upevnění dlouhé zbraně v autě

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

upevnění dlouhé zbraně v autě

Příspěvek od tornádo »

jak to máte vychytané ? aby flinta neskákala ve futrále na sedáku nebo v kufru.
Uvažuju nad kufrem z hliníku,nalepit na obvod suchý zip,protikus na dno kufru ale nevím jestli neexistuje něco vhodnějšího ?
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: upevnění dlouhé zbraně v autě

Příspěvek od tornádo »

to chcete říct,že z 93 lidí nejezdí do revíru nikdo autem ?
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: upevnění dlouhé zbraně v autě

Příspěvek od gonias »

To ne, ale nejspíš to většina převáží tak jako já (na místě spolujezdce botkou na zemi, opřená o sedačku) a jako ty (na sedačce ve futrálu nebo ne). :wink:
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: upevnění dlouhé zbraně v autě

Příspěvek od tornádo »

díky za odpověď.Na zadní sedačce i u spolujezdce cestuje.Nepomáhá ani pás (povoluje) stejně v zatáčce nebo na hrbě klepne o něco (což není ideální pro puškohled) a přikurtovat to nějakou gumou je takové řešení na dvě věci...

Asi skončím u něčeho takového...
Obrázek
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: upevnění dlouhé zbraně v autě

Příspěvek od gonias »

Držák je to pěkný, ale jestli samotný úchyt pro zbraň není z něčeho tlumícího, tak optika bude dostávat všechny rázy stejně natvrdo.

Ideální řešení je dle mého kufr, který má silné molitanové polstrování. Ale, ale.

Mám takový plastový a zbraň se stejně vozí viz. příspěvky výše.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: upevnění dlouhé zbraně v autě

Příspěvek od tornádo »

musel by ten držák byt pojištěn nějakým poutkem z gumy např. jaké jsou na této autoplachtě http://www.plachty-folie.cz/inshop/file ... chta12.jpg aby se zabránilo cestování do stran a poskakování.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: upevnění dlouhé zbraně v autě

Příspěvek od Leon »

dělá se držák kde ti zbraň stojí za přední sedačkou.Zadej si na goole drzak na zbraně do auta
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: upevnění dlouhé zbraně v autě

Příspěvek od kojot »

Zbraň vozím v silně polstrovaném futrálu a dávám ji na podlahu za přední sedačky, kam by v případě prudkého brzdění ze zadního sedadla stejně spadla. Takhle je v celku zajištěná proti pohybu a 5 cm molitanu za každé strany myslím stačí. Když jich mám víc, dám je pod tu síť do kufru Octavie a vypodložím složenou dekou.

Uvažoval jsem do off roada o nějakém "emerickém" držáku ála rancher, co honí polodivoká prasata po plantážích kukuřice, nicméně futrál je futrál. Alespoň nesvádí ke střílení z auta, které se komusi v loni pěkně vymstilo.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Chassin the Trane
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 23.5.2015, 20:02

Re: upevnění dlouhé zbraně v autě

Příspěvek od Chassin the Trane »

Sklopím sedačku a dám tak kufr a pohyb mi nevadí. Ale určitě by šla i na sedačku spolujezdce a uchytit gumicuky, Jeden by asi stačil.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: upevnění dlouhé zbraně v autě

Příspěvek od Petr1970 »

já díky trhačovi to mám vyřešený.. sklopený zadní sedačky, tam na délku klec na psa... no a po stranách je akorát tak místo..
takže obyč hadro-molitan pouzdro zelený za 800, flinta do pouzdra a položit mezi "blatník" a klec... no a když jede žena, dá z druhé strany:-)
klec tam mám téměř nonstop i když nevezu trhana:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: upevnění dlouhé zbraně v autě

Příspěvek od kabát »

Flintu v polstrovaném pouzdře, položím na podlahu za přední sedadla, puškohledem nahoru. Když není místo, dám ji do zavazadlového prostoru, vymezím pohyb batohem nebo něčím a tak jsem najezdil hodně tisíc kilometrů.
NIKDY jsem za 20 let neměl problém s optikou, že by se něco pohnulo při cestování.
Mám i hliníkový kufr, ten používám jen na dlouhé cesty do zahraničí a do letadla.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: upevnění dlouhé zbraně v autě

Příspěvek od Zbrojovák »

kojot píše:Zbraň vozím v silně polstrovaném futrálu a dávám ji na podlahu za přední sedačky, kam by v případě prudkého brzdění ze zadního sedadla stejně spadla. Takhle je v celku zajištěná proti pohybu a 5 cm molitanu za každé strany myslím stačí.
přesně tak to dělám taky, v kufru auta nevozím ani flinty ani nic dražšího rozbitného- někdo mi vletí do zadku a mám krom auta v prdeli i vybavení.
Kvalitní plastový nebo hliníkový kufr s molitanem uvnitř - ideálně vyřízlém ve tvaru flinty - je nejlepší volba. Futrál pak, když vjedu do revíru nechávám mezi předníma sedačkama polootevřený, aby flinta byla po ruce - nic víc a lepšího z mého pohledu udělat do osobáku těžko pude - leda vozit mezi předníma a udělat si na alu kufr nějaké fixy - něco jako isofix - to by nemuselo být vůbec marné a bylo by to jak pohotové, tak i pevné, jen to vymyslet, patentovat atd.atd. :)
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: upevnění dlouhé zbraně v autě

Příspěvek od Lotr »

Já mám velké vypolstrované pouzdro, které může sloužit jako podložka, které se rozměrem vejde - upozorňuji že v X-Trailu - přesně mezi plastové kryty zadních tlumičů a zadní sedačky v kufru. Sedí to tam naprosto přesně, ani není třeba to nijak upevňovat, ale samozřejmě přetáhnu gumicukem, bo Nissan má pro uchycení nákladu v kufru spoustu vychytávek. Naposledy jsem takto převážel na cestě na Moravu za jelenem bratru nějakých 400 km a naprosto v pohodě, díky ostatní bagáži a krytu kufru nebyla flinta v autě ani vidět. Dá se takto jezdit i po revíru, flinta sedí v měkkém a silném polstrování pouzdra, ale protože náš vnitřní řád krom oprav mysl. zařízení a zavážení krmení ježdění po revíru zakazuje a já ho ctím, dojedu takto na kraj revíru a zbytek chodím pěšky. Varianta alá kojot a kabát, tedy silné pouzdro za předními sedačkami je taky občas mnou používaná verze, zejména na kratší přejezdy. V malém autě alá stará jedničková Vitara nebo F-ková Astra jsem vozil na zadních sedačkách ve stejném pouzdře, zajištěném bezpečnostními pásy.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět