Kia Sportage

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Kia Sportage

Příspěvek od motolada »

Tak jsem "nam doma" 8) udelal radost,r.v.98/99,176tKm,2i,129HP.Je doma par dni.Zatím jsme zvládli hory.Dnes jsem ji topil v zaveji i s vozíkem,pak boj na redukci s vozíkem plným dřeva.Být tam aspoň zimáky tak bych mohl vyjet i kudy jsem plánoval :lol: Momentálně ladim mouchy po předchozím majiteli(termostat,baterku,central),plánuji přestavbu na E85,jinak jsem nadseny.Opravdu velké robustní auto,uvidíme jak se budeme snášet dál...
Přílohy
KiaKingKong 800x600.jpg
KiaKingKong 800x600.jpg (70.14 KiB) Zobrazeno 15052 x
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kia Sportage

Příspěvek od motolada »

Tak dnes se makalo v lese,tak přihodím pár fotek,jak sportage jezdí.
Nakonec to zkončilo vytáhováním fronterou.Z té meze jsem už vyjet nedokázal :lol: :roll:
http://motolada.rajce.idnes.cz/king_kong_pracuje/
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Kia Sportage

Příspěvek od dalas »

Dej na předek řetězy a v takovém terénu, jak jezdíš tě nic nezastaví.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kia Sportage

Příspěvek od motolada »

Už mě to taky napadlo,ale snad to bude na chvilku to nejhorší co sem dělal..
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kia Sportage

Příspěvek od motolada »

Tak nebylo :lol: :lol:
No ale první drobný report
Takže po koupi jsem se do toho musel obořit
-V pr.. termostat majitel vychvaloval jak se auto nepřehřívá (pěkné ale ani nezahřívá :D )
-Pak mě nechala stát v práci protože už nahlodaný imobilizér přestal fachat,měnil jsem si v práci baterky v ovladači a prý se tím odhlásily kódy.Po 30 min mačkání ovladače jsem zázrakem nastartoval,to byl kalup domů,doma už jsem nenatočil.Takže bezesná noc,další den jednotka ven a 2000 odměna pánovi co mě z ní nadobro immo vyblokoval. :oops:
-Výměna žárovek v panelu na topení (už vím kam v noci přepínám topení na kterou stranu se zesiluje :) )
-Když jsem byl vlezený v elektrice tak jsem nechal namontovat nové dálkové ovládání (staré bylo taky na heslo).Naštěstí motorky ve dveřích byly ok takže jen 1300,-
-Ze zadní nápravy šly divné zvuky,zjistilo se že je tam naštěstí silentblok,orig Kia 600
-Špatně se vracejí otáčky,stím jsem to taky kupoval,očekávaný problém v motorku volnoběhu bude asi jinde.Udělal jsem si diagnostiku je chybná váha vzduchu nebo lambda,to du do vrtule (14000)
Tak jsem vymazal závady,na druhý den udělal diag.znovu a už mě to hlásí jen chyba "zpětné vazby"(pravděpodobně lambda) :|
Ve čtvrtek jedu teda měřit lambdu jestli je fakt KO.
Jinak spotřeba,v terénu ji neměřím a neřeším.Na silnici jedu za 20l/100Km..... 8)
Aspoň jsem to předpokládal podle toho jak ta nešťasná ručička furt padá,no tak jsem to teď spočítal a je to 14.8 uf...aspoň.
Ale ono bude ještě hlavní problém v té lambdě,nutí dodávat jednotku bohatou směs aby mě podle ní ten "rozbitý" motor dovezl do cíle.Ráno to natočím a za mnou mlha jak z parního stroje a je cítit benzín.
Tak doufám,že se dostanu po opravě na těch 10 a pak du na ten etanol.

Jinak mě už 3x tahali.Kombinace lehké zadokolky,letních gum a sněhu v jakékoliv formě je neštěstí.Při couvání si to jede kam chce,včera mě to zase ztáhlo do pole :roll: :lol:
Takže se jdu poohlídnout po nějakém navijáku,nejlépe hupcuku.Kdyby se někomu válel doma rád ho odkoupím!!
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kia Sportage

Příspěvek od Georg.H »

Jediná dobrá rada :zbav se toho :?
kolega ju před třema rokama kupil v automatu za 160k a už do teho narval 120k
po roce a půl mu odešel automat a už se to na něj jen valilo... :evil:
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kia Sportage

Příspěvek od motolada »

Jóóó ale to je jiné auto,já mám 98 a automat bych nekoupil v ničem,to mě je jasné.
Když to shrnu tak všechno jsou prkotiny,nejhorší oprava byl immo a bude ta lambda (cca 4000Kč),jinak se na tom nic vážného nepokazilo kromě spotřebních věcí,na které navíc nereagoval předchozí majitel.Kdyby byl normální tak je postupně spravoval a já bych koupil normální vozidlo :wink:
Pokud se tam začnou srát podstatné věci tak pude,neboj.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kia Sportage

Příspěvek od motolada »

Tak čas uběhl,nakonec všechny problémy zavinila váha vzduchu která byla nová ale od Starline,takže jsem sehnal jetou Bosch a je klid.Auto funguje na jedničku,po pracovní stránce mu nemám co vytknout.
Co ta uz odvezla sutě,hlíny,dřeva...dostanu se stím všude kam jsem chtěl-prostě jen si chrochtám.
Bohužel velký mínus je spotřeba,jezdím max do 100 a bere kolem 11-13.
Většinou jsem ale v terénu a je to 1,2,3 redukce atd...
Teď mě čekají čepy nápravy,jinak je to zatím spolehlivá mašinka,ale kvůli té spotřebe uzce zaměřená na popojížďky do práce a po revíru.
pár fotek z víkendu
http://motolada.rajce.idnes.cz/king_kong_pracuje/
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kia Sportage

Příspěvek od kopov.c »

Ty tomu vozíku dáváš :lol: Hele nechceš tu hlínu vozit k nám? Asi ne-velká spotřeba a ke mě dálka že? :)
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kia Sportage

Příspěvek od motolada »

Udělej si ordnung v termínech a jak pojedes z honu tak si naber plný kufr do tuskóna.
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Kia Sportage

Příspěvek od včelák »

Mám KIA Sportage r.v.2008 benzín.Mám ji od nové a nyní má najeto 85000km.Když to mělo 26000km předělal jsem to za 28000kč na LPG. Reklamoval jsem lak který se někde trochu loupal a tachometr který přestal jít. Motor ,řazení ,řízení a spotřeba - na to si nemohu stěžovat. Je to už uplně jiné a větší auto než má motolada.Jediné čeho lituji je ,že to nemá redukce. Má to 4x4 vysokou prujezdovou výšku a při složení zadních sedadel je to hangár. Nádrž na LPG je na 72L ale pustí to do ní jen 62L,je umístěna místo rezervy a nijak neomezuje vnitřní prostor vozu.Spotřeba - dálková jízda 8.4l benzínu nebo 10l LPG. Popojíždení po okolí a i po honitbě 9,5l benzín nebo 11.5l LPG. Je samozřejmé že když se budu kolíbat po honitbě s vozíkem celé odpoledne bude tam spotřeba ještě o dva litry větší.Jsem s tímto autem velmi spokojen a nechám si ho dokud se nerozpadne.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kia Sportage

Příspěvek od motolada »

Zdarec redukce je v terénu výborná věc,několikrát mě zachránila před úmorným sundáváním třeba dřeva z vozíku protože bez ní bych to na mokré lesní cestě prostě nevytáhl.Co se týče jakékoliv jízdy do prudkých kopců taky ji využívám často,je to prostě tank.Je třeba ale brát v úvahu,že tvoje auto nebylo konstruováno pro těžší jízdu terénem(neříkám že moje jo :wink: ),ale spíše šlo cestou moderních SUV.Já třeba zase nemůžu říct že bych se na nějakou delší cestu po silnici těšil,protože to auto na to prostě není. :lol:

Jinak momentálně se odporoučely silentbloky zadní nápravy ,takže má vůle(cca 700ks jsou tam 4).Myslím,že na tom mají podíl přefoukané pneu,které jsem z důvodu snížení valivého odporu na silnici a snížení spotřeby trochu přefoukl :roll:
Jinak slouží na jedničku a nemůžu si stěžovat....
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kia Sportage

Příspěvek od motolada »

Tak ,bolest sportáží,už i mě odesly volnoběžky v kolech.Při zapadnutí jsem je odpálil.
Neválí se někomu tyto doma?
AVM 460,460HP,460K,960
Warn 60247,61918
Nejraději AVM 960 to jsou automaty ,ale ta cena :roll:
Případně i jeté originály,ale ty budou už načaté...

Nebo jste to někdo nějak řešil jinak?
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Kia Sportage

Příspěvek od dalas »

Jestli Ti můžu poradit, vykašli se na automaty a namontuj tam manuály. Už jsem to tu dříve psal, jak mě několikrát automaty nechaly ve štychu s Trooperem. S manuály jsem měl po problémech a "rozkývání" zapadlýho auta bylo bez sebemenších problémů. Těch 10-15s, který ušetříš se s automatem může protáhnout na hódně dlouho, než tě někdo vytáhne.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kia Sportage

Příspěvek od motolada »

Hmm jo to slyším odevšad,všichni doporučují manuály.Akorát,budu připravený o ten komfort,ono třeba takové rychlé přepnutí předku v kabině když potřebuješ od někud zmizet rychle je k nezaplacení.
Ale prý ty Warny v automatu stojí za prd,mají hliníkové tělo,a AVM jsou zase drahé,tak asi fakt ty manuály...
Odpovědět