Terrano 2

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
vhool

Re: Terrano 2

Příspěvek od vhool »

o tom by mohl alda povedet,jinak ja mam na bocich reflexni folie 3M a popravde bych rekl ze jsou odolnejsi nez lak samotnej.v lese neni problem a sutry jim taky nevadi,pouze pokud to nekde orvu o zelezo,draty nebo skalu tak pak ano ale v tom pripade jde uz i lak na plech :D
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Terrano 2

Příspěvek od Lotr »

Snad mi prominete OT, ale měl jsem tmavé folie na starém Renaultu 9, se kterým jsem ke konci jeho života taky vesele jezdil po revíru a musím říci super, takové to různé švihání a otření větví přes okna úplně v pohodě, pokud už větev nedřela i lak ze dveří :D tak to folie vydržela. Musím uznat, že jsem tím byl příjemně překvapený.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Terrano 2

Příspěvek od Alda »

jojo, vhoole, folie, co mas na jeepovi, je reflexni, ale tato neni primarne urcena pro toto pouziti (primarne pro dopravni znacky - ty reflexni folie s nevyssim stupnem svitivosti se pouzivaji na znackach na dalnicch) - jsou vyrazne "tvrdsi" nez folie pouzivane na polep auta. problem muze nastat napr. v myckach (ne v tvem pripade :lol: ) - struktura materialu je jako takova vceli plastev a pokud nejsou zavarene okraje, muze dojit k lehkemu mechanickemu odlepeni. na druhou stranu prave diky te tvrdosti lepe "chrani" podklad.
ciste prakticka zkusenost: pokud auto jezdi polepene napr 3 roky (leasing) a nasledne se folie sunda, je karoserie jako u noveho auta. nemam prakticke zkusenosti s folii na offroadech pri provozu v terenu, ale folie by mela bez problemu zabranit klasickemu "poskrabani" napr. od vetvi. samozrejme ze zalezi na kvalite folie i kvalite polepeni. pokud dojde k velkemu poskrabani, kdy ani folie nevydrzi (musi to uz byt silny skrabanaec az na plech), je jasne, ze tomuto folie proste nemuze zabranit. neni ale problem nasledne "vymenit" folii pouze na te poskozene casti karoserie.
dalsi moznosti folii jsou, jak psal vhool, slunecni (zatmaveni oken) a bezpecnostni (zlodej se napriklad nedostane dovnitr - okno sice pri snaze o rozbiti praskne, ale nic neprojde skrz (diky soudrznsoti folie).
omlouvam se za OT...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
vhool

Re: Terrano 2

Příspěvek od vhool »

to alda: ja myslim ze v tomto threadu nejde o OT a obecne je kolem folii mnoho mytu a malo se o nich vi.naopak jsem rad ze jsi se rozepsal :wink:
axon
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: úte 02.2.2010, 15:11

Re: Terrano 2

Příspěvek od axon »

Aldo, ten tvoj nový "kamarát" - Terrano vyzerá veľmi dobre. nech slúži. Tiež nad ním uvažujem, ale nad 5 dverovým. Len škoda, že nemá medzinápravový diff a zadnú uzávierku ako má Pajero. Bolo by nr.1
vhool

Re: Terrano 2

Příspěvek od vhool »

to axon: opravim te,mezinapravovy dif ma ale bohuzel bez uzaverky a bez samosvorneho ucinku tudiz v terenu je to spise slabina (to ma ale temer kazdy offroad v serii krome jeepu s prevodovkami quadratrack a defenderu) pajero ma uzaverku mezinapravoveho diff pouze u nekterych modelu a vetsinou jde o priplatkovou vybavu (stejne jako u ostatnich offroadu) a i tak ne vzdy pokud vyrobce uvadi uzaverku at uz zadni nebo mezinapravovou jde o plnohodnotne uzamceni differencialu. :wink:
axon
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: úte 02.2.2010, 15:11

Re: Terrano 2

Příspěvek od axon »

whol: terrano NEMÁ medzinápravový diferenciál! Predok sa pripája napevno, t.j. systém 4x4 sa nemôže používať na pevnom povrchu, inak môže príjsť k jeho zničeniu. O pohone 4x4 v patrole (terrano má taký istý pohon) je popísané tu http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.p ... ght=pomsta
Všetky pajerá so super selectom majú uzávierku medzidifu, aj zadnú uzávierku ich má väčšina.
anton102
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28.10.2010, 14:01
Bydliště: Valašsko

Re: Terrano 2

Příspěvek od anton102 »

Je to přesně tak, jak píše axon, bohužel Nissan nědělá mezinápravový dif u žádného modelu ani u patrolu, což je proti konkurenci trochu slabina. V podstatě každý off, který je vybaven mezinápravovým difem ho má taky uzavíratelný, kdyby ne byl by to hrubý nedostetek. Vyjimkou jsou některé modely discovery 2.
Početná čtyřnohá smečka.
vhool

Re: Terrano 2

Příspěvek od vhool »

aha no tak v tom pripade se omlouvam ale vychazel jsem ze zkusenosti s maverickem (terrano2) a ten nam s oblibou pri zapadnuti hrabal bud predkem nebo zadkem coz by nebylo mozne v pripade absence mezinapravovyho diff. a predku natvrdo :?
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Terrano 2

Příspěvek od Alda »

Tak jsem se (nejprve) snazil koupit ty Hankooky - bez uspechu... Dokonce jsem dostaval ruzne infomrace - dokonce, ze ty moje se uz delat nebudou. Obecne: nejdrive na jare... Pak jsem se na radu Dalase snazil sehnat Goodriche - a vysledek opet ten samy, tedy negtivni. Tak se neda nic delat a jezdim na stavajicich - zadni sjete vice, predni celkem OK. Prujezd v terenu - bez nejakych maximalnich naroku take OK.

Jenze... Minuly tyden u nas konecne napadl snih - hodne foukalo a delaly se jazyky a zaveje. Tak jsem zkousel, jaka bude prujezdnost. No, byl super... Ale... Byly 3 hodiny rana a ja se vracel z nocniho soulani - projizdel jsem cestou, takovy mensi uvoz. Pres den jsem to projel asi 2x, cesta byla opet zafoukana... A ja zustal viset. Snih uz nebyl tak kypry, dost primozlo - vyska v predni casti byla nad spodni okraj dveri. Byly 3 hodiny rano a ja asi 7 km od domova. No, nakonec pres velke usili jsem vyjel - v tom anevru jsem to nakonec jeste vzal kolmo pres hranu uvozu - nejdriv jsem se tam opet zasekl, ale nakonec vyjej. Byl jsem spocenej az na pr... No, naprosto stejna chyba mezi volantem a pedalem jako u meho jedineho zapadnuti se Samikem tehdy v kombinaci s Trucky 2000 - tehdy jsem ale nevyjel. Tak pri tom vsek nakonec dopadlo dobre a Terrano ukazalo, ze preci jenom neco umi (i pres spatne pneumatiky)
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
vhool

Re: Terrano 2

Příspěvek od vhool »

:D :D :D Aldoooo .... LOPATA DO AUTA :!: :!: :!: ... a nejen v zime :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Terrano 2

Příspěvek od Alda »

Presne jak pises... :D V Samikovi jsem nemel lano, to ted v Terranu mam... Chtel jsem si tam lopatu dat, ale... :twisted:
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
vhool

Re: Terrano 2

Příspěvek od vhool »

Alda píše:Presne jak pises... :D V Samikovi jsem nemel lano, to ted v Terranu mam... Chtel jsem si tam lopatu dat, ale... :twisted:
:lol: :lol: :lol: lano priveze vetsinou ten co te prijede vytahnout :lol: ... takze lopata je lopata ...staci ta skladaci vojenska z armyshopu za par korun :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Terrano 2

Příspěvek od Zdenek41 »

S tou se,ale musí pracovat. :lol: :wink: Jen si na to nekupuj matadory já lyžuji z každého kopce.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Terrano 2

Příspěvek od motolada »

Prosimvas jak je to s těma diferákama,terrano a meverick jsou nějak rozdílné?Pokud zapnu předek(nebo zadek,nevím co je poháněno)tak jsou tam nějaké uzávěrky mnou ovládané nebo ne?
Odpovědět