Legenda "ZH"

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od lanus »

fary - Pri uvoľnení podpažbia ZH stačí obvykle dotiahnuť dlhú skrutku zo zadného čela hlavňového zväzku pod spodnou hlavňou; ak je strhnutý závit tak ju treba vyskrutkovať a podpažbie vysunúť smerom dopredu .
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Žádnou hrubou sílu nepoužívej, zlomíš ten kalený šroub s jemným závitem a budeš ho těžce shánět. Jak píše Lánus, povolíš ten příčný šroubek co je vpředu na předpažbí a jde kolmo na hlavně a potom dotáhneš ten spodní ve směru od komor. Dole v tom T- zubu. Pokud budete chtít předpažbí sundat, tak je nutné vyndat oba šrouby (pozor na ztrátu malé matičky předního šroubu) a předpažbí tahem dopředu stáhnout z hlavní .
matus229ab
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 08.12.2015, 17:21

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od matus229ab »

Zdravim vás pani.Chel by som sa opytat ci nemáte skúsenosti s tím co sa mi stalo.Kupil som si svoju prvu Zh 104 7x57r a 12 a pri vystrele s gulovej hlave strela SPCE 11,2g sa stane to ze to ide s tazkostou zomit.Ta zaverova paka ide tazko posunut.Je to velka zavada .DAKUJEM
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Leon »

Vyzkoušej jinou značku munice možná se ti lepí nábojnice
CZ 550 american 308win.
matus229ab
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 08.12.2015, 17:21

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od matus229ab »

ale to ta zaverova paka ide tazko do prava
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Setkal jsem se s tím u jednoho kulobroku, kde si kolega dokoupil samostatné hlavně, které nebyly fabricky nebo puškařem dolícované na jeho baskuli. Hlavně sice seděly ani neměly vůli, ale závěrová klička šla ztuha zavírat. Po ráně to doslova "zamrzalo". Zajel s tím k puškaři, který to přelícoval a dobrý. Ten horní čep musí táhnout přes uši , ale tak nějak akorát. Při zavření flinty by se kličce nemělo pomáhat k jejímu dovření.
Osobně bych se s pilníkem do ničeho nepouštěl a dolícování těch uší na hlavních s příčným čepem nechal na mistrovi. Jakmile to přeženeš, už to bude mít vakl a nic s tím neuděláš.
Řekl bych ,že tvůj kulobrok asi má dokupované hlavně, které majitel zkusil pouze zavřít a když zjistil, že zavřít jdou, už nikam k puškaři nešel. Myslel si, že se to ochodí...nakonec to pustil do světa.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od michalos »

Ač jsem majitel ráže 45-70 Gov...tohle považuji za výstřel do tmy... 8)
http://www.lovecke-zbrane.eu/zbrane/zbr ... vt-komise/
Venca M.
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: ned 17.11.2013, 20:46

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Venca M. »

Zdravím ve spolek, máte někdo zkušenosti s opravou tvrdochromu v brokové hlavni? Je to vůbec možné?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

měl bych dotaz na zdejší osazenstvo. jak by měl správně vypadat vnitřek kulové hlavně? již delší dobu sháním nějaké hezké ZH. na pár kousků jsem se byl podívat. i přesto, že nebyly nijak dobité, vnitřek kulové hlavně nebyl nikdy zrcadlový. je to běžné? jsem jen zhýčkaný z kulovnic? nebo se o to blbě všichni staraly?
sara
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: sob 03.12.2011, 17:26

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od sara »

Asi ano. Pravděpodobně se špatně starali. Já mam ZH 304 už 38 roků, a vývrt kulové hlavně se leskne jak zrcadlo. Sice už s ním mnoho roků nelovím, ale při vzpomínce na něj, mi ukápne slza. :) . Špičková zbraň, kulová hlaveň neuvěřitelně přesná. Mám s ní uloveno cca 250 ks černé. sara
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

No ja si to tak nejak myslel. Ted jsem jeden kousek videl a mel jakoby stopy po obrabeni uvnitr kulove hlavne.
Honza 30 30
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 10.5.2017, 14:46

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Honza 30 30 »

Věděl by někdo jak se liší kulobroky s rytýma baskulema a s obyčejnýma? Na tom mém je strojní rytina, z jedné strany srnec a z druhé bažant. Většinou ale mají kolegové baskule bez rytin. Jedná se u mě o trojkovou řadu. Jde o určité období výroby?
marnet
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob 08.5.2010, 22:16

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od marnet »

Zdravím všechny příznivce ZH.Chtěl bych se zeptat,zda někdo nevíte o kulobroku 307 ráže 22 Hornet/12 ?Již druhým rokem nahlížím na různé inzertní weby i komisní prodeje,ale bezvýsledně.Z toho usuzuji,že se jich zřejmě vyrobilo nejméně,v porovnání s jinými kulovými rážemi této oblíbené a dost rozšířené lovecké zbraně. :)
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od Toma »

Třístovková řada má jištění proti odpálení při neuzamčené zbrani,je to poslední model s leptaným reliéfem,ne rytinou.
Lovec zabíjí jednou ranou.
MiroK
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 24.5.2018, 15:09

Re: Legenda "ZH"

Příspěvek od MiroK »

Mám na ZH pomerne tvrdú spúšť. Chcem sa informovať, či sa s tým dá niečo urobiť. Za rady ďakujem.
Odpovědět