Suzuki Grand Vitara

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Odpovědět
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od beskydak »

Ženě jsem pořídil GW v roce 2010. Byl to ročník 2006 z Němec a nalítaných 34000 km (skutečných). Jezdí to tedy 5 let, teďka tuším celkem 70000 km. Je to tedy klasika 5ti dveřák 2,0 103 KW. Žena s tím jezdí do práce 2 km tam a 2 km zpět, co druhý den do stáje 10 tam a 10 zpátky. Spotřeba 9,5 -10 léto, 10 - 10,5 zima. Jednou jsem měl auto na delší trasy v servisu a musel jsem na Slovensko na víkend s tou GW. Liptovský Mikuláš, tatry a okolí bez dálnice. Najeto cca 570 km, reálná spotřeba (plná nádrž - plná nádrž) 7,7 L - spadla mi čelist. Pravdou ale je, že jsem řídil já. U ženy by byla spotřeba jinde. Jinak ale pravdou je, že při dálničním průměru 140 km/hod je spotřeba už přes 10 L.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Bord »

Bych se nedivil jet ráno 2km odpoledne to samé ani těch 10km není na slušné ohřátí motoru.Proto tak papá.
8x57JRS,bordík
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Zbrojovák »

Co průchodnost např. bláto nebo sníh? Mi ty ramena připadají hodně dole a ubírají poměrně dost ze světlé výšky.
Máte to někdo zvedlé a o kolik cm? A co to obnáší finančně a jak se to pak chová?
Díky
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Zdenek41 »

U Vitar je dost velký průser se stále podchlazeným motorem. Proste studený auto žere, někdy stačí vyměnit termostat za 88 většinou jsou zde montované 82.
Za 7l jezdím i já na dálku, ale rychlost nesní přelézt přes 120 mám ještě starý model 1,6 I s rámem a průchodnost je dobrá.
Průchodnost je dobrá, zvedat nic nedoporučuji trpí homoklouby. A ty stojí dooost.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Zbrojovák »

http://www.sauto.cz/osobni/detail/suzuk ... oFrom=list

lze tento model nějak rozumně zvednout, existuje nějaký kit, nebo jak to máte zvedlé, pokud máte, co naviják, řešitelný, máte někdo?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od lovec »

Pre orientaciu:

https://www.offroad24.de/de/sitemap/1007070.html

(stresne nosice, disky, tlmice, podvozkove sady, rozsirenie, ochranne kryty, navijaky a montazne sady)
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Zbrojovák »

Tak jsme koupili GV r.2008 v dobrém stavu za rozumný peníz.
1) může mi někdo z majitelů přiblížit systém ovládání pohonu N-4H-4H lock-4L lock?
2) budu potřebovat dokoupit a) tažné b) mřížku dovnitř c) nerez rám s integrovaným šusplechem a přípravou na naviják
Máte někdo tip kde koupit za rozumný peníz?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od pultik »

Po zkušenostech s trubkoslávou co se jí říká rám ti radím, na naviják instaluj do nárazníku Multimount a naviják voz v kufru.
Ochráníš si ho před solí, blátem a pod. Rám ti při "opření" udělá podstatně víc škody než užitku.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Zbrojovák »

No, už mi potvrdilo vícero uživatelů, na rám se vykašlat. Nicméně máte to auto podkrytované nějak a když čím? U Vitary není ani obyč. šusplech, na fronteře to byl standard.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od lovec »

Susplech by ti mohol urobit na mieru sikovnejsi automechanik, alebo klampiar. Mne to pred rokmi urobil chlap na Patrol, kombinacia nerez a hruby dural. Nebolo to drahe a ani prehnane tazke, z nerezu bol len jeden panel.

Multimount na navijak je sice lakavy, ale je to strasna pakaren. Tahat sa s tym z kufra, namontovat... Kdesi v rozmocenom hlbokom blate alebo snehu uplna chutovka. Navyse to hrozne trci pred auto a uplne obmedzuje najazdovy uhol. Toto je spravne riesenie:

Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Zbrojovák »

jo to už jsem koukal na ty fotky a odkaz, stojí to 30tis a výkon to má jen 2,2tuny - doporučuje se mít výkon 2x hmotnost vozu, gv má podle tp nejvyšší povolenou cca 2tuny - takže o ničem - možná že by tam šlo namašlit něco s výkonem 3,5tuny ale zřejmě to sníží nájezd. úhel - ona už tak ta Gv je tak nízká že hrůza - je to v podstatě jen přizvedlý osobák - 20cm je slabé, sám jsem zvědav kde s tím vůbec budu moct zajet aobávám se, že tam kam jsem si troufnul fronterou, s tímhle asi něco brzo urvu
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od lovec »

Odkaz napoveda hlavne o spravnom umiestneni navijaku, nie o tom, ze je drahy a poddimenzovany vzhladom na auto. Predpokladam, ze v aj v CR sa najde viacero schopnych firiem, ktore to kvalifikovane namontuju. Osobne by som uvazoval o vymene pruzin a tlmicov, ponuka je slusna takze sa bude dat skombinovat pomer kvalita/cena. Nasledne o kusok vacsie pneu, avsak vzhladom na motorizaciu, jazdnu dynamiku a spotrebu by som isiel hore len o jedno-dve profilove cisla. Ale kazdy centimeter je dobry...
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Zbrojovák »

v TP mám 225/70/R16 anebo 215/70/R16 anebo 225/65/R17 - nic víc tam stejně nedám, protože už tak mám kolo celkme blízko předku podběhu. Frontera jezdila na 235/70/R16 čili jen o maličko větší gumy. ale se světlostí a uskládání spodku byla prostě ve stylu standard offroadů - u GV není ani schovaný výfuk pod rámem, normálně leze dolů jak u osobáku. Ramena začínají někde v 1/3 kola, a spodek chladiče a trubka serva, je na předku nejníže a hned na prvním místě - ani si nedali práci to zvednout výš, o podkrytování ani nemluvím. Stavěné je to jako čisté SUV - systém pohonu je ale výrazně lepší než nějaký haldex, + jsou redukce a uzávěrka mezinápr. diffu.- jinak je to čisté SUV - snadno utopitelný vůz...
No nic, musím to nechat přizvednout a dobře podkrýt, jinak první vyjížďka do revíru mimo cesty a bude zle.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Zbrojovák »

Nabral jsem plnou na renomované pumpě, kde berou naše firemní auta a nebyl problém. Auto po pár svižnějších jízdách v kopcích - to jsem jen zkoušel jak táhne motor a vytočil jsem to do 5-6tis - začalo poškubávat, sem tam vynechávat, tak jsem ubral a v klidu dojel 30km domů. Další den jsem ani nemohl odjet od baráku, cukalo, škubalo, jakby jelo někdy na 3válce, buď nedostávalo palivo anebo nešla jiskra do celého zapalování a rozblikala se oranžová kontrolka motoru. Dojel jsem kousek do servisu k známému, vypl motor, nebyl tam už. Nastartoval jsem, kontrolka nesvítila ani neblikala a auto jelo zase asi 20km naprosto v pohodě - při svižnější jízdě byl jen cítit typický smrad z katalyzátoru. Dojedu pak k němu na diagnostiku - vada načtená jen jedna - katalyzátor - nespálená směs, čili jelo chvíli fakt jen na 3válce. Ze servisu jsem odjel, že se nedá nic zjistit, jedu to projet, jeden škubanec, auto chcíplo a už jsem ho nenatočil - vždy jen krátce zabublalo, motor zatarokoval a zdechl. Odtlačil jsem to z křižovatky a dnes odtah.
Máte tip v čem by to mohlo být, nebo setkal už se někdo s něčím podobným?
Motor r.v.2008 2.0i - bez úprav. Jsem pechfógl, auto máme ani ne 14dní a už je nepojízdné... :evil:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Suzuki Grand Vitara

Příspěvek od Zbrojovák »

diagnóza určena: vyměněn snímač polohy klikové hřídele mezi převodovkou a motorem, jinak neměnili nic... auto prý jede, dnes si pro něj jdu, tak jsem zvědavý...
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět