Kulobroky bettinsoli

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od kojot »

Podle teploty dávej pouzu 3 -10 minut mezi ranami a bude to v klidu. Když jsem nastřeloval Brno 802, co rána, to 10 cm na horu a pak se to najednou ustálilo, dal jsem druhou těsně vedle a říkám si, že dobrý. Pak jsem na 50 kroků minul prase. Takže s tím nespěchej a budeš spokojenej.
S tím napínákem bude možná problém, protože mám takovou zkušenost, že když to dáš na reklamaci, zrovna jim to neudělá, ale jakmile se ti to vrátí, jede to od začátku. Časem uvidíš, jestli se to projeví víc.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od kosstik »

Koupil jsem tenhle kulobrok v ráži 8x57JRS 20/76 z druhé ruky za velmi solidní peníze v pěkném stavu,jen na laufech je místy lehce ošoupaný brynýr od nošení.Je to zřejmě slabina těchto zbraní,ale nerezne mi,stačí občas přetřít naolejovaným hadrem a pak setřít.Jinak musim jen chválit,výborná lehoučká spoušt,není nutno používat napínáček a to jsem jinak než snim u svého stareho kulobroku nestřílel.Tichá pojistka a zbran paradně sedne do ramene.Musim také zmínit krásné dřevo a celkově reprezentativní vzhled,i když já mám radši méně než více co se týče těch pozlacených rytin na baskuli.Chodím s ním všechno,šoulání,nahanky a čekanou na větvi.Neřekl bych že je těžký na nošení jak zde bylo psáno.Mám na něm jednodílnou násuvnou duralovou montaž na Ižku a puškohled Meopta 7x50RD.

Shrnul bych to takhle:za málo peněz-hodně muziky.Italové uměj dělat libivý zbraně,celková kvalita mluvím za svůj kus velmi dobrá,brynýr je ovšem slabší.Cena o proti německym zbraním o polovinu nižší.Ovšem německé zbraně si lépe drží cenu a lépe se prodávají,techologicky a materiálově jsou na špici.Kulobrok Bettinsoli mě velmi příjemně překvapil,tím co nabízí a zakolik penízků,on o tolik za německými zbraněmi zas nezaostává.Nerad platím víc než musím.Doporučuji každemu kdo chce hezkou,lovecky velmi příjemnou zbran a nemusí mít zrovna předraženou-značkovou IN zbran na ramení.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od curil »

nápínáček byl u těchto kulobroků problém,buď teda rád že střílíš bez něj.měl jsem ho a kvůli napínáčku jsem ho dal pryč.
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od kosstik »

Já dal s napínáčkem jen dvě rány do terče na větší vzdalenost a bez problému,závěry se stoho ale dělat nedaj to vim.Jinak ho opravdu nepoužívám.Dva lidi v mém okolí Bettinu maj tak zjistim jak jsou na tom oni.Trošku odbočim.Problém s napínáčkem měl můj kamarád i u kulobroku Merkel B3,v zimě mu přimrzal (nejspíš),nevycházela mu rána a to je flinta za 70tis :?
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od Rogam »

Už jsem to tu psal, zn. Merkel opravdu není měřítkem kvality...
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od kosstik »

Tak potvrzeno,kamarád co má Bettinsoli Diamond 7x65R 12/76 má taky problemy s napínáčkem,nevycházela mu rána,stříli už bez něj.Já mám jiný tip než on.Bohužel nevím označení,zbran mám z druhé ruky a v dokladech od PČR tip není uveden.Já mám na baskuli vybrání odfrézování a pevné zahrdlení.Kluk od nás co má kulovou kozlici Bettinsoli má stejnou baskuli jako já,ale ani on neví co je to zač,koupě přes inzerát.Tip Diamond má rovnou baskuli a výměné šoky.Tak kdyby někdo s přítomných uměl poradit o jaky jde model :wink:

Tak už vím jde o model Combo

Tak teda vim,že nic nevim.Na jedné fotce označen model jako Combo jinde jako Expres :roll:
Zmatení nepřítele jest tedy dokonalé.Za to by se nemuselo stydět ani III.odělení Abhweru.
Až přijdu na to jak se vkláda foto tak to jsem dám.
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od kosstik »

Jde o tento tip,baskule není rovná jako u tipu Diamond je profilovaná viz foto
DSCI2469.JPG
DSCI2469.JPG (37.97 KiB) Zobrazeno 11768 x
DSCI2468.JPG
DSCI2468.JPG (27.9 KiB) Zobrazeno 11768 x
DSCI2466.JPG
DSCI2466.JPG (34.46 KiB) Zobrazeno 11768 x
DSCI2463.JPG
DSCI2463.JPG (30.97 KiB) Zobrazeno 11768 x
Toto je tip Diamond
betinna.jpg
betinna.jpg (55.11 KiB) Zobrazeno 11759 x
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od Leon »

combo je kulobrok express je kulová kozlice dělaj i soupravy kulobrok a broková koza diamond lux http://www.bettinsoli.it/en/catalogo.aspx
CZ 550 american 308win.
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od kosstik »

Nechci bejt za hnidopicha,ale model Kombo jsem našel na Terč-Procházka v inzerátu psáno Combo.
Tak nevim jestli jde o novější model pod starym jménem a nebo jestli ta moje nemá jiné označení.
Přitom by stačilo kdyby policajti psali co maj a do okýnka v průkazu zbraně napsali tip o jaký jde.
Při prvním přihlášení ty papíry mít museli.Tohle není jedinný případ se kterym jsem se setkal,dost si to ulehčujou a prděj na to,
hlavně že maj výrobní číslo.V průkazu zbraně se najdou občas docela pěkný perličky,ale to jsem odbočil.
bettttina2.jpg
bettttina2.jpg (25.67 KiB) Zobrazeno 11656 x
bettttina1.jpg
bettttina1.jpg (24.04 KiB) Zobrazeno 11656 x
Odpovědět