Terrano 2

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: terano 2

Příspěvek od Alda »

tak jsem "upgradoval" vozovy par - s bolesti v srdci jsem se rozloucil se samikem (po 4 letech jeho super prace) a sel jsem do kratkeho terrana II. no a ted mam dilema, jsou tam ojety 235/75 R15xTT 105 s M+S, takze potrebuju neco lepsiho - cca 70% teren, 30% silnice (i kdyz te mozna casem o neco vice, i kdyz spise narazove). kamarad ma dobre zkusenosti s hankooky, ale jaky mam vybrat? prosel jsem zde ruzne prispevky, ale nejsem z toho nijak chytry... a ted babo rad... i kdyz, doufam, ze napr. vhool se ted projevi jako "baba" a poradi :wink:
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
vhool

Re: Terrano 2

Příspěvek od vhool »

ahoj aldo,ja ted pouzivam uz treti sezonu na svem drahousovi tohle http://pneumatiky.heureka.cz/hankook-dy ... -r15-109q/ a mohu jen doporucit.na rozdil od predeslych MT Kumho (ktere take nebyli spatne) maji silnejsi boky a tudiz jsou odolnejsi proti bocnimu prurazu coz pro mne je velice dulezite.maji najeto uz pres 20 tkm a jeste minimalne sezonu budou slouzit pokud je neznicim jinak nez sjetim.letos jsem je protahl rumunskou divocinou a je pravda za cesta po dalnici je na velice dobre radio a hlasitou hudbu ale v terenu jsou hodne dobry a drzej.jinak na terrano doporucuju rozmer 31x10,5 R15 a pro tve podminky (jestli jsou stejne jako kdyz jsem byl u tebe) tak v podstate jakekoliv offroad pneu typu MT (mud terrain) :wink:
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Terrano 2

Příspěvek od dalas »

aldo docela dobrej poměr cena/kvalita má BF Goodrich. Já používám na Defu MT. V trénu (blato sníh) spokojenost. Horší to je na ujetým sněhu. Možná v Tvým případě bych zvážil AT. Já je kupoval novasy za cca 2000 Kč/kus. Měl jsem zálusk na Visenty od matadoru. Byl jsem zrazen, že jde o výběhový typ a při proražení jedný gumy může být problém. To je taky hledisko, který zvaž.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
vhool

Re: Terrano 2

Příspěvek od vhool »

to dalas: ty BF jsou stejny dezen jako byli ty kumha a je fakt ze trakce je vyborna a s tou smerovou stabilitou na ujetem snehu je to horsi u vsech pneu typu MT :wink: ...tyto gumy jsou primarne konstruovany prave na maximalni trakci a sim ze co se smeroveho vedeni tyka tak se nepocita s tim ze pokud ma nekdo toto na voze tak s tim nebude jezdit jako treba s oktavkou na zimakach :wink:
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Terrano 2

Příspěvek od kasari »

to alda - jak jsme se bavili, už druhou sezonu mám na RAVce tohle - http://www.pro-pneu.cz/381-nankang-sw-5 ... zimni.html
Zažili ještě Krušný Hory a loni Doupov. Na tvoje podmínky to určitě bude stačit a nehrozí ti, že na silnici budeš bruslit už po prudším dešti, jak se mi stávalo s Matadorama :wink:
Ulkomaalainen...
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Terrano 2

Příspěvek od Alda »

panove, diky moc za rady - kdyz ma clovek vice moznosti na vyber, je o to vice ztracen :lol: ale zatim prevazuji asi ty hankooky. mam jeste v planu nechat nastrikat spodek, premyslim o prednich zebrech (plast uz je tam "chycen" o teren od predchoziho majitele) a mozna o navijaku - ale to asi az pristi rok. az vyberu pneu a vyzkousim, dam vedet.
prvni dojem je prozatim velmi dobry - jak prujezd v terenu (u nas to zase neni silene narocny), tak komfort jizdy (no, samozrejme, posledni 4 roky jsem jezdil v samurai, coz je o nekolik trid jinde :lol: ).

jinak takto vypada muj novy kamos...

Obrázek
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
vhool

Re: Terrano 2

Příspěvek od vhool »

aldo pokud premyslis o nejakem "tuningu" do offroudova tak na predek pevnostak misto plastu (stejne bude potreba pokud pujdes do navijaku) :wink: ...jinak fesacek,kolega ted pustil do sveta toho delsiho a sel do navary :-) ...at ti to slouzi :wink:
edit: .... a ty 31x10,5 R15 si zaslouzi 8) ...bude i "drsnejsi" :)
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Terrano 2

Příspěvek od Alda »

diky vhoole, stejne budes prvni, s kym to pak budu resit :wink:
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
vhool

Re: Terrano 2

Příspěvek od vhool »

Alda píše:diky vhoole, stejne budes prvni, s kym to pak budu resit :wink:
8) dik ...ale na me je to mooooc velika modelka :twisted: ... uz ted bych na nem videl poradny backurky,pevnostni naraznik na predku,poradnej ram,minimalne 3,5" lift a mozna i ten navijak 8) 8) 8) ...i kdyz u vas je navijak zbytecnej (mysleno navijak pro vyprostovani) a pokud chces navijak na zver tak ti poradim jak udelat za par kacek pricvakavaci na kouli a na kusy do 200 kg naprosto dostacujici a vejde se do kufriku :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Terrano 2

Příspěvek od Alda »

na zver navijak nepotrebuju, je to mysleno na vytahovani pri zapadnuti... jeste jednu vec planuju: zavesny nosic na kouli.

jinak modelka to v porovnani s tvojim amikem je, ale taky ten teren u nas je celkem jiny nez u vas :lol: ale pracovat bude, to je jasny... v porovnani se samikem jsem ted rad, ze muzu bez problemu jezdit s rodinkou, resp. s juniorem do reviru :wink:
Obrázek
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
vhool

Re: Terrano 2

Příspěvek od vhool »

to alda: OT ale neda mi to ... jesisi junior uz je kus chlapa ...sakra na tech detech vidime jak starnem :shock: :lol: :lol: :lol:
Stopař
Moderátor
Příspěvky: 305
Registrován: stř 12.12.2007, 16:21
Bydliště: podhůří Jeseníků

Re: Terrano 2

Příspěvek od Stopař »

tak tak vhoole, ještě když ho pan Alda takhle vyfikne - ten klobouk mu Aldo sekne a zároveň nás dělá staršíma :D
Mauser M03 9,3x62 Zeiss Diavari VM 3-12x56 osnova 40
CZ 537 .243 Win Swarovski Nova 3-12x56
ZKM 452-2E .22LR Zeiss Diatal 6x42
Iž-58 M 16/70
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Terrano 2

Příspěvek od Alda »

panove, diky :wink: jo, uplne jsem zapomnel - jeste bude asi jedna vec: dostane novy "frak" tmavozelenou folii. uz ted ma lak hodne "jety", takze folie jednak zabrani dalsim sramum, jednak se postara o novy look...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
vhool

Re: Terrano 2

Příspěvek od vhool »

8) ani se snad nebudu ptat co to bude za folii a kde ji sezenes :twisted: .... ale jiste to bude to nejkvalitnejsi na nasem trhu :twisted: .... ale ted vazne,kdyz uz jsme u tech folii,doporucuju ji i na okna jednak kvuli tomu ze bude do auta hur videt a nebude tolik lakat nenechavce kdyz nechas auti u lesa,o vyhodach folii ti rikat nemusim protoze nejspis by jsi mohl dat skoleni ty mne ale na oknech ma u offroudu jeste jednu velkou vyhodu a to je bezpecnost.obcas se v terenu stane ze se vysvihne silnejsi vetev nebo se zahadne splasi kamen od kol a mlaskne do okna (alespon ja uz mam bocni okna vymenena skoro vsechna :) ) a kdyz je folie,tak nemas strepinky po celym aute :wink:
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Terrano 2

Příspěvek od Jiskra »

Chlapi taky jsem uvažoval o polepení auta (laku) folií,ale jak je to s odlností v terénu?Nejde mi o propagační materiály na netu,ale o osobní zkušenost.Mám obavu,že pokud někde projedu kolem větví,tak bude folie sedřená.Může někdo napsat osobní zkušenost? Dík J.
Odpovědět