nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od kojot »

Pokud chceš kvalitní a hlavně spasovanou soupravu, doporučuji navštívit puškaře Marka Hanáka. Postaví cokoli na platformách ZH 300, Brno 500, Brno Super a Brno Favorit, což je vlastně Blaser BBF 95. Vybereš si ráže svazků, dřevo, rytinu, zkrátka zakázková zbraň na míru. Ty pětikila dělá tuším za třicet, Favorit je o pět dražší. Můžu doporučit.

Co se týče krytí brokové hlavně, vždy se dá vyladit vhodným střelivem. Vyzkoušel jsem toho hromadu, ale nejradši používám SB Fortuna 3.5 - 4 mm po celý rok (krom hřivnáčů). Nejlepší, co jsem používal byly Clever Mirage T2 Xpert 3,5 mm, ale těžko se sháněly. Proto střílím Fortuny, neb je seženu kdekoli kdykoli a navíc za rozumnou cenu.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
cheyen
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: pon 17.12.2007, 9:24

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od cheyen »

Kojot - nooo to je moc zajímavý, docela se mi zalíbil Brno Super. Určitě se sním spojím ohledně detailů. jak jste spokojeni se soustřelem u KB Brno super?
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od BwanaHunter »

Cheyen> tak Super je ta druha souprava co mam, ale nemam k ni kulobrokove hlavne. Mam kulove a brokove. Se Suprem asi chybu neudelas, je to dobre postavena flinta. Ovsem soustrel je vlastnosti toho konkretniho svazku. Pokud si ho budes nechavat delat, je ti k nicemu informace, ze dalsich 50 lidi je se soustrelem svych hlavni spokojeno nebo nespokojeno. Nic to nevypovida o tom, jak budou strilet ty tvoje. A ani z Brna nebyly vsechny svazky povedene.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
cheyen
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: pon 17.12.2007, 9:24

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od cheyen »

Bwanna: prave proto se k p. Hanakovi pojedu podivat a probrat ty moje myslenky osobne. Pokud me presvedci ze moje prani budou z jeho hlediska a umu plne uspokojeny tak si u nej hned zbran objednam. Ma krasne prace a uprimne docela se mi ten Super dost libi. Pokud se shodnem na tom ze moje prani je nerealne tak holt budu postupne resit dve zbrane. A to v prvni fazi novou F3 a pak BBF97:-)
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od michalos »

U kulové kozlice garantuje soustřel do 6cm na 100metrů a to jak u stejných obou rážích tak i u kulové kozlice, která má odlišné ráže. Já měl od něj kulobrok Brno 500 a na 30metrů mi chodil origo Brenek 4-5cm nad kulovou ve svislé ose.
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od suhl »

Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Goodspeed
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 03.9.2015, 11:35

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od Goodspeed »

U Supra je výhoda když ještě seženeš původní polotovary hlavní pro demiblock. Zrovna Marek Hanák by je myslím mít mohl tak se na to zkus poptat. Různé dodělávané objímky sice taky nejsou špatné (pokud jsou dobře udělané) ale originál je originál.

Jinak pokud si budeš nechávat stavět na zakázku celou soupravu s 20GA brokovými hlavněmi, doporučuju vyjít ze systému určeného pro ráži 16 u kterého je menší rozteč os hlavní a tudíž se z toho dá udělat velice elegantní nižší flinta.
cheyen
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: pon 17.12.2007, 9:24

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od cheyen »

Právě ta 20ga mne láká. Snad by mi jí dokázal postavit na míru. Do 12 se mi moc nechce....ale pokud nebude nazbyt a uvidím, že p. Hanák ty zbraně dělá opravdu luxusní a splní vše co od ní očekávám, tak se zželím i nad 12....
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Co se týče stavby BS u p.Hanáka. Nevymýšlel bych žádné klony a křížence s prodlouženýma laufama a s různýma rážema. Držel bych se originálu v 7x65R/12 a chtěl bych vybranou brokovou hlaveň s krytím, udělat slušný soustřel a vybrat lepší dřevo. Kulobrok je o lovu škodné a tam bych nějakou 20ku nechtěl. Totéž chtít 12/76 komory. Jsou to velké drby na sestavu optika - montáž. 12/70 idealní a vybrané střelivo např.minimagnum. Pokud pánové sledujete inzerci Hunting, tak tam máte možnost vidět k prodeji všechny tyhle navymýšlené kulobroky jak v BS tak v 500ce . Zaplatíte Hanákovi balík za flintu, která vás po roce omrzí protože zjistíte, že co jste si navymýšleli je na prd a s prodělkem jí těžce prodáváte. Ono dnes za 35 tis koupíte parádní troják od Merkla z těch 80.let. Mrkněte se např.na portál komisních zbraní www Panzer.cz, třeba Vám tam něco padne do oka.Nabídka se tam točí a mění. Přeji dobré rozhodnutí a pořízení.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od BwanaHunter »

JS> vim, ze jsi hodne konzervativni, coz respektuju, ale v obecne rovine si dovolim nesouhlasit. Nemam nic proti 7x65R, sam ji mam v kulobroku, ale zrovna treba u Supra bych se vubec nebal jit do cehokoliv dle chuti, v ramci nejake normalnosti tedy. Sam ho mam s kulovymi hlavnemi 9,3x74 a je to original brnensky svazek, jen se upravoval soustrel. Supry se v Brne delaly i origo s kulovym svazkem 375HH. Takze bych se nebal a pokud nekdo chce kuli s jinymi vlastnostmi, nez 7x65, byl bych v klidu a sel klido do 9,3 nebo me by se osobne libil v 8x75RS. Dal doporucujes minimagnumy, a pritom se bojis 12/76. Myslim si, ze zbytecne. Zamky, montaz a optika, ktere "ustoji" energii zpetneho razu v podstate jakekoliv normalni kulove raze, nemuzou mit s brokem problem, ani s magnumem. A problem neni ani v poctu. S kulobrokem pri individualnim lovu strilis i brokem ojedinele rany, to neni jako na honu s brokovnici. Sam mam magnum brokovou v UB, a negativum jsem nezaznamenal zadne, pozitiv radu.. :D
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Znám kolegu, který si z Německa koupil Supra za velmi dobrý peníz a nechal si u něho vyměnit kulovou hlaveň za 30R Blaser. Má to dodnes. Co se týče brokové 12/76, tak je rozdíl ve střílení 53g náplně z brokovnice a s kulobrokem osazeným optikou.Ať to odmáčkneš přes podhled nebo přes optiku. Po čase se majitel začne z toho bát vystřelit. Doporučuji někdy sledovat střelce, který magnum odmačkne, hlavně přilícení a jak se celý "gezicht" s ramenem chová...Docela sranda. :P A ta broková rána má proti kuli úplně jinou křivku a optika opravdu dostává zabrat. Dvakrát do roka přestřeluješ flintu. (zkušenost z jiných kulobroků, z IŽ atd.s 12/76 a optika meopta, montáže standart z lověny.)
Možná jsem konzervativní, ale mě se líbí kulobroky ve standartních délkách hlavní. BS není hezkou flintou,když má lauf 650- 670 mm. Kdyby vedle sebe stály dva supry, jeden klasický 7x65R/12 a druhý postavený na přání s 20/76 a 375H a s laufem 650 mm, tak já osobně půjdu do standartu. Ale je to každého věc, ale ten standart daleko lehčeji prodáš. Ten special moc lidí nechce a hlavně ,pokud se to objeví v prodeji, u takové flinty hodně lidí znejistí a dává si spoustu otázek, proč se to prodává...
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od BwanaHunter »

JS> no, mam kulobrok se svenkem a Meoptou, broky jsou 12/76, strilim z toho standardne Rottweil Magnum, a nedela to problemy ani me, ani flinte. Za nejakych 4-5 let, co ji mam, nepotrebovala prestrelit ani jednou, a to nastrel kontroluju pravidelne. Tak nevim, jestli se nekdo boji vystrelit z brokoveho magnumu, mel by asi zacit vic jist :) :D
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od BwanaHunter »

PS: naopak me zlobil a nedrzel poradne nastrel druhy UB, kde je kule 222Rem. a stacila na to 12/70. Byla na nem nasuvna montaz, ktera poradne nesedela, byla o nejakou setinu volnejsi. Stacila vymena montaze a je pokoj. Takze zrejme staci mit poradnou optiku a montaz. Pokud by se mela skladat optika z 12/76, jak by asi mela fungovat na razich typu 416 Rigby, nerkuli Weatherby magnum? Jasne, u cinskych puskohledu, ktere s kazdym vystrelem meni nejen nastrel, ale i prumer tubusu, se nelze divit nicemu.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
cheyen
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: pon 17.12.2007, 9:24

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od cheyen »

Jak jsem psal na zacatkuv podobe dotazu. Pro mne je primarni brokovy svazek. Cely zivot lovim se 16. Mel jsem i 12 ale ta mi absolutne nevyhovovala avratil se zpet k 16. Proto pokud bude moznost si nechat customizovat budouci zbran, se kterou budu nadmiru spokejeny a naucim se sni zachazet a strilet, tak neni duvod ji prodavat.pokud mi p. Hanak bude schopny udelat svazek se 16 a pak i kulobrokovy svazek se 16 budu jen maximalne rad. Vseobecne jsem si myslel ze 16 se jiz v kombi zbranich nevyskytuje a proto ta varianta 20.u kule bych chtel 30-06 spring, vyhradne jen kvuli stejnemu strelivu co mam do kulovnice. Pokud to ale nepujde jsem rozhodnut pro .30 blaser nebo 7x65.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: nejlepší kulobrok + výměnné brokové hlavně

Příspěvek od michalos »

Toho 3006 Spring. se neboj...jednou jsem se ho ptal a jde to i do ZH....tak no problem 8)
Odpovědět