Rozkousane kabely od kun a lasicek

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Rozkousane kabely od kun a lasicek

Příspěvek od milan »

Potřebné téma jsem nenašel a tak toto je nejbližší.
Zdravím,
podělíte se se mnou někdo o zkušenos, jak dostat z motorového prostoru auta myši a zamezit jim v návratu?
Ty k...y mi sežrali kabely. Akustický plašič nemohu mít, protože parkuji vedle psí boudy a hvízdák mu nedělá dobře.
Když jsem to poprvé zjistil, nasypal jsem tam návnadu, které si ani nevšimli (mažná byla stará).
Dík za případné odzkoušené postupy.
vhool-member

Re: myši

Příspěvek od vhool-member »

ahoj milane, jsi si jisty ze jde o mysi? na mysi funguje hadr z pelisku od fretky ale vetsinou tenhle problem byva od lasicek nebo kun ...tam pak zaberou vlasy cloveci :wink: oboji mam odzkouseno a funkcni ....
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: myši

Příspěvek od pultik »

Ja pouzil spray na kuny a jinou havet cca150Kč. Strejda Google ho jiste najde driv než já. Jo a funguje :D
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: myši

Příspěvek od Steyer »

.... a co takhe zkusit kocoura ..... ??? :twisted:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
vhool-member

Re: myši

Příspěvek od vhool-member »

Steyer píše:.... a co takhe zkusit kocoura ..... ??? :twisted:
:lol: :lol: :lol: to by mohl nastat krapet problem kdyby kocour usnul na vrtuli chladice a ty na nej zapomel .... ja osobne bych mel asi velkou spotrebu kocouru :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: myši

Příspěvek od Lotr »

Kup si tohle:

http://www.hagopur-shop.de/Hagopur+Anti ... +200ml.htm

Obrázek
- na levou i pravou stranu motorové části auta si přilepíš takový polštářek, stříkneš trošku přípravku a máš půl roku klid.

Jinak vhool-member má pravdu a je to od kun. Znám z vlastní zkušenosti, už jsem takhle měnil troje kabely :( Prodávají se i kabely do aut napuštěné přípravkem proti kunám, ty nekupuj, stejně nefungují. Nevím, co těm potvorám na kabelech chutná :(
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
vhool-member

Re: myši

Příspěvek od vhool-member »

to milan: jeste me tak napadlo,pises ze to mas vedle psi boudy.co zkusit do ty boudy ubytovat psa? :lol: ...ja od ty doby co mi behaj volne psi a zdrzujou se kolem aut tak je pokoj ... :wink:
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: myši

Příspěvek od milan »

Dík za rady,
kočka nepřichází do úvahy, protože pes je "šíleně zbožňuje", takže by jí uhrál k smrti než by se kočka rozkoukala.
Kuny ani tchoři to nejsou, vyzkouším ten sprej a už jsem nakoupil nějaké speciální gelové návnady, tak uvidím co se bude dít.
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: myši

Příspěvek od yardaz »

Já používám WC blok od domestosu, i s tím závěsem do záchoda a naprostá spokojenost. (asi se přestěhovali k sousedovi) :lol:
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
s.dvd
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 24.12.2009, 12:22

Re: myši

Příspěvek od s.dvd »

WC blok v té síťce co bývala na mýdlo a může se jít el.plašič zahrabat.Fakt to funguje!
Pavel46
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 08.12.2011, 12:34
Bydliště: Žatecko

Re: Rozkousane kabely od kun a lasicek

Příspěvek od Pavel46 »

Datumové starší téma, ale mohu přispět. Také jsem měl v motorovém prostoru kuny. Hlavně z kraje léta, když se mladé osamostatní, tak zkouší vše možné. Ale i dospělé. Dělají to fakt kuny, nic jiného. Koušou kabely a taky zvukovou izolaci - to polstrování. Kromě austického plašiče a sprejů, které jsou až kontaktní - neodpuzují kuny na dálku, mají fungovat lidské vlasy v silnoce, nebo do silonky dát chlupy od psa, když ho vyčesáváte. To mám já a zatím klid. Někde dávají tvrdý chleba a také jsem viděl nějaké tyčinky, které jsou napuštěné nějakou odpuzující látkou, ty se musí ale častěji měnit. To chlupy ze psa jsou asi levnější a dostupnější.
Steyr Mannlicher Scout .308 Win. + Docter 3-12x56
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozkousane kabely od kun a lasicek

Příspěvek od Zdenek41 »

Nevím kam tak asi nejspíš sem.Prosím o radu.Přestaly mi u vitary 1,6 svítit všechny světla.Blimkry jdou auto nastartovat jde.Bohužel jsem z lesa už jel po paměti horší to bylo po hlavní :wink: tolik pozdravů jsem už po cestě nepotkal. :wink: Prošel jsem zatím jen pojistky při baterce která chcípla se zdály dobré pokud někdo ví napište do SZ.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozkousane kabely od kun a lasicek

Příspěvek od Zdenek41 »

Záhada vyřešena. :lol:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Rozkousane kabely od kun a lasicek

Příspěvek od motolada »

No tak se poděl!!
Jiří
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 101
Registrován: úte 30.1.2007, 13:56

Re: Rozkousane kabely od kun a lasicek

Příspěvek od Jiří »

Zdenkovi asi nějaká kuna ukradla světla :D Kamarád tak přišel v lese o jednu parabolu na Nivě, holt se někomu hodila. Já jezdím starým freelanderem a celkem spokojenost. Nechávám auto před barákem a nikdy nic, ale jednou jsem myl auto a nechal ho ve dvoře a ráno deka pod kapotou totálně na cáry! Nastříkal jsem motor nějakým čističem co má manželka proti prachu a od té doby klid.
Brok je brok, ale první kule bere.
Odpovědět