Nový kulobrok Brno

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Šumavák »

Citron píše: čtv 31.1.2019, 15:46Kombinovaná zbraň není na střelbu na dálku a už vůbec ne nějakého většího množství ran, byť jsou i případy, které to umí
Otázkou je, co je tou dálkou myšleno. Pro kvalitně zpracované kombinované zbraně by myslím neměla představovat lovecká střelba až na vzdálenost okolo 200 metrů problém. S tím, že nejsou určeny pro větší počet výstřelů za sebou, samozřejmě souhlasím, ale na druhou stranu je sympatické, pokud zvládnou případnou druhou "opravnou" ránu bez posunu bodu zásahu. Co se týče zveřejňování zaregistrovaných problémů se zbraněmi, považuji jej jednoznačně za přínosné. Pro solidního výrobce něco takového totiž bývá impulsem k tomu, aby prověřil příčinu problému a pokusil se jeho opakování eliminovat, ať už korekcí metodiky kontroly, výrobního postupu, či dokonce změnou konstrukce zbraně. Kulobroky ZH řady 100 se svého času "proslavily" nechtěnými výstřely, což si vynutilo konstrukční změnu způsobu zajištění bicího mechanismu, zavedenou u řady 200 a později ještě vylepšenou u řady 300.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

Ahoj Šumaváku,
k té savažce v ZH: vzhledem k tomu, že ZH mělo jednotný vnější průměr pro všechny kulové ráže a tak jsi vlastně střílel z poměrně slušné silnostěnné terčovnice, která tu třetí ránu teplotně ani nezaznamenala :lol:

Jinak souhlasím s tím, že všechny tydlety zlepšováky v podobě termostabilních svazků jsou především zlepšováky na snížení výrobních nákladů.

...také souhlasím, že by bylo combo hezčí v tmavé barvě, jako to má express. Tuto modifikaci jsem před objednáním poptal v CZ v Opletalce a říkali, že to prý nejde.
O té pseudorytině na combu ani nemluvě.. :roll:
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Šumavák »

vasil píše: ned 03.2.2019, 20:57...vzhledem k tomu, že ZH mělo jednotný vnější průměr pro všechny kulové ráže a tak jsi vlastně střílel z poměrně slušné silnostěnné terčovnice, která tu třetí ránu teplotně ani nezaznamenala :lol: ...
Přesně tak. :wink: A proto také kulobroky ZH ráže 5,6 byly z celé řady paradoxně nejtěžší. Mimochodem to byla z mých loveckých zbraní jediná, kterou jsem si při nošení pravidelně přehazoval z levého ramene na pravé a zpět, přičemž se domnívám, že pokud bych tak nečinil, skončil bych díky mých několikahodinovým procházkám revírem nevratně ohnutý doleva... :D Brno Combo s jeho cca 3 kg proti tomu musí být nositelné úplně v pohodě. Jinak to, že narozdíl od soudobých zbraní tohoto typu Brno Combo stále ještě nemá bezpečnější hřbetní napínání, ale klasickou pojistku, bych ještě přešel, ale tu světlounkou baskuli prostě ne. Zaráží mě, že v CZUB nedokázali vyřešit tvůj požadavek na tmavou baskuli, jako má Express, vždyť ty krycí desky na první pohled vypadají u obou zbraní tvarově stejně. Uměleckou hodnotu té "rytiny" na Combu nebudu hodnotit, jsem prostý člověk, nerozumím tomu... :mrgreen:
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

co se týče estetičnosti rytiny, tak Combo v tom není samo. Viz kulobrok Fabarm za 45tis :wink:
a co do ovládání pojistky, tak bych uvítal minimálně vyšší profil. Ono, nechat si palec na pojistce a dostat zpětným rázem na ostro pecku od temenní kličky. To je labůžo.
Co na Combu oceňuji, je fakt povedená geometrie pažby. Lícnice je funkční nejen při lícení přes miřidla ale i s vyšší montáží.
fabarm dual.jpeg
fabarm dual.jpeg (39.13 KiB) Zobrazeno 7947 x
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Toma »

A co ta vyšší pojistka by pomohla.Dostal by uživatel bombu od ní.
Lovec zabíjí jednou ranou.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

:lol: takhle přece ne. Vyšší profil nemusí být zákonitě kus traverzy.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Citron »

No, ten pokus o rytinu na baskuli není povedený. Ani z jedné strany. Ovšem neumím si představit baskuli s tímto povrchem hladkou, ale za s nevím co z toho je, popř. by bylo horší.
No a další stránka, a tou je viditelnost, jak někdo předmnou psal. Ono to má být sice nikolované, ale ten "saténový" až matný povrch to docela zachraňuje, přeci jen se to neleskne. Mám vyzkoušeno, že mnohem horší je světlé pouzdro hodinek a jejich sklíčko na posedu za světla a nebo jakýkoliv pohyb při u šoulání. Tu nečernou baskuli bych ze své zkušenosti a ze znalosti reakce zvěře na jednotlivé podněty hodnotil až jako na posledním místě z toho, co může prozradit.
OT: pro mě je v tomto obrovským, ale obrovským zklamáním přístup Zbrojovky, která začíná mít ty zbraně jako "stavebnice", viz Combo nebo 557, ale nejsou schopni nabítnout ji celou, nebo mi to tak přijde. Proč nejde mít Combo s černou baskulí a Experes s dvouspouští? V čem je to tak odlišné, že to nejd? A těch proč je u té produkce celá řada. U Comba to naštěstí relativně zachraňuje cena, ale že bych na to chtěl nechávat dopasovávat Expresové hlavně, které bych měl moc rád, to se mi nechce.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

Co by Combu pomohlo, je rozšíření spektra ráží. Našinec by ocenil 7x57(65)R, zajímavá by byla 223, 243, případně i 30R blaser. S tou třicítkou pár stánek zpět lamentovali mnozí, že Zbrojovka slibovala a nakonec prd. Před dvěma-třemi lety, když jsem se o Combo teprve zajímal, dostal jsem od kohosi z CZUB dokonce produktový list na následující rok, kde bylo Combo i v ráži 22LR!
V tomto jsou nekonzistentní. Combo bych ale neměnil. :wink:
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od pufr »

Combo ve 22 LR už ČZUB vozí po výstavách myslím třetí rok - zřejmě dosud "nepřistál" kontrakt, který by nastartoval produkci :)
Možná je Combo na tuhle ráži moc "pořádná" puška, němečtí výrobci vložných hlavní moc šikovní a trh přesycený 22LR/22WMR použitými kulobroky Savage a Heym za pár stovek € i s optikou :?
Pufr
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

ještě jedna věc. Combo má zadní, tedy brokovou spoušt orientovanou na pravou stranu, což je atypické. Všechny dvojky dvojáky, trojáky co jsem viděl mají zadní spoušť vyosenou doleva. Nevíte co tím chtěl výrobce říci? Pro mě jako pro leváka je sympatičtější spíše klasické provedení, kdy prst po výstřelu přední spouští spadne rovnou na druhou.

Výjimku tvoří myslím ZH, které je má symetricky za sebou, to samé jsem viděl u Merkel B4
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od jiri »

Nevite, co se s combem deje?
Na strankach https://www.czub.cz/ neni po Combu zminka.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od dalas »

To koukáš na produkci Brodu. Combo vyrábí Brno http://www.zbrojovka-brno.cz/cz/catalog ... dukty.aspx . Je to sice dcera, ale má svůj obchod i značku.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od jiri »

To sice ano, ale na strankach https://www.czub.cz/ bylo combo i s prislusenstvim. Jeste pokud si dam vyhledat combo, tak mi to najde vysledky, ale pokud na ne kliknu, tak uz se nikam nedostanu.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od dalas »

No mají v tom kluci Zbrojováčtí trochu zmatek. Ze stránek Brna je link na Brod, ale nic už pod ním není. Vypadá to na nějakou rekonstrukci stránek v Brodě, a asi zapomněli, že na nich je taky Brno. Uvidíme časem.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
hunter8
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 26.2.2009, 17:57
Bydliště: VT

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od hunter8 »

Januar 2020 ukočuje česká zbrojovka výrobu kombinovanych zbrani všeho druhu aj malokalibrovkovu seriu cz 455
Odpovědět