Kulobrok

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Kulobrok

Příspěvek od Zbrojovák »

Ačkoliv se nepovažuji za znalce: do lůžkového závěru patří náboj z okrajem, vždy to tak bylo a má to svůj důvod dodnes. Ot. odsuvn. systémy jsou probírané jinde a jsou dnes za rozumné peníze systémy k mání, které prošly oběma světovými konflikty
(od zákopů apísku a po arktidu), takže o selhání spolehlivosti v terénu někde při lovu je bezpředmětné se bavit, je li systém technicky přiměřeně OK.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Kulobrok

Příspěvek od Leon »

Petře díky zmrzlým prstům ale i když jsem byl v pohodě tak to nebyl žádný zázrak díky tomu že nemám prsty jako klavírista :lol: Motoláda představ si kdyby tu munici měli ve zlamovačce když si s tím neporadil mauser :wink:
CZ 550 american 308win.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Kulobrok

Příspěvek od kabát »

no, a nevyřešily by ten problém s vytahováním teplé rukavice? Já i po 5 hodinách v mrazu na čekané po výstřelu přebiju naprosto bez zaškobrtnutí a zcela automaticky.
Nikdy za těch 16 let a možná 200 ks jsem o bezrantlu nezapochyboval.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Kulobrok

Příspěvek od josse »

U žádného výrobce jsem to nenašel takže asi budu muset jít cestou samovýroby ale...
dělá někdo kulobrok v celopažbě? u jednušek je to naprosto normální a někdy mám pocit že celopažeb je víc než polopažeb... proč nejsou žádné kulobroky v FS?
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Kulobrok

Příspěvek od petjan »

Někde jsem viděl ZH v celopažbě, ale netuším, jestli to bylo originál, nebo samovýroba. Nicméně to bylo zvěrstvo :shock: :evil:
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Kulobrok

Příspěvek od jdodo »

v enciklopedii zbraní od Davida Millera je na straně 152 kulova kozlice Merkel v celopažbě a vypadá to dost divně.Kulobrok to dřevo bude logicky mít ještě silnější.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Kulobrok

Příspěvek od Leon »

Originál byla ze ZH dělaná celopažba kulovnice
CZ 550 american 308win.
R-Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 09.5.2008, 8:13

Re: Kulobrok

Příspěvek od R-Martin »

Chtěl bych se zeptat, má nějaký kulobrok dvojspoušť kdy lze zadním kohoutkem (případně předním) vystřelit obě rány tak jak to má ZH čko. Je to myslím docela šikovná věc ale ještě jsem to u jiného typu nevyděl.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kulobrok

Příspěvek od Petr1970 »

to myslíš tupl jednou ranou?:-) to ale nebyla asi zamýšlená featura ne?:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kulobrok

Příspěvek od pufr »

Některé starší německé trojáky umožňují vystřelit brokové hlavně (v opačném pořadí) opakovaným stisknutím zadní spouště, u kulobroku si neuvědomuju, že bych na to narazil - asi to není příliš častý požadavek - u ZH taková funkce spoušťového ústrojí taky vznikla pro střelbu brokovou kozlicí. Tupl kulobrokem je obtížný pro hodně různé předsazení (když pominu střelbu do 10 m nebo v sebeobraně).
Pufr
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Kulobrok

Příspěvek od cr001 »

Martin: pokud ZH odpálí obě rány, tak je to závada nikoli záměr nebo technické řešení spoušťového mechanismu. Nechápu v čem by to měla být "šikovná věc"..... :D

Ale, no tak chlapi, jde o střelbu opakovaným stisknutím spouště, to snad dojde i úplné trubce :)
P.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kulobrok

Příspěvek od Petr1970 »

no ale zeptat jsme se museli ne?:-) - protože co pozoruju některý majitele ZH na kachnách tak tupl jedním stiskem je tam spíš "skokro vlastnost".. ještě to pak komentují - to byla šlupka co?:-)

jinak předpokládám že to bude vlastnost všech novějších "brokovnic" s jednospouští co si nechaj postavit na baskuli kulobrokový svazek - jedna spoušt s přepínačem hlavní např.... taky sem o tom uvažoval...

ale to zase nesplnuje ten dotaz "že dvouspoušt"..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Kulobrok

Příspěvek od cr001 »

No já to pochopil, že chce aby letěla současně kule obklopená hejnem broků :D :D
R-Martin
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 09.5.2008, 8:13

Re: Kulobrok

Příspěvek od R-Martin »

No samozřejmě jsem myslel výstřely postupně!!! (pro méně chápavé: zmáčknu zadní kohoutek a vyjde jeda rána z jedné hlavně, za 1-7 vteřin zmáčknu ten samí kohoutek ještě jednou a vyjde druhá rána z druhé hlavně :D :evil: :shock: )

No zajímalo mě to hlavně versus případnou koupi soupravy. Zvažuji koupi nějakého kulobroku - soupravy jako třeba tohoto:
http://www.puskarstvihadas.cz/bazar/9-k ... -krieghoff
a jelikož mám i brok.kozlici s jednospouští a jsem tak zvyklej střílet s jednospouští tak bych tuto vychytávku celkem uvítal.
Brno Super to asi nemá co?
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Kulobrok

Příspěvek od michalos »

Brno Super se dá nechat předělat na jednospoušť ...skeetovky to měly...otázka zní zda se dá u Brno Super přepínat libovolné pořadí hlavní, když je udělaná v jednospoušti tohle nevím.....
Pokud chceš brokovnici a kulobrok v jedné baskuli a přehazovat hlavně a mít pouze jednu spoušť...tak se poohlížej u lepších značek v řadách brokovnic a zda mají možnost dokoupení hlavní...pokud ne... šikovný a zdatný puškař vždy kulobrokové hlavně na konkrétní baskuli dodělá...vše je jen otázka peněz a vkusu
a pokud jde o systém Zh.... nikde jinde jsem se s tím nesetkal...aby jsi měl dvouspoušť a zadní spouští postupně odpálil obě hlavně...
jinak nechápu nač tento systém vyhledáváš...když chceš mít 2 spouště a jednou odpálit postupně oboje...lepší 2 spouště a aspoň máš přehled co pod kterou spouští máš zrovna naládováno...rychlost je jedna věc a přehled druhá...nebo si můžeš koupit brok. kozlici s jednospouští a tam mít udělané kulobrok. hlavně a na pojistce předem nastavit pořadí....ale čím víc hejblátek a víc komponent na obsluhu tím horší a pak v lednu chodí postřelení čuníci od hrubých broků na hromady jako do ledničky pro milost aby je někdo konečně popravil
Odpovědět