Suzuki Grand Vitara

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Odpovědět
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Petr 3 »

Loni jsem si pořídil Suzuki Grand Vitara 2,0,mám to hlavně na silnici a lehkýho terénu,je to hodně spolehlivé auto.
Máte někdo nějaký zkušenosti v horách s tímhle autem?
vhool

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od vhool »

no pro tvuj ucel asi dobra volba ale vzhledem k tomu jak pises "hlavne na silnici" tak asi pneu MT na to davat nebudes.do hor na zpevnene cesty s obcasnym vyletem mimo a v zime do mirneho snehu taky dostacujici.vzdy je potreba mit na pameti ze u vitary svetla vyska nic moc (je nachylna na "posazeni na bricho") a pohon 4x4 taky prumer.je to proste suv a podle toho s tim zachazet.vlastnosti do terenu asi jako u omylaneho XC90 v jinem tematu.co se tyka spolehlivosti tak myslim ze to bude taky podobne jako u jinych dnes vyrabenych suv a pro teren pocitat s tim ze pujdou rychle do haje prvky zaveseni kol a rizeni.jinak jak jsem rikal,dobra volba jako kompromis a je treba si uvedomit ze jde o suv a ne offroad a pak to bude slouzit dobre :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Leon »

nazdar já jsem loni pořídil na zimu na subaru legacy tyhle http://www.pneu360.cz/pneumatiky/dunlop ... -95q-v4400 a známý když je viděl tak si je koupil na vitaru a pohoda na ten lehký terén i v zimně zasněžený kopce nebo lehký bláto sněhová břečka nikde jsme nezůstaly na skále jel za náma borec co měl octavku scout tak chtěl zamachrovat a lítal zamnou potom uježděným sněhu jak trenky ve větru :D :D :D a známý předemnou to mrskal s vitarou v pohodě tak že když má dobrý gumy a mezikus mezi sedačkou a volantem tak na to co potřebuješ dobrá volba
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Tommy »

Myslím,že grand vitara je do terénu daleko použitelnější než XC90,není tak těžká a velká.Její rozvor,délka,hmotnost a 4x4 s uzávěrkou jí ještě jenom dopřeje trochu mrštnosti a podvozek se dá velice jednoduše zvednout o 30 mm ,což je do lehčího terénu potom dostačující,takže bych řekl,že pro myslivce,který chce silnici spojit s lesem naprosto ideální.Na tankodrom to není,ale les nebo sníh do 30 cm by neměl být problém.
JWK
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.11.2009, 13:56

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od JWK »

Grand vitara stejna v terenu jako XC90? to je dobry vtip

Grand Vitara ma navic proti XCcku... par do terenu "bezvyznamnych" malickosti jako Uzaverku, Redukci, Ram

ehm ehm... takze pruchodnost terenem bude zarucene SUVckova :)))))))) (ironie)

s Grand Vitarou jsem mimo jine take jezdil a v terenu je skvela... ta moje byla zvedla o 10cm a AT gumy... projelo to vsude, v kratke variante to bylo srovnatelne s jimnym alias samurajem... i kdyz to je porad trochu lestenka a bojis se to poskrabat... jedina nevyhoda v terenu je nezavisle zaveseni kol...

ono neni SUV jako SUV...

XC90, Q7, a proti tomu pathfiner ci grand vitara... obe skupiny SUV ale rozdil v terenu obrovsky
Ono je to porad diskuse co je offroad a co je SUV... pro mne kdyz to ma redukci uzaverku a ram tak to ma offroadove prvky...
Je jeep grand cherokee suv nebo offroad??? podle vyrobce je to SUV... i kdyz to ma zadni tuhou napravu ram redukci uzaverky apod... schopnosti jsou ale offroadove... tak co tady porad resit... je to proste dobre v terenu... Grand vitara muze byt stokrat SUV ale to ze je dobra v terenu ji nikdo neodpare... a to je myslim to hlavni
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od kasari »

Je fakt, že jsem jí chvilku měl a to v tý nejslabší variantě 1,6 a nebylo to špatný, ale docela rád jsem jí vyměnil za Toyotu RAV4. Je to pohodlnější a spolehlivější auto, i když v terénu to už je poslabší...
Ulkomaalainen...
JWK
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: stř 04.11.2009, 13:56

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od JWK »

tak jasne jak jsem jiz psal ve vlakne o XC90... ravka ma tusim uzaverku mezinapravoveho dif. ... redukci nema ale pokud clovek nepotrebuje tahat neco tezkeho nebo casto nejezdi do nejakych trhaků tak je to jedno... kdyz se na ravku ci jine klasicke suv (tzn. bez ramu bez redukce bez tuhych naprav apod.) daji dobre pneu vyjede mnoho...

nas hospodar ma daihatzu terrios... je to taky suv a bez redukce a projede s tim taky vsude... a to jsme horska honitba...
pokud clovek jezdi po cestach lesnich polnich ktere nejsou naprosto zdevastovane tezkou technikou tak se s SUV chyta naprosto v pohode

dalsi zajimavou ukazkou jsou stavby dalnic v nemecku kde se stavi nektere nove ale hlavne se rozsiruje a to casto ve velice clenitem terenu... k doprave pouziva stavebni dozor a stavebni inzenyri vetsinou CR-V cka RAVky - Xtraily apod... a to jezdi casto i v peknem blaticku... zkratka na vetsinu situaci to staci bohate...

smz porad plati pravidlo o dobrych pneu
vhool

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od vhool »

to JWK: .... inu jsi opravdu rozumbrada jen co je pravda :lol: :lol: :lol: :lol: kdyz uz chytas za slovicka tak ono ani jeep grand cherokee neni jako jeep grand cherokee...muj prispevek byl vseobecny a bez nejakych dalsich uvah.navic nevsiml jsem si ze bych psal ze neni vhodna do terenu :wink:

dalsi vec jak tu nekdo psal o zvedani podvozku,ano dobra to vec ale neresi to vseobecne pruchodnost terenem,je potreba tomu prizpusobit i rozmer kol a par dalsich veci a konec koncu to uz ze seriovou produkci zase az tak moc spolecneho nema.

k tem pneu,samozrejme ze pneu jsou velmi dulezite ale kdyz nazujes pneu vhodnejsi do terenu tak tim seberes komfort na silnici takze vzdy je to o kompromisu :wink:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od kasari »

to vhool - a pak ještě musíš počítat s blbcema jako já, co s tím potřebujou jezdit v nažehlený uniformě a hned potom v pohorách do rašelin... :lol: :lol: :lol:
Ulkomaalainen...
vhool

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od vhool »

kasari píše:to vhool - a pak ještě musíš počítat s blbcema jako já, co s tím potřebujou jezdit v nažehlený uniformě a hned potom v pohorách do rašelin... :lol: :lol: :lol:
:lol: no ja jsem jen u tech pohorek,uniformu uz delsi dobu nemam 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...taky podle toho ten muj kotrmelec vypada :lol:
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od kabát »

Na Suzuki Grand Vitara do roku výroby 2004 mám jednoznačný názor.
Je to velice praktický vůz do terénu.
Vlastním už druhou a za ty peníze neznám lepší volbu.
Do honitby dojíždím 100 km, vozím krmivo po lese, občas něco vezu z lesa.
Mám benzínovou, pětidveřovou.
Spotřeba přiměřená,levný servis, redukce,pevná zadní náprava, rám, mechanické ovládání,obratnost v terénu,dostatek prostoru pro 2 lovce s výbavou a vejdou se i dva lončáci.
Žadné moderní SUV se s tím nedá srovnat, ty jsou tak maximálně na špinavou cestu.
Lepší jsou DEFENDER a PICK UPy, pokud je využiješ a taky staré PAJERO, ovšem nákladnější provoz.
Taky Suzuki JIMNY nebo SAMURAI je super do terénu, pro mě je ale malý.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 18:19, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od kabát »

To je poučné video,
já to doma pořád říkám,že bych potřeboval něco novějšího něž VITARU 2001,
asi Audi Q5 by dobře kličkovalo mezi stromama.To sousedi zase budou kroutit hlavama až tam budu nakládat řepu.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Tommy »

yardaz
nesrovnávej xc90 a vitaru,která je cenově úplně někde jinde a taky kdo říká,že ten panák v tom volvu dopadl líp než ve vitaře.
Srovnáváš včelu se čmelákem.
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem.
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 18:19, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Odpovědět