SUBARU FORESTER

Vše o teréních vozidlech pro využití v myslivosti
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

SUBARU FORESTER

Příspěvek od Andy »

Pokud nikod nevidel tuto "recenzi" tak prikladam :-)
http://ifaster.cz/rasto-chvala-vyzkouse ... rester-xt/

Musim si ho nekdy pujcit a vyzkouset. Sam mam treti generaci tak by me zajimalo co ctvrta :-)
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: SUBARU FORESTER

Příspěvek od motolada »

Nedokázal bych si představit tady spojkovat :lol: --Já zase klidně jo..

Nepochopil jsem ty zadní kola v klidu když se přední mohla prohrabat až na ráfky?

Škoda že jsem nenatáčel když jsem byl dnes krmit,to byla sranda v dnešním blátě,s vozíkem,letních gumach a v kolejích od těžké techniky....

Jako SUV bych ho bral i když Vitara mě přijde líbivější.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: SUBARU FORESTER

Příspěvek od Zdenek41 »

No to video neberu jako nějaký terén...Hodně dělaly gumy ty se mu zalepily hned. Pro suzukáče pohoda. :wink:
Mira308
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: úte 09.11.2010, 19:49

Re: SUBARU FORESTER

Příspěvek od Mira308 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .... jako groteska dobrý. Tohle není terén, ono to vlastně není terénní auto. Zasvěcený komentář čobola jak by to s manuální převodovkou nedal, je taky dobrý. Hlavně že mu displej ukazuje co se děje pod autem, nebo spíš neděje. :lol: :lol: :lol: :lol:
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: SUBARU FORESTER

Příspěvek od Hoki »

SUBARU Forester IV nemá mezi SUV konkurenci, takové jízdní vlastnosti, podvozek, plochý boxer motor, nízké těžiště, systém pohonu 4x4 atd. atd., kdo si jednou pořídí Subaru, většinou již jiné auto nechce.Stačí se podívat na různá srovnávací videa a musí to být každému jasné . Kdo jezdí mimo silnice, tak jistě ví dobře, že je to hlavně o pneumatikách. Dnes už jedinými auty do terénu jsou Mercedes G, nebo Jeep. Nevím co některé diskutující vede k tomu, že hodnotí, nebo se vyjadřují k něčemu co nevlastní, nebo s čím nemají vlastní osobní zkušenost. Těm bych poradil, ať jdou do politiky, tam je to normální vyjadřovat se ke všemu i bez znalosti věci. To platí samozřejmě i o jiných tématech na fóru, zbytečně to zdržuje v pátrání po relevantních informacích za které je třeba poděkovat těm, kteří o daném tématu skutečně něco ví a mají i praktické zkušenosti. Někteří se však vyjadřují jen proto, aby se vyjádřili.
Hoki
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: SUBARU FORESTER

Příspěvek od dalas »

Faktem je, že Subaru patří mezi nejzkušenější výrobce systému 4x4. To mají propracované opravdu na špičkové úrovni. Jako SUV naprosto bez námitek. Slabinou však bude asi jeho přetechnizovanost, což se ale projeví až po určitých letech provozu, kdy se to začne srát (zkušenost z Audi 100 S4, které zdaleka nemá toliko elektroniky). Co se týká off road vlastností, nemá cenu toto u Subaru příliš hodnotit. V tom videu je to třeba moment, kdy to sedlo na pupek a bez těch pomocníků by to tam sedělo dodnes. Tu trasu bych bez problémů projel i s tou S4. Kdybych měl seřadit vlastnosti off road, tak asi takto:
1) světlá výška
2) nájezdové a přejezdové úhly
3) křížení náprav
4) uzávěry
5) pneu
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
zeman733
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pát 21.5.2010, 14:17
Bydliště: Louny a všude

Re: SUBARU FORESTER

Příspěvek od zeman733 »

Ty vlastnosti jsou jinak :-). To platí pouze v případě schopného řidiče s mnoha zkušenostmi. V reálu je tento seznam jiný:

1- součástka mezi pedálem a volantem !!!
2- pneumatiky
3- ty ostatní co zmiňuješ ty, ale většina neví co to je ...

aneb přesně jak ukazuje zmiňovaná ( a bohužel i mnoho jiných) reportáž, můžete mít i super auto - a to Subaru opravdu dobré je - pokud nemáte mozek, zahrabete se na první polňačce.
domácí v zbranenaobjednavku.cz
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: SUBARU FORESTER

Příspěvek od dalas »

Zeman733> já hodnotil jen nářadí. :? Jinak s těmi pneumatikami je to ošidný. Tam je to markantní rozdíl, jestliže všechna kola mají přibližně stejnou trakci, ale je dost situací, kdy by jsi projel i bez vzorku, kdyby jsi to mohl zavřít. Co je to platný, že máš řetězy, když dvě kola jsou v luftě. Ale je pravdou, že ty priority se mohou měnit v závislosti na podmínkách a zkušenostech řidiče.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Goodspeed
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 03.9.2015, 11:35

Re: SUBARU FORESTER

Příspěvek od Goodspeed »

Pánové měl bych dotaz pro zasvěcené nebo přímo pro majitele foresteru...už to tady jednou zaznělo. V tom bahně se mu přední kola točila jak o závod a zadní jen tak lehce jakoby přistrkávala...to mě nepřipadá zrovna ideální. Když v takovýmhle terénu šlápnu za krk mýmu 7let starýmu Volvu s pitomým haldexem tak prostě buď jedu a nebo se zahrabu všema čtyřma až na břicho (což se mě naštěstí ještě nestalo) Jak to teda s tím AWD u Subaru je? Když budu chtít a přidám plyn, opravdu mě to poslušně rozdělí trakci na obě nápravy? V tom videu to totiž ani zdaleka tak nevypadalo...
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: SUBARU FORESTER

Příspěvek od pultik »

No panove snad se mi povede vložit odkaz na test moderních SUV jak dokáží rozdělit moment na všechna kola. Pokud mají kola v rejdu a ještě stojí je to celkem problém.
https://www.youtube.com/watch?v=bLnFHKZLApk
Jinak subaru u tohohle modelu už není žádná trvalá 4x4 s mech. mezinápravou, ale jen elektronický pokus o 4x4.
janmikyska
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: úte 03.8.2021, 12:17
Bydliště: Vyškov

Re: SUBARU FORESTER

Příspěvek od janmikyska »

To se mi nějak nezdá, tyto modely Subaru mají systém X-Mode. Připadá mi to jako tendenční nahrávka propagující Mazdu. Ovšem ani jedno auto nevlastním, ani jsem v něm nejel a tak nejsem hoden se k tomu vyjadřovat.
Mohu se vyjádřit k modelům Forester v letech 1998 až 2007. Tato auta mají vždy trvalý pohon všech kol. Liší se jen technicky a poměrem hnacích sil na nápravy. Modely s manuální převodovkou mají přední, zadní a středový diferenciál. Viskozní spojka ve středovém difu má funkci automatické uzávěrky. Tyto modely mají navíc redukční převodovku s poměrem 1:1,5. Modely s automatickou převodovkou nemají středový diferenciál, ale jen vícelamelovou hydraulickou spojku. Poměr hnacích sil je asi 90:10 ve prospěch přední nápravy. Při prokluzu spojka tento poměr mění. Při zařazené 1 je poměr 50:50. Redukční převodovka u těchto modelů není, nahrazuje ji hydrodynamický měnič momentu. Z vlastní zkušeností je toto řešení, konkrétně u Subaru, lepší volba než manuál s redukční převodovkou.
Posledních 5 let jezdím Forester 2.0i 92kW automat, rok 2004. Najeto 360 tisíc, podvozek zvednutý o 5 cm, AT pneu. Není to auto na dálnic, motor je na dnešní poměry slabý. Ale já ho pořizoval na práci v lese, na myslivost, na běžné ježdění. Na moji myslivost a potřeby mi vyhovuje. Zvěř vozím na nosiči na tažném zařízení. Utáhne 1,5t vlek s řepou, do kufru dám 4 pytle s obilím, jízda po zavláčeném poli, lesních cestách, kličkování mezi stromy, nasmyk vytáhne tyčovinu z lesa na stavbu posedu, vše zvládá. Dřív jsem jezdil Feldou, to byly pořád vymlácené čepy, proražené pneu,... Pravda je, že jsem víc chodil pěšky a tu myslivost si víc užíval. Taky starostí bylo míň a času víc..
Brno ZG47 8x64S Pard NV008, Mannlicher Schoenauer 7x57 Zeiss Diavari 2,5-10x52, Brno Super 572.5 7x65R/12 Docter Sight 2, Wrulich Ferlach 8x58SSC/16/16 Kahles 4x32, Brno Super 571.3 12/70
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: SUBARU FORESTER

Příspěvek od Drapalikzn »

Ja vam pratele vysvetlim, jak to s tema 4x4 vlastne je :!:
Vlastnil jsem uz vsechny mozny znacky suv i hodne upraveny offroad auta.
Bez uzaverek, s aut. uzaverkama i manualnima.
A mam jednu velikou zkusenost.

Cim lepsi a vymakanejsi auto, tim jdete akorat dal pro traktor :!:

Takze podle me, je absolutne nejdulezitejsi hlava.
Pak se da jezdit po honitbe i s manzelcinym nalestenym autem.
(Ona teda ale neni vubec rada :D ).
Lovu zdar
haluziak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 24.3.2022, 7:47
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: SUBARU FORESTER

Příspěvek od haluziak »

Jako jo a ne, tam kde se normálně otáčím s WJ pod plynem jsem na pežim od baby nechal nárazník a to jsem jel opatrně krokem - světlou výšku nenahradíš. Ale ano, žádné auto co jsem znal, se zatím nevyrovnalo v průjezdnosti traktorbagru.
Beware of old men in profession where men die young.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: SUBARU FORESTER

Příspěvek od Michal_123 »

Drapalikzn píše: čtv 07.3.2024, 11:55 Cim lepsi a vymakanejsi auto, tim jdete akorat dal pro traktor :!:
Přesně. Jezdil jsem po honitbě naprosto neloveckými auty (Dacie...) a projel jsem fakt hodně.
Víc jsem přemýšlel, kam pojedu a jak pojedu.

Teď mám auto slovutné značky 4x4 a už jsem byl několikrát zakopaný na rozbahněné polní cestě.
Naposledy před týdnem.
To auto má opravdu velkou průjezdnost, různé režimy jízdy, asistenty jízdy a z toho důvodu jsem měl nějakou dobu pocit, že projede úplně všude.
Neprojede. A jeden z důvodů myslím je, že váží 2,5 tuny.
haluziak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 24.3.2022, 7:47
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: SUBARU FORESTER

Příspěvek od haluziak »

Jak už jsem se poučil v Pístově, prvním limitem bahna je osoba za volantem, druhým jsou gumy a třetím je velikost těch gum - tam kde kámoš se standartníma drapákama posadil na břicho, by s 35" gumami projel.
Samozřejmě váha udělá taky svoje, někdy pomůže a někdy uškodí.
Beware of old men in profession where men die young.
Odpovědět