MERKEL B3 a B4, kulobroková a kulová kozlice

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
veit
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: úte 31.7.2012, 14:43
Bydliště: Jižní Morava

Re: MERKEL B3 a B4, kulobroková a kulová kozlice

Příspěvek od veit »

Vlastním kulobrok Merkel B3 12/76 -7*65R, ale mám přesně opačný problém, občast to nevystřeli.
Mám ho skoro pět let. Cca 6 měsíců po nákupu mě nevystřelila broková hlaven při čekané na lišku, zkusil jsem proto vystřelit z kulové hlavně a ta fungovala. Druhý den jsem pro jistotu provedl kontrolní střelbu, ale již nevystřelila ani jedna hlaveň. Kohoutky zustaly tuhé. Flinta šla na opravu v rámci reklamace.
Po opravě fungovala téměř rok bez závady do první natláčky, kdy mě vyběhl Lončák na cca 30 metrů. V brokové hlavni jsem měl nabitý slug SB, ač jsem mačkal zpouště v jakém koliv pořadí, rána nevyšla. S úsměvem mě sledovali kamarádi, kteří stáli na štontech jako sousední střelci.
Po skončení kola začala zábava na můj účet s komentáři: "Co to máš za fajnovou flintičku" To máš na okrasu do divadelního kroužku", " Proč jsi prodal ten kulobrok ZH (měl jsem před tím ZH 304 12/70 - 8x57JRS) který tě nikdy nezklamal......
Flinta šla opět do opravy, stejná závada. Od opravy už funguje téměř bez závad. Letos v zimně jsem čekal v otevřené kazatelně na lišku, bylo cca -10 °C. Na vzdálenost cca 40 m přede mnou šla v poklusu liška, vzal jsem ji do kříže a stiskl zadní spoušť, ale rána nevyšla, jen to lehce cvaklo. Liška se zastavila, proto jsem hned zmáčkl přední spoušť a kulová hlaveň vystřelila. Liška zůstala v ohni.
Měl jsem nabitý brokový náboj RWS 12/76 magnum, 52 g, brok 4 mm.Zápalka byla jen lehce naklepnutá, proto jsem zkusil náboj ještě jednou odpálit , ale rána opět nevyšla, jen cvaknutí. Druhý den jsem tento náboj zkusil vystřelit z brokové kozlice Bajkal, rána bez problému vyšla. Asi flintě nesvědčí teploty pod -10. Od té doby už jsem nezaznamenal žádné selhání.
Soustřel brokové hlavně na 40 m oproti kulové je následující : Slug RWS Magnum 40 g .... ...15 cm v pravo
Slug SB 32 g ............ ....15 cm vpravo, 5 cm dolů
Slug Baschieri pel Palla gualandi 15 cm vpravo, 5 cm nahoru
Ze zbraně mám trochu dojem, fajnová flintička pro fajnové kluky, do fajnového počasí (20°°C,vlhkost vzduchu max 50%, jasno, bez prachu, bez deště), fajnové zacházení.

Abych jen nehanil:
Přesnost kulobroku B3 je vynikající. Soustřel kulové hlavně je cca 3-4 cm (tři rány). Do 150 m lišku při dobré střelecké poloze neminu. Zpracování a povrchová úprava perfektní, nenajdete chybičku. Vypadá moc dobře. Flinta je lehká. Perfektně je vyřešena bezpečnost zbraně. Vynikající montáž poškohledu, která zachovává 100% přesnost nastřelení. Na natláčká sřílím přes otevřená mířidla, puškohled během sezóny sundává, při každém čištění po střelbě, nástřel se nehne. Když někam přijdu, všich čumí co to mám za frajeřinu.


Ročně vystřelím cca 30 kulových ran a cca 20 brokových
Toť moje zkušenosti.
RomanHlaváč
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 12.11.2009, 11:54

Re: MERKEL B3 a B4, kulobroková a kulová kozlice

Příspěvek od RomanHlaváč »

Mám kulobrok Merkel B3 v základním provedení 7x65R,12/76 cca 5 let, flintu nijak nešetřím, chodím s ní v létě, v zimě , v dešti a nezaznamenal jsem jediný problém i při střelbě při -20°C jak kulí, tak brokem. Když jsem zkoušel soustřel s RWS ID 11,5g a Rottweil Brenneke Classic Magnum na 50m byly zásahy v jednom fleku, kulovou ránu jsem brenekem vystřelil, byla to asi náhoda, ale dál jsem již nezkoušel. Při střelbě na střelnici jsem po pěti kulových ranách ihned za sebou nezaznamenal žádný posun zásahu. Já jsem tedy spokojen.
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: MERKEL B3 a B4, kulobroková a kulová kozlice

Příspěvek od kosstik »

Tenhle kulobrok nevlastním já,ale muj dobrý kamarád z našeho sdružení v ráži 20/76 7x65R.Stává se mu že v zimě za mrazu mu přestává fungovat napínáček.Jinak mu to normálně střílelo a že by mu nevyšla rána se ještě nestalo,Bude to mít ted už tušim čtvrtou sezonu.Podle mě tu germáni doplácej na to na čem dojeli v rusku,dělají moc přesné zbraně(male spasovací vůle) a za mrazu to přimrzne.Za to Ivanum ty jejich vyrachtaný špaginy stříleli furt :wink:
kodyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: ned 30.5.2010, 15:17

Re: MERKEL B3 a B4, kulobroková a kulová kozlice

Příspěvek od kodyz »

Zdravím, pořídil jsem Merkel B3 a teď hledám montáž na Zeiss šínu, jaké montáže máte vy na těchto zbraních? Máte originál Merkel, nebo stejnou práci zastane lépe sehnatelná montáž Mak? Pak je tu ještě innomount ale u té pochybuji že ji někdo má.
Odpovědět