Terrano 2

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
anton102
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28.10.2010, 14:01
Bydliště: Valašsko

Re: Terrano 2

Příspěvek od anton102 »

Terrano má stálý pohon zadku a natvrdo přiřaditelný předek, to znamená bez mezinápravového difu. Kvůli absenci tohoto difu nemůžeš řadit čtyřkolku na tvrdém podkladu, nemuselo by to dopadnout dobře. Řadit bud v terénu, nebo na sněhu, či na namrzlé cestě, prostě tam kde můžou kola lehce trochu prohrábnout. Uzávěrky terrano nemá, některé modely mají vzadu samosvory, ale ty řidič neovládá. Co se týká Mavericku, tak je až na pár drobností schodný s terranem, takže systém pohonu bude stejný.
Početná čtyřnohá smečka.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Terrano 2

Příspěvek od motolada »

Co se týče těch modelů se samosvorným dif. na zadu dá se to při koupi zjistit?
Ten předek při zapnutí tedy funguje tak jako klasika s diferákem?(1 kolo se může pohybovat pomaleji nebo rychleji,případně při hrabání stát?)
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Terrano 2

Příspěvek od kopov.c »

Tohle by mě taky celkem zajímalo.Je možný aby někdo kdo tomu rozumí vysvětlil funkci téhle řadící páky?---- http://im.sauto.cz/sauto_photos/4905/95 ... 08b59a.jpg
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Terrano 2

Příspěvek od motolada »

kopov :D taky mě to nešlo do hlavy ale je to tu krásně popsáno včera jsem se vzdělal :wink: http://www.4x4club.sk/forum/viewtopic.p ... ght=pomsta
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Terrano 2

Příspěvek od sided »

kopov: co je divnýho na řadicí páce redukce? 2H zadní náhon, 4H přiřazený předek, 4L redukovaná čtyřkolka. Neuptrál mezi normálním převodem a redukcí být musí. Předek přiřaditelný napevno bez diferenciálu. Zadní diferák nejspíš nebude samosvor ale se zvýšenou svorností, to znamená že částečně omezuje prokluzování odlehčeného kola.
anton102
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 28.10.2010, 14:01
Bydliště: Valašsko

Re: Terrano 2

Příspěvek od anton102 »

jak už bylo psáno 2H zadní náhon, 4H přiřazuje předek 4L navíc redukce, mezi 4H a 4L je neutrál. U starších ročníků ještě bývají manuální volnoběžky na nábojích takže je třeba vylézt z auta a ručně je zamknout, novější už mají automatické. Dá se jezdit i se zamčenými volnoběžkami a zařazeným 2H, takže předek je odpojen v rozvodovce a pak stačí jen zařadit na páce, ale v tomto případě se navíc od kol po blbu točí poloosy, diferák a kardan, což zvyšuje spotřebu, nikdy jsem to neměřil, ale prý to dělá až litr. Pokud se zařadí předek, tak je to natvrdo, to znamená, že se vždy točí jedno kolo ve předu a jedno v zadu, pokud je tam samosvor tak dle situace částečně pomáhá i druhé kolo. Ty samosvory fungují většinou tak na 40 % záleří na tom v jakém jsou stavu.
Početná čtyřnohá smečka.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Terrano 2

Příspěvek od kopov.c »

To sided--- Mě se nezdálo na té řadící páce nic divnýho.Jen jsem čtyřkolku nikdy neměl a už mám celkem dost toho ničení osobáku,věčnýho zapadání a zhánění někoho kdo mě vytáhne a stejně se nikdy nedostanu tam kam bych až chtěl.Proto se poohlížím po druhým autě jen do lesa.Terrano je tak trochu favoritem takže mě zajímala funkce téhle řadící páky.Všem co se snažili vysvětlit děkuji.Jestli to dobře chápu,tak teráno umí "jen"to stejný co třeba Samuraj,jen trochu líp vypadá,je větší a pohodlnější?Ještě by mě zajímalo co si myslíte o Terránu s benzínovím motorem 2,4? Spotřeba benzínovího i naftovýho Terrána je skoro shodná,cena benzínu a nafty skoro taky.Jen oprava toho naftáku bude asi trošku dražší.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Terrano 2

Příspěvek od Alda »

Hmmm... Poslednich par vikendu jsem jezdil se zapnutou 4kolkou, pricemz moc snehu nebylo... Tak muzu byt rad, ze mi zatim auto jezdi :twisted: S nami, co maximalne zvladnou dolit naftu ci vymenit pneu, je to nekdy tezke :lol:
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Terrano 2

Příspěvek od lovec »

Na Terrane ako prve urves tie volnobezky v prednych kolach...... (nova stoji cca. 500-550€, mozno zozenies aj pouzite za menej).
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Terrano 2

Příspěvek od Leon »

Alda píše:Hmmm... Poslednich par vikendu jsem jezdil se zapnutou 4kolkou, pricemz moc snehu nebylo... Tak muzu byt rad, ze mi zatim auto jezdi :twisted: S nami, co maximalne zvladnou dolit naftu ci vymenit pneu, je to nekdy tezke :lol:
z toho si nic nedělej znám jednoho co jezdil na redukci a bylo mu divný že to jezdí nějak pomalu a motor ječí jak blázen :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Terrano 2

Příspěvek od Alda »

Leon píše:z toho si nic nedělej.... :lol: :lol: :lol:
Dekuji nacelniku, ze ses mne zastal :oops:
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Odpovědět