tři chlapy se zbraněma a navaleni oblečením (zima) a jeli....sice se mačkali, ale jeli a s nádržín v kufru... no dobře o lončáka míň (vozí? toho víc??) :twisted: :lol:
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

...

Příspěvek od curil »

tu cenu jsem tipnul,ja nevim kolik lpg stoji.nivu mam starou ale chci koupit novejsi tak uvazuju o tom plynu.zeptej se brachy kolik to tak zere a jak je s tim spokojeny.ja mam honitbu kousek a stejne mam vozik vis no a naraz toho tolik nevozim :)
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Příspěvek od Herkul »

Prej na to nikdy nehledel. Ale odhadem co říkal, tak 1,7i (nemá přímej vtřik) mu ?ere kolem 15-17(jezdi jen teren - hory)
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

...

Příspěvek od curil »

jo.mel jsem jednu peknou vycihlou a nez jsem se rozhoupal je prodana. :( .musim hledat dal.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: niva lpg

Příspěvek od Tommy »

curil: Dal jsem na tebe a zítra pro jednu jedu.Tak doufám,že jsi tu nivu vychvaloval po zásluze. 8)
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: niva lpg

Příspěvek od Tommy »

curil: Dal jsem na tebe a zítra pro jednu jedu.Tak doufám,že jsi tu nivu vychvaloval po zásluze. Jo a ještě by se chtěl zeptat,co to má za kola?
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: niva lpg

Příspěvek od curil »

já nivu mám a říkám že je to super auto.do chorvatska bych s tím nejel ale do lesa bomba!!! dnes už si bez ní nedokážu představit myslivost.vozím v ní krmivo,tahám za ní kulatinu na posedy,prostě bvšechno.mám na tom šípy a nestalo se mi že bych něco nevyjel a to jezdím fakt vším ,bláto sníh řepka :).samuraj je taky super ale niva je levnější a má lepší plechy.levný samík býva strašne shnilý ,jinak na spotřebu je asi lepší.když se hraby metrovým sněhem tak niva žere tak 20l,to je hrůza.mám ji starou škaredou ale vyjede všecko a super pomocník.nehledím že je ve vnitř poskákaná od psů že ji poškrábu malinačím,měl jsem krásné nové pajero a tohle všecko ti v pěkném autě vadí nehledě že pajero mi věčně tahali traktorem.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

šípy

Příspěvek od curil »

jo a k těm gumám.já nivu nechávám v revíru tak jezdím jen v terénu,na cestě ty gumy dost hučí.do terénu ale super.nákupka nové bez daně je 1200kč.brácha má pneuservis tak mi to dal za nákup jinak nevím kolik to stojí.dej si na to pořádné gumy a žádný naviják nepotřebuješ.mně se nestalo abych něco nevyjel.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: niva lpg

Příspěvek od Tommy »

potřeboval bych vědět rozměr těch gum.Např.195x55x15R
Uživatelský avatar
RADEK
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 235
Registrován: pát 26.12.2008, 22:10
Bydliště: Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: niva lpg

Příspěvek od RADEK »

Kdyby byl zajem mam na prodej pneu 215/70x15 nove zimni najeto max.500km cena za vsechny 6000kč
CZ 550 standart 30-06springfield,IZ 27 16/16,
Brakýř jezevčíkovitý
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: niva lpg

Příspěvek od curil »

Tommy to ti zjistím asi až zítra. mám nivu v revíru a nepamatuju si to.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: niva lpg

Příspěvek od Tommy »

ok.Zatím díky
Odpovědět