terénní pick up

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

terénní pick up

Příspěvek od Leon »

Zdravim zajímají mě zkušenost s vozy od roku 2004 potřebuji auto na lehčí terén a silnici a hlavně aby se mi tam vešlo víc psů někdy to je i 6 ohařů a 4 chlapy
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: NISSAN NAVARA

Příspěvek od tornádo »

jestli to má být jen do terénu a občasná přeprava osob,tak moje volba by byla UAZ 452 A tzv. sanita :) .co projede ona,nezvládne kdejaký offroad natož pickup.
Jinak kolega měl navaru ve 2,5Td a neustálé problémy s čerpadlem,po několika opravách za moc tisíc,auto prodal a pořídil Pajero.
Už sem slyšel o závadách čerpadel z více stran,takže bych byl opatrný.
Naposledy upravil(a) tornádo dne sob 14.1.2012, 21:28, celkem upraveno 1 x.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: NISSAN NAVARA

Příspěvek od kasari »

to Leon - když pick up, tak nikdy Navaru. Jde o nejporuchovější nissan, co jsem kdy viděl. A o ceně oprav ani nemluvím.
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: NISSAN NAVARA

Příspěvek od Leon »

no u nás to má hajnej asi od roku 2006 jako služebáka a nestěžuje si ale má to bez turba a to jsem nikde nenašel
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: terénní pick up

Příspěvek od Leon »

tak jsem změnil název na terénní pick up protože zakládat téma na každý pick up mi přijde zbytečné
CZ 550 american 308win.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: terénní pick up

Příspěvek od kopov.c »

Leone,navarou jsem párkrát jel a taky by se mi líbila.Jako služební auta to mají u VLS Libavá a udajně sou pořád na opravách a to ne zrovna levnejch.Takže mi Navaru po těchle zkušenostech rozmuvili.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: terénní pick up

Příspěvek od Leon »

pak je ještě možnost ford ranger a Mitsubishi L200 mě se na na těch autech líbí že psi dám dozadu a v autě nebude bordel a zapocený okna když je tam musí nechat čekat
CZ 550 american 308win.
marnet
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob 08.5.2010, 22:16

Re: terénní pick up

Příspěvek od marnet »

Můj bratr má Uaz 452 A(sanita)a musím na 100% souhlasit s Tornádem,je to opravdu výborný dělník do terénu.Má ovšem několik nevýhod.Těchto vozů z SPZ je minimum,brácha je členem klubu 4x4,tak má veteránské značky s vyjimkami.Spotřeba na silnici se pohybuje okolo 20 l benzinu.Komfort a výbava těchto aut je z dnešního hlediska nulová.Výhodou je naopak snadná opravitelnost a jednoduchost.Robustnost Uazů je pověstná.Bratr je celkově na všechny svoje věci(včetně aut)"ras".Já osobně jsem se takto k autům ani věcem nikdy nechoval.Před 2 roky jsem měl Ladu nivu a musím uznat,že na Uaza neměla(hlavně díky bezrámové-samonosné karosérii).Nissana navaru(ojetinu r.v.2008) si před 14 dny koupil jeden známý.Vzhledově to vypadá,jako praktické auto.Čas ukáže,jak bude spolehlivé.Odhaduji,že na opravy a náhr.díly to levné nebude.Vždy si vzpomenu na názor jednoho spolupracovníka,bývalého dovozce aut:"Když chceš opici,tak musíš mít i na banány"!
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: terénní pick up

Příspěvek od sided »

Leon, vynechals ještě Toyotu, podle mého nejlepší ale taky nejdražší varianta. (Mazda = Ford) Ford Ranger mám, starší variantu s motorem 2,5. U všech těhle aut je největší nevýhoda dlouhý rozvor a dlouhý zadní převis, tedy mizerný přechodový úhel v terénu ale je to dan ze velkou ložnou plochu a relativně prostornou kabinu. Dá se stím jezdit jak osobákem, manželka běžně řídí po Praze ale žádnýmu osobáku nenaložíš dazadu tunu nebo europaletu. Pejsky vozím v přepravkách, nebo dáš na korbu laminátovou boudu a maj pohodlíčko.
vhool

Re: terénní pick up

Příspěvek od vhool »

to sided: :wink: neber to jako slovickareni ale prechodovy uhel maji zbrane v hlavni,auta maji najezdovy uhel :wink: ...jen pro poradek at tu nekoho nepopletem :wink:
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: terénní pick up

Příspěvek od sided »

Tak jo :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: terénní pick up

Příspěvek od Leon »

sided jak jsem psal chci to na lehčí terén a silnici tak že žádný tankodrom :wink: a na korbě musí být nástavba určitě na podlahu hodím koberec psí pelech a psi mají pohodu protože mám větší psi a když jedu do lesa tak je nechávám v autě když si jdu sednout a pak to je nářez když se člověk vrátí v zimě to pak čekám půl hodiny než se auto vyvětrá a uschnou okna
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: terénní pick up

Příspěvek od lovec »

vhool píše:....prechodovy uhel maji zbrane v hlavni,auta maji najezdovy uhel
....maju aj prechodovy :wink: . Aby bolo jasne o com je rec - najazdove uhly su vpredu a vzadu, prechodovy je ten v strede:

Obrázek
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: terénní pick up

Příspěvek od Hans88Vagus »

Neviem ako sa to volá u Vás. My tomu říkáme přejezdový :-)
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: terénní pick up

Příspěvek od lovec »

Leon píše:..... jak jsem psal chci to na lehčí terén a silnici tak že žádný tankodrom
Nemam sice velmi rad Mitsubishi (kvoli motorom), ale jedna z verzii L200 je taka, ktora ma aj staly 4x4, ktory je pri takomto type auta hlavne (ale nielen vtedy) v zime super. Ostatne vsetky pickupy maju sice priraditelny predok, ale napevno, bez stredoveho diffu. Takze na pevnom povrchu sa to pouzit neda, hrozi rychle poskodenie systemu 4x4.
Takze ja by som skusil pohladat takuto verziu .
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět