Nový kulobrok Brno

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od BwanaHunter »

Zispo> jo aha, kazda vrana sve hnizdo chvali. No pokud je pro tebe treba BO803 "elegantni a dobre zpracovana" mame kazdy jina meritka a ocekavani. Nechtel bych to ani zadarmo. V tom pripade si ponechej sve nazory a neres ty moje a ja se na oplatku budu chovat stejne. A budeme si kazdy "myslet svy".
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od zispo »

Nechtěl jsem reagovat, ale nedalo my to. Nikdo tady nic o kulobroku BO 0803 nepsal, to ty. Jsem asi jedinej z tohoto fora co měl zbraň v rukou zatím. Nechápu tvé úlety :D . Tím kočím své příspěvky na tebe! Mám rád konstruktivní debatu a data a né výstřely do tmy. Omlouvám se diskutérům za odbočení od tématu.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Leon »

že ho zispo nemáš už doma když to je tak skvělá flinta s geniální regulací soustřelu který se nehne.P.S. Doufám že to nebude stejná kvalita jako zatím vše co z novodobého Brna vylezlo
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od gonias »

Pánové, počkejme na praktické zkušenosti :wink:
Myslím, že to hlavní co určitě zase nezvládnou je cena zbraně.
Pokud ji nasadí jako u BRNO COMPETITION, tak je nové Combo neprodejné.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Mě osobně ta flinta zklamala. Vidím v tom křížence Blasera a Ižky. Nelíbí se mi hlavňový svazek, chybí mi tam vrchní šína, která se mi na flintách líbí a současně se mi nelíbí to vysoké hledí a muška. Na konci hlavní je vidět jakási objímka a kdo ví, zda zašínování není guma. Čím dál víc nabývám dojmů, že naše zbrojní produkce se řídí i zájmy z venčí a nikdy z našich dílen už nevyjde výrobek, který by válcoval konkurenci....U mě je pořád Supr z Brna "pan kulobrok" a Brno 500 též.
Mimo jiné,v současné odzbrojovací politice EU je investice do zbraní a pořizování si dalších zbraní hazard. Jsem zvědavý, jak se ta pomyslná obchodní zbrojní spirála bude točit dál. Jen aby nepřišel čas, že se flinty budou prodávat na kila....
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od pufr »

Jsi zapomenul na Mannlicher Duett, z toho je tam taky hodně :) (a ten má teda rozptyly - při střelbě z kulové hlavně - výborné)

Prozkoumat úspěšná konkurenční řešení z hlediska technické vyspělosti, technologické a výrobní náročnosti a patentové či jiné ochrany a pak z těch "nejlepších dostupných" navrhnout novou "vlastní" konstrukci je dnes obvyklý postup, kterým vznikla řada úspěšných zbraní. Popravdě mi spíš děsí věty typu: "Je potřeba přijít s něčím novým, co nikdo jiný nenabízí" :)

Jinak bych řekl, že Koutný asi konečně překonal lakotu a nechal vydělat i nějakému designérovi :)
Pufr
Mira308
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: úte 09.11.2010, 19:49

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Mira308 »

Už máte někdo praktickou zkušenost s novým kulobrokem? Minulý týden jsem ho měl v ruce na prodejně v Klatovech. První dojem je velice dobrý. Je to lehoučká elegantní flinta, krásně vyvážená a lícná. Bohužel zatím jen ve .308W a 30-06sprg. :( Líbil by se mi v 7x65R.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od zispo »

Zbraň se prodává i UB na prodejně. Dokonce je i zařazena v síní slávy co má UB .Oproti tomu když jsem měl zbraň naposled v ruce prošla změnou a to pevně sletovaným svazkem.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Že by se někdo zajímal i o názor myslivecké veřejnosti???
Já zeslechl i toto :
o kulobroku v ráži 270W se neuvažuje … v 8x57JRS by měl být dostupný na jaře 2015.

Pro sériovou výrobu jsou uvažované ráže: 30-06, 308W, 8x57JRS, 7x65R, 9,3x74R

Pro zakázkovou výrobu: 6,5x65R/57R, 30R Blaser, případně další dle konstrukčních možností a poptávky

Ke kulobroku je chystán do budoucna i výměnný kulový svazek formou zakázkové výroby. Zde lze uvažovat i o kombinaci různých ráží avšak s příbuznou balistikou!
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od zispo »

Já jsem měl v ruce jak 30-06 tak 8x57 JRS. Obě maji v podnikové prodejně.
Mira308
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: úte 09.11.2010, 19:49

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Mira308 »

Už jste z toho někdo střílel?
kuba.palivec
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 31.10.2013, 20:31

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od kuba.palivec »

Já jsem ho měl jen v ruce na prodejně UB. První postřeh - zbraň pro postavu velikosti dítěte, mám 193 cm a musel bych nechat prodlužovat pažbu tak o 5 cm. Je to pro někoho, kdo měří tak 160 cm. Další postřeh, broková hlaveň má pevné zahrdlení a je tam 0,7 mm,takže nelze (spíš by se nemělo) použít všechny druhy jednotných střel. Pro mě nevhodná zbraň.
Steyr SSG 69 308, CZ 531 30-06, Mossberg 9200 12/76, CZ 527 7.62x39, ZK 99 7x57, ZP 16, Jos. Gutwirth 3x,
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Georg.H »

@zispo: a jseš si jisty že to byla osma?
bo jeden zas na jiném fóru psal že osma ještě není :shock:
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od zispo »

Měl jsem ji v ruce ve výrobě. Je pravda, že na prodejně je jen 30-06. Tak ještě asi nejsou hotové testy. Více se dozvím až v úterý. Tak snad budu moct napsat něco víc.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Georg.H »

OK
Odpovědět