čtyřkolka

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: čtyřkolka

Příspěvek od motolada »

U zetezovanych kolek praskaly ramena, vypadává priruba sání, teče gufero u varia, elektrika to je kapitola u všech Číňanů, vadné rele u navijaku ti roskube předek ani nemrknes, LCD budiky hoří, u analogu nefungují ukazatele teploty a vody.
Rezne to dost, hlavně výfuk řazení u 510 bída a to hlavně L, u 530 dobrý. Ložiska v kolech po 5000,uvolnuji se diferaky v zadu, katastrofální chod nozni brzdy, nefunkční P na většině Gladu.
Toto jsou hlavní neduhy Gladiatoru, Goesu atd...
Pokud si na to člověk dá pozor a počítá s tím, umí si sám opravit nebo aspoň má rozumneho mechanika bude spokojen.
Jak říkám za ty prachy dobrý.... Ovšem na Japonce to prostě mít nebude nikdy.....
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: čtyřkolka

Příspěvek od sided »

Motolada: přesně, ještě jsi zapomněl na tlumiče které odchází po 500km. Já už bych do Gladiatora znovu nešel.
Pavel46
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 08.12.2011, 12:34
Bydliště: Žatecko

Re: čtyřkolka

Příspěvek od Pavel46 »

No prioritně záleží, jak se stroj používá. Jestli z toho někdo dělá závoďáka nebo ponorku, tak se nedivím, že se to sype tak, jak je uvedeno v příspěvku výše. Jinak tyhle stroje za ty peníze odvedou spoustu muziky. Mám najeto něco přes 2.000 km a zatím naprosto v pohodě. Tedy mám X8 pro pořádek. Ale dá se souhlasit s levnými detaily - ovladače - funkční, ale žádná paráda. Dále si musíte uvědomit, že najezdit na tom stroji pracovně 1000 km není vůbec to samé, jako ty km najezdit autem. To opravdu trvá. Mám stroj, no ....sakra....asi 2,5 roku a používám to opravdu jen do myslivosti a na práci v lese. Takže ono to chce trochu s citem používat a dopřát servis. Pak to poslouží dlouhé roky. Srovnávat s japonci to asi nikdo rozumný nebude. Tam jsou ale ceny pořizovací i dílů někde jinde.
Steyr Mannlicher Scout .308 Win. + Docter 3-12x56
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: čtyřkolka

Příspěvek od motolada »

V podstatě s tebou souhlasím, ovšem problémem a velkým je to,ze se to sype i když po tom nechceš velký zahul.
Servis je samozřejmostí, věnuješ se jezdíš.
Srovnávat naopak musíš, nebo chceš udělat samostatnou skupinu čínské kolky a mezi nima si libovat že X8 jezdí super? Naopak porovnej s King Quadem,jak kvalitu tak cenu a uvidíš co vyleze.
Po 2000 nejde nic srovnávat!
Napiš sem prosím v 10000,popravde jak se vede a uvidíš sám až si to přečteš.
Například se ozvy v kolika Km sis potykal s ulozenim řídící tyče u X8,do 5000 si v servisu s NERESITELNYN PROBLEMEM.
Jinak znova opakuju,kdyz víš co můžeš očekávat budeme spokojeni všichni, taky nejezdím ve Volvu ale taky netvrdím že mám super Off...
Jo a co se cen dílů tyce,zastoupeni už dávno přišlo na to že kdo koupí musí i opravovat, takže ceny už zdaleka nejsou tam kde kdysi byly.
Není problém na dílu za 200kc mít rabat 2800,-........
Naposledy upravil(a) motolada dne úte 23.2.2016, 19:25, celkem upraveno 1 x.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: čtyřkolka

Příspěvek od Tim »

Já bych raději než Čínu bral ojetou japonku. Jednu jsem měl doma a byla to hrůza už odnova. Je fakt, že jsem ji první den boural, takže závady na řízení byly asi mou vinou, ale elektrika byla katastrofa, pořád se stříhal šroub co drží prevodovku k rámu, rozeta tím pádem (protože jsem potřeboval dojet domů a tím utržením šroubu se převodovka hnula a povolil se řetěz) zanedlouho měla méně zubů než můj nedávno narozený syn... Výfuk padal každou chvíli... Po roce šla do bazaru a lituji toho kdo ji koupil...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: čtyřkolka

Příspěvek od motolada »

Tim :Ano to je nejlepší volba, vybrat něco nezniceneho a je pokoj.
Dnes ten výběr je, cca 90000a víc....
Mels pravděpodobně tu fakt 100% levnou cinu.
Ty CF MOTA jsou opravdu lepší.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: čtyřkolka

Příspěvek od Tim »

Jo to měl... Nová stála 50k. Pravda, byla to stopadesátka a náhon jen na zadek, žádný zázrak. Ale co bych těsně po maturitě chtěl,že...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět