UB 584 nebo Brno 802

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
R-Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 09.5.2008, 8:13

UB 584 nebo Brno 802

Příspěvek od R-Martin »

Chtěl bych se zeptat jaký z těchto dvou zvolit kulobrok, jáký by jste vybraly vy. Jde mi o pracovní flintu ale vyžaduju aby to nevypadalo úplně blbě a ošuntěle, hlavně jestli je nějaký rozdíl v kvalitě laufů či funkčnosti.
Mám vytypovaný jeden CZ UB ve velmi dobrén stavu a podobně tak Brno 802. Cena je plus minus u obou stejná. Jsou oba v raži 7x65R a dvanáctce.
Do jakýho byste šli vy???
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: UB 584 nebo Brno 802

Příspěvek od BwanaHunter »

Tak já bych si prvně z obou vystřelil, zkusil jak lítá kule, brok, jednotná, pokud jí chceš používat, a jaký je soustřel obou hlavní. Jsem zvyklý střílet s napínákem, takže bych koukal, jestli ho jedna a druhá má nebo ne, a jak mi jedna nebo druhá sedne. Mám UB 584 dokonce dva. Jeden 7x65R/12 a druhý 222Rem/12. Nemůžu si nějak zásadně stěžovat, snad jen že trpí známou a celkem obvyklou vlastností kulobroků, posunem zásahu kulové hlavně při opakovaném výstřelu vlivem tepelné roztažnosti a bimetalového efektu. U té 7x65 je to (logicky) výraznější. A pak - to nemám ze své hlavy, ale od puškaře, údajně spoušťák UB 584 je udělaný tak, že když do toho někdo vrtne, bývá problém to dát dohromady, aby to nezlobilo. Takže se do toho nikomu moc nechce, něco na tom dělat. Nicméně, jak jsme si ověřili, jde to. Jak je na tom Brno v obou těchto ohledech neumím říct, jelikož s ním nemám žádné zkušenosti, ale třeba někdo z kolegů bude vědět. Nicméně, kdyby mi UB připadal nějak děsně nepoužitelný, asi bych druhý nekupoval. S přesností studené rány jsem problém nikdy nezaznamenal, mám s nimi střelenou zvěř za hranicí 200m a i třeba lišky kolem těch 200m bez problémů.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: UB 584 nebo Brno 802

Příspěvek od Začátečník »

Bwana není úplně nenáročný a v trezoru může mít cokoliv. Snad kromě nahatý ženský. Pokud to má dokonce dvakrát a flinty se nezbavil, nemá zásadní chybu. Možná ještě, abys zkusil optiku v noci, jestli jí to má. Jestli ne a byla na tom, je lepší, když to byla ta samá montáž, kterou bys chtěl taky. Dá se pak snáze namontovat. Pak snad možná ještě krytí brokem konkrétní patronou. Jestli máš brokovnici, která střílí něčím dobře, je praktické, když kulobrok funguje s tím samým. Nehromadí se ti doma střelivo. Ale to je opravdu maličkost.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: UB 584 nebo Brno 802

Příspěvek od BwanaHunter »

Začátečník> no zas tak moc mi nefandi, jsem jen trochu fanda do flint. Ale pravdu máš v tom, že jsem na těchhle KB nezaznamenal nějakou zásadní chybu, která by mi vadila. U obou i brokové hlavně slušně kryjí (samozřejmě je potřeba zkusit konkrétní střelivo). K tomu v 7x65R mám i brokové hlavně ve 12, a kachny se s tím střílí moc pěkně.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
R-Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 09.5.2008, 8:13

Re: UB 584 nebo Brno 802

Příspěvek od R-Martin »

Zdravím, zajímalo by mě hlavně jestli můžu čekat od Brna 800 něco víc než klasicky od UB. Jestli třeba vlivem tech.vývoje můžu počítat s lepší kvalitou hlavní či bespečnějším spoušťovým ústrojím či tak něco.
Zapoměl jsem dodat že kulobrok UB už poměrně dobře znám, měl jsem už za svou mysl.praxy tři. I v 12ce, i v 16ce i soupravu. (flinty se u mě celkem střídají... :D )
U jednoho jsem měl problém s přesností což bylo způs. dost vystřílenou hlavní s mikrokorozí kterou odhalil až puškař s zvětšovacím kukátkem do laufů. Jinak co mi trochu u flint vadí je její až přílišná masivnost a hmotnost - porovnávám třeba s trojákem Sauer který jsem už taky dvakrát měl a kteří byly o víc jak půl kg lehčí. Jinak napínáček beru jako samozřejmost, nikdy jsem nezaznamenal problém s výstřelama ani třeba s dvojitým výstřelem (jako u ZH)
Aktuálně se mi dost líbí i to nové Brněnské Combo ale chci si prvně vyslechnout několik nezaujatých recenzí opravdu z delší praxe než do něj sám půjdu.
Já jsem si nakonec včera dovezl Brno 500 v zánovním stavu v 12/243w ale údaje o rozdílech těchto zbraní by mě i tak stále zajímaly.
Dík Martin
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: UB 584 nebo Brno 802

Příspěvek od suhl »

Pokud bych měl na výběr, tak vezmu radši UB. Podívej se do bazaru a uvidíš rozdíl v kvalitě povrchovek na dřevě i na hlavních. Měl jsem oboje a UB pro mne lepší zpracování.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Odpovědět