Kulobroky bettinsoli

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od OndraH »

Zdar,
nemáte někdo zkušenost stěmahle kulobrokama a značkou celkově? Není to pro mě ale kamarádovi se líbí já jsem lehce skeptický.
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

kolega má kulovou 9,3-74R i brokovou 20-76 kozlici a je spokojený a to střílí docela dost akorád vím že jeden prodejce finnclassicu to na jednom foru pořád haní :lol: :lol:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To Leon: Neměl jsi náhodou tu kulovou kozlici v ruce? Jak ti přišla těžká? U jednoho prodejce bylo, že váží 3,2kg a u druhého 4,2kg? A co manipulace?
Začal jsem uvažovat, že bych si ji koupil.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
dusab
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25.9.2006, 5:42

bettinsoli

Příspěvek od dusab »

To bude skor 4,2 pre gulove kozlice, lebo 3,2 su vahy pre gulobroky.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Můj známý, puškař, mi nedávno vyprávěl perličku: Nějaký chlapík prý spadl z posedu s kulobrokem Betinsoli. Dopadl tak neš»astně, že si prý přisedl laufy. Byly dost ohnuté - doslova zaroh, tak mu je donesl na vyrovnání. Říkal mi že materiál je docelá "bláto", rovnal to mezi kolíky ve svěráku a nakonec to prý vyrovnal - svazek u ustí musel přepájet.
Tak nevím. :?
každopádně kolega má kulobrok Betinsoli 9,3x74R/12/76 s optikou meopta 6x42 a když to srovnám se svou 584 se 4x Zeissem, tak se mi to zdá dost těžké i on si posteskl, co se týče hmotnosti zbraně - dost šoulá, pak mi říkal že soustřel brok/kule, prý nic moc.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Nazdar pánové.
jelikož nejsem přímo zastánce na normální lovy kombi zbraní, tak tento blog nikterak neprolézám. Známý se však na mě obrátil s dotazem a prosbou o názor na to tzv. "blato".

Chtěl jsem se tedy optat, neměřil-li náhodou ten tvůj známej i tvrdost? protože tyto info podložené jen faktem, že ty laufy nějak ohýbal a domnívá se, že byly na základě jím vyvinuté, neměřené síly měkké, se mi zrovna nepřipadne, jako korektní zpráva o materiálu od puškaře. Mohl by ses jej tedy trošku optat, aby zde nedocházelo k nevědomémo hanění, něčeho, což takové není.

PROSÍM NEBER TO JAKO ÚTOK PROTI TOBĚ!!!!!

Dále by se také mohlo jednat k špatné technologii, přesněji k jejímu nedodržení při výrobě konkrétního laufu a tedy bych uplatnil reklamaci.

Za další, kdyby byl ten materiál skutečně tak měkký, dovedete si představit, jak by to dopadlo s drážkama?? Obvzlá?tě na jejich hranách by se začala objevovat eroze a zakulacovaly by se.

takže být tím majitelem, tak bych požádal puškaře o proměření tvrdosti a její homogenity a následné konzultace, je-li to v normách či ne.

Nezdá se mi toti?, že by zrovna zbraně Bettinsoli byly nějak ?atné a moc špatné kritiky jsem na ně neslyšel. Tak se jen ptám.

Zatím se mějte.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

kulobroki Betinsoli

Příspěvek od Čouda »

Máme v našem MS mladého myslivce, který si vloni pořídil tento kulobrok v ráži 7x65/12x76 a musím vám teda říct, že v jeho rukou je to ú?asně přesná flinta. Na vlastní oči jsem pozoroval slovení na 4 naháňkách 6 prasat a 2 lišek (co si ji pořídil, tak to na něj chodí - to ale není tou flintou) , ale fakt je , že přes pevné hledí střílel tak na 80m a vše na komoře. Mám z ní zatím jen ten nejlepší dojem, soustřel je také super, pečlivě jsem ji ohmatal a zpracování oproti našim zbraním na výbornou.
Zbraň sice nemá automatockou pojistku, ale jde jen o trochu cviku.
Za 35.000,- je to dobrá volba, už si objednal nové hlavně 8x57/8x57.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Kulobrok

Příspěvek od cejlon »

Na 80m přes pevná mířidla komorové rány....To je teda opravdu ?pičkový střelec.....Jinak kulobroky vypadají fakt výborně:-)
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Příspěvek od Jindrich Camek »

Tak abych se priznal.Vlastnim tuto zbran v razi 7*65r/12*70.Myslim si,ze je to celkem kvalitni zbran.Rekl bych takovy nastupce CZ Uhersky Brod.Vlastnim nekolik jinych zbrani.A rekl bych ,ze i hodne strilim.Jak kule,tak brok.A pry mne to celkem jde :) .Moje zkusenosti se zbrani.Samozrejme vaha tam je,je to kombinovana zbran.Neni tudiz vhodna na soulacky a na strelbu z volne ruky.Mam s ni nastrilene neco na miridla i s optikou.Mam optiku meopta 3-12*50cerv.bod.Takze nemam problem,je velice presna.Ovsem s miridli je problem.Po tom,co jsem minul sele.A videl kam strela dopadla,jsem sel na terc.A jak kule tak slug leti nahoru asi tak 20cm na 60m.Nekolikrat sem si to overil i v leze na kapote auta.A budu muset upravovat hledi.Tak pozor na to.Me osobne by zajimalo.Jake mate montaze na teto zbrani.Jak jste spokojeni,a kdo vam je delal.Ja mam montaz rychloupinaci od Kozapu.A je to dobry.Ikdyz nekdy trosku dotahuju vrtulku po nekolika vystrelech.Ale to neneni problem.Musim zkontrolovat zajisteni sroubu.Ted budu zkouset po nastreleni zbrane montaz sundat a nasadit.Takze dam vedet.Je potreba si take uvedomit, ze jde o kulobrok a pri treti ctvrte rane za sebou uz muze byt v terci odchylka.J.Camek
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

Mám 8x57JRS/12X76, loni jsem koupil v Pardubicích měli hezkou slevu. úspěšně jsem prodal ZH a další volba padla na Bettinsoli, protože má výměnné choky. montáž mám pevnou násuvnou od F.A.O., musel jsem nechat vyfrézovat zámeček pro ozub. Dělal mi to puškař HRADCI u Hvězdárny. zkoušel jsem na střelnici 20 ran, sundal nandal a zatím se nehnul nástřel, uvidíme po čase co tobude robi?.
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od Lukajs »

Zddravim , ma nekdo jeste zkusenosti s kulobrokama Bettinsoli ? Pristi tyden mi ma prijit tak jeste sbiram informace co se to dá :) I co ste nekdo nekde slysel klidne to sem pisnete =)
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od mrazík »

Tak si myslím, že po 3 letech chození můžu trochu sumírovat. Zpracování dobré, ergonomie paždy a kvalita dřeva též. Povrchová úpraca železa bude asi slabší, protože pokud jsem dlouho v lese a spím na srubu, tak i po otření doma v dobrém světle nacházím jemnou rez u sletování hlavní. Nejdřív mě vadila pojistka, že to není automat, ale je to síla zvyku a dnes mi to ani nepřijde. Pokud jde o přesnost kule nemám problém i po pár vystřelených ranách na naháňkách, kdy střílím obě hlavně. Kouzlo výměnných choků je něco úžasného a co se týče soustřelu s paradoxem tak jsem velmi spokojen. Na 50 m chodí brenek 3cm nahoru a 4 cm do prava. Pokud šoulám používám nejmenší zahrdlení a 3,5mm brok Vegu 12/ 70. Na zimu dávám plnné zahrdlení a 4 mm 12/76. Je to trochu prda a rána z toho není zrovna příjemná ( poprvé jsem si rozsekl obočí :oops: - moje chyba), ale 45 m s tím dosáhnu a nemusím se bát. Je fakt, že nejsem žádný drobek a váha kompletu ( 4,9 kg) mě nevadí, ale celý den se s ní tahat po hřebenech dá trochu fušku ( aspoň zhubnu ). Výsledek : jsem velmi rád, že jsem si ji pořídil a v podstatě nechodím od září s ničím jiným.
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od Jindrich Camek »

Dlouho jsem se tu nepohyboval.Kulobrok bettinsoli mnel vice chyb.Rychle jsem jej prodal.S odstupem casu musim uznat,ze jsem presvedcen,ze kulobroky bettinsoli a jim podobne nedosahuji zdaleka kvalitu Uherskemu Brodu.Osobne uz dnes zadny kulobrok nemam.Jsem myslivec a lovim casto.Dnes uznavam jedine opakovaci kulovnici.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od nimrod nimrod »

...no tak to je docela obrat :?
Jaké byly tedy důvody prodeje, smím li se optat?
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od Jindrich Camek »

Spatna slitina baskule,problem s otviranim zbrane po vystrelu,hlavne v lete.Spatna miridla od vyroby,kule strilela asi kolem 10cm nad na 50m.Slug jeste asi kolem 15cm nad kuli.Tudiz soustrel o nicem.Problem s udernikem.Jinak jak jsem psal,myslivost je takrka me druhe zamestnani.Pokud casto lovite, kazdemu se stane,ze potrebuje rychle opakovat.To kulobrok neumoznuje.Navic je dost tezky,a tahat tak tezke nacini cely den je na obtiz.Dulezitejsi nez to je naucit se ucine lovit na dostatecnou vzdalenost i na lisku a naucit se strilet kuli i na tak mali terc.Je to jen otazka praxe,chuti,loveckych prilezitosti,penez a casu.Jindra
Odpovědět