nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
cheyen
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: pon 17.12.2007, 9:24

nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od cheyen »

Zdravím, jelikož mi dosluhuje současná brokovnice, budu pořizovat novou. Rád bych, ale i s výměnými kulobrokovými hlavněmi (nejlépe 30-06 - 20/76, stejně tak brokové 20/20/76, jelikož 16/70 asi takové kombo nikde neseženu a ve 12/76 nechci). Pažbu neřeším, chci si ji nechat udělat namíru.

Jaké máte zkušenosti a doporučení na velmi kvalitní zbraň dle mých představ :-)

Budu rád za Vaše příspěvky.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od michalos »

Zdravím,
jen tak otázka na okraj, proč chceš bezrantlovou nábojnici do zlamovací zbraně.... Já vím sice kulobrok není na nějaký rychlý střílení či přebíjení...ale přeci jenom to jednodušší vytahování nábojnic s rantlem i v zimních rukavicích...s obdobnými rážemi...??? Chceš kupovat nový, nebo z druhé ruky...??? Finance...je potřeba zohlednit vše....
cheyen
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: pon 17.12.2007, 9:24

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od cheyen »

Razi volim stejnou jakou mam u sve r8, jsem na ni zvykly a rad bych pouzival stejne strelivo. Jelikoz jsou pro mne primarni brokove hlavne a kulobrokove az na druhem miste neresim az tak razi kule. Zda novy ci starsi? Docela dobre mi sedl starsi UB 586-5 16/16/70 a 7x65/16. Velmi prijemna zbran a skvele kryti brokovych hlavni. Avsak soustrel kule a broku je spatna. Ze starsich kvalitnejsich moc nevim. Dival jsemse na nove Fair, Zoli. Jsou to krasne zbrane ale z praxe o nich v podstate nic nevim. Proto budu rad za kazdy postreh. Cenove rozpeti 50+-10tis. Kdyby Blaser dodaval ke svemu BBF97 navic brokove svazky nebylo by co resit :-)budu moc rad za Vase prispevky
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od lovec »

Finn 612 od Marocchi, zial brokovy zvazok vyrabaju len v kalibri 12

http://marocchiguns.com/products/finn612/#post-219
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od Začátečník »

Možná se dá najít, ale výměnné hlavně bývají obvykle 12. Možná nejlepší řešení je koupit starší ZH v dobrém stavu a nechat si k tomu udělat hlavně u puškaře podle vlastního přání. U ZH je reálné, že k ní mohou být ty hlavně v 16. V ideálním případě by stačilo vyměnit kulovou hlaveň ve svazku a dodělat pažbu. Nebo to samé s UB.
Nevím, jak jsou na tom věhlasné značky, ale u ZH je menší bimetalový efekt a kule ztrácí o něco pomaleji přesnost po opakovaném výstřelu než u UB. ZH je poměrně lehké a delší broková střelba z něj není moc pohodlná.
Další možnost je, nechat si dodělat brokové hlavně k jakémukoliv kulobroku solidní značky.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od Zbrojovák »

Koupit blasera v 30-06/20-76 by se mělo dát přes E-Gun třeba, brokový svazek pak nechat dodělat, ale nevím kdo umí udělat v ČR třeba výměnné choky :?
jinka v 30-06 se dělaly i CZUB kozlice 584 mod4. někde jsem dříve zahlídl i soupravu ale broky byly 12/70, ve 20-76 se nic tehdy u nás nedělalo. Ani Brno Super.
Možná bych se poohlídl po tom novém Brno- Combu, třeba to nebude zlé. V ruce jsem ho neměl.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
cheyen
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: pon 17.12.2007, 9:24

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od cheyen »

A da se na Blaser BBF97 dodelat navic brokovy svazek? Pokud ano, tak by to bylo velmi zajimave. O choky ani tak v podstate nejde, stacilo by kryti stejne jako maji UB.
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od suhl »

A co soupravu Merkel? Něco okolo modelu 210 nebo 2010? Na egunu jsou. Měl bys super zbraň v poměrně reprezentativním stylu :D
Většinou na nich je dobová optika, ale na šoulačku nebo ráno stačí :wink:
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
cheyen
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: pon 17.12.2007, 9:24

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od cheyen »

na merkel jsem se také díval, ale nějak mne nezaujal. spíše mne teď zajímá varianta toho Blaseru. Ale myslím, že asi není reálné na Blaser něco dodělávat.

co toto?
http://www.puskarstvihadas.cz/bazar/9-k ... -krieghoff

má s ním někdo zkušenost?
R-Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 09.5.2008, 8:13

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od R-Martin »

Krieghoff jsem měl dvakrát v ruce a nezapomenutelný zážitek. To už je úplně jiná liga a koukám jako puk u toho odkazu za jakou je přijatelnou cenu - tedy na to co to je za zbraň - jinak pro mě zatím nedosažitelný ale jednou...
Záleží samozřejmě v jakém stavu jsou hlavně a jesli kule už není vystřílená ale s takovouto flintou určitě neprohloupíš. Výměna kulové hlavně u této flinty bude počítám tak otázka 20tis. a hlavně procedura na cca min. půl roku - kdyby teda náhodou bylo třeba. Snad jenom upozorňuju ,že to má jen 70mm komory což u dvacítky je vzhledem ke střelivu dnes trochu omezující ale dá se najít. Výměna optiky by taky bylo trochu komplikovaňější ale šikovný puškař by si poradil.
cheyen
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: pon 17.12.2007, 9:24

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od cheyen »

Martin - no jo, máš pravdu, vůbec jsem si nevšiml těch komor 20.tky. když už kupovat zbraň tak bez limitace. Budem hledat řešení dále :-)
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od Citron »

Zde bych si dovolil regovat na Zbrojovákova slova. Combo mám, pro mě je to skvělá zbraň, přijde mi lepší než ZH, které jsem měl také, ale v současné době se vyrábí pouze kulobrokový svazek s brokovou hlavní 12/76. Baskule je celkově tak nízká, že brokové hlavně ve dvanáctce zcela jistě nepůjdou, jsem přesvědčen, že ani v prípadné 20tce, pokud by v tomto začal Brod kulobrokový svazek. On to nebude umožňovat ani způsob uzamčení hlavně. Takže i kdby Combo byl nejlepší kulobrok :), tak padá na té možnosti brokových hlavní.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od Zbrojovák »

hmm... to mě nenapadlo - jestli je polohou zápalníků koncipovaný jen jako kb kozlice, tak to je zajímavé řešení co do výšky stavby baskule/ svazek, ale obrali se tak o určité spektrum zájemců co chtějí jednu loveckou flintu a k ní laufy a s tím si bohatě vystačí. Tak jako dřív ZH či kozlice ČZUB.

a co jít do trojáku? 20/76 + .30 - na společných je dnes kule užitečná díky (zatím) všude přítomné černé
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
cheyen
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: pon 17.12.2007, 9:24

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od cheyen »

Trojak ne. Vylozene na spolecne na drobnou je to k nicemu a zbytecne tezka flinta. Chci mit samo brokove laufy a pripadne ty kulobrokove. Zatim tedy jako nejlepsi reseni vychazi CZUB v 16.ce. Bohuzel az na ty kulobrokove laufy a jejich soustrel a nastrel po vice ranach. To asi bude problem u vsech kulobroku ale.
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od beskydak »

2 cheyen - obávám se, že si to zbytečně komplikuješ. Pokud můžu radit, kup kulobrok a brokovnici zvlášť. Pokud Ti něco nebude sedět, prodáš a dokoupíš. Když suprově sedí jen jedno ze soupravy, je Ti líto to jako celek dát pryč a dát pryč jen polovinu se finančně zcela nevyplatí. Pokud ji neprodáš, ta horší polovina soupravy pak jen leží v trezoru. Prošel jsem si tím. Pokud do toho nechceš investovat ranec, zavolej Hanákovi. Má tam z výroby 308/20-76 http://zbranehanak.cz/foto-index.php?galid=5&skip=5 , takže nevidím problém proč by nevyrobil 30-06/20-76. Patrně nebude problém vyrobit i brokové hlavně 20-76/20-76, ale jak jsem již psal, nedoporučuji kombinace, raději 2 kompletní zbraně - časem litovat nebudeš. Lesu, lovu
Odpovědět