Kulobroky bettinsoli

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od kojot »

Bettinsoli je sice z dálky pěknej, ale názory se liší, proto souhlasím s kolegou Camkem, pokud kulobrok, šel bych do Blasera, nebo Merkela, ale raději bych si smlsnul na trojáku. Singl kule, je sing kule už jen pro to, že lovím hodně na polích a tam se člověk naučí střílet kulí lišky v i pohybu. A naháňky? Cvak, optika dolů a je vyřešeno.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od Lukajs »

Klucii na ty novy Bettinsolce se mi na baskuli kdyz sem ji osetroval Brunoxem otiskl asi palec a chytlo to tam presne v otisku palce asi rez nebo co to je po 5 dnech , dneska sem ji uklizel do trezoru a ze ji jeste jednou pretru a nasel sem to tam .. tak sem to poradne prejel tim Brunoxem ... je to na ty baskuli proste videt... podle me je to slaba rez .. nevíte jak se toho zbavit ? Staci pretrit brunoxem a nechat ? =(
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od Jiří K. »

Já bych to vzal k prodejci na reklamaci. Časem to bude horší a horší.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od kojot »

Mě se to dělá na Fabarmu taky, když jsem s tím venku a řádně to ochmatám. Pak to ale v klidu rozleštím hadříkem namočeným v olejíčku Solution Armi, Konkor taky funguje. Vypadá to jako trochu zoxidovaný, že?
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak teda nevím,kdo uzná nějakou reklamaci na rez. :wink: Každý kov oxiduje.Je to tak zvaný u strojařů jedovatý pot,způsoben řadou kyselin,které člověk produkuje.Nic divného,ale nemá to každý.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od rimar77 »

Zdenek41 píše:Tak teda nevím,kdo uzná nějakou reklamaci na rez. :wink: Každý kov oxiduje.Je to tak zvaný u strojařů jedovatý pot,způsoben řadou kyselin,které člověk produkuje.Nic divného,ale nemá to každý.
nevím jak teď ale když jsem kupoval kulobrok z UB byla rok záruka na povrchovou úpravu a dřevo takže pokud to mají stejné což by měl vědět Lukajs jaké byly záruční podmínky při nákupu :-) je to reklamovatelné. Bratránek tehdy se mnou kupoval ZHáčko a musel hio reklamovat reznulo mu to ve spoji svazků reklamaci normálně uznali a opravili. Bohužel ted mu to nerezně ale broky střílý hůř neř předtím hůř mu to sesadili. Pokud oxiduje nabrýnýrovaný nový poprch nic moc kvalita brynýru
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od Lukajs »

Nevím zda je to 100% rez ale jsem o tom cim dal min presvedcen .... zdá se mi to spíse takove cerne barvy lehce ... je tam presne videt muj castecny otisk palce =(


edit: Tak jsem si to poradne vzal pod svetlo a je to rez ... slaba rez na povrchu te slitini presne v otisku prstu .. zkosuel sem to drhnout hadrikem na kterym byl nanesen brunox zatim nic moc .... tak jsem to natrel a necham to tak 2 hodky lezet a zkusim jesli to povolí .. jinak nevím uz co stim ..
A nevím jesli se zrovna na tohle vztahuje reklamace jelikoz a protoze :

Podmínky uplatňování záruky
1. Dodržování obvyklého způsobu užívání, obsluhy a údržby výrobků, zcela v souladu s návodem k užití.
2. Zjevné vady je nutno reklamovat ihned při přejímce
3. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku, pro které se výrobek stal nepouživatelným, následkem vadného materiálu nebo vad ve výrobě.
4. Prodejce neručí za vady vzniklé přirozeným stárnutím a opotřebením, nevhodným uskladněním, neopatrnou dopravou, mechanickým poškozením, špatnou údržbou nebo používáním výrobku k jiným účelům, než ke kterým je výrobek určen.
5. Záruka se dále nevztahuje na mechanické poškození nepřípustnými zásahy, na poškození neodvratnou událostí (živelná pohroma) nebo vyšší mocí.
6. Podmínkou plnění záruky je předložení řádně vyplněného záručního listu. Záruční nároky

zanikají při svévolných změnách původních zápisů v záručním listě.
7. Záruční nároky se uplatňují:
1) přímo u prodejny, kde byl výrobek zakoupen

2) u firmy KOZAP Uh. Brod, zbraně a střelivo spol. s r.o., U kostela 134, 687 54 Bánov, tel.

572 646 220, 572 646 280, pokud byl výrobek zakoupen přímo u firmy KOZAP

=(
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od Jindrich Camek »

Pokud mas problem se zarukou.Obrat se na obchodni inspekci.Sam jsem to jednou resil.Dopadlo to dobre.Jindra
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od Lukajs »

A jesli se muzu zeptat jakou tam na tom mate montaz ? Budu tam davat Zeiss Classic Diatal 7x50T* Ale vubec nevim jakou montaz a od koho hlavne =)
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od curil »

já jsem měl na bettinsoli montáž od firmy Promys a byla dobrá.jinak kulobrok jsem měl přesný,i soustřel,problém byl napínáček,stalo se že jednou za čas vyšla rána když jsem nechtěl,to snad neudělá ani ZH.a s povrchovou úpravou,slezlo mi černění na beretě asi po dvou vycházkách na kachny nad poutkem,zbraň byla reklamovaná šla do itálie a po 3měsících se vrátila a reklamace neuznaná z důvodu agresivního potu.takže nevím jak pochodíš.mně se italové docela zprotivili.
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od Jindrich Camek »

To co pises neni pravda.Ze zakona je na reklamaci 30 dnu.Pokud by ti nedali zbran vyreklamovanou za 30dnu.Museli by ti vratit penize.Ja to tak pozadoval a ikdyz se kroutili.Museli vratit penize pod pokutou statni obchodni inspekce.Jindra
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od curil »

zbraň se prý posílala zpět do fabriky,do měsíce by to snad ani nešlo.nemám důvod si vymýšlet.to černění mi slezlo asi 10cm nad poutkem na spodní hlavni jak se nosí opřená ruka.tu zbraň mám dodnes Bereta 686.
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od Jindrich Camek »

Ale jo ja ti verim.Ale to,ze se zbran musi posilat do fabriky a je jiste ze trva vic jak 30 dni.To neni tvuj problem,to ad si resi firma,co zbozi dovezla a ta ma na reklamaci 30 dnu.Takze si myslim,ze kdybys chtel a nenechal se odbit,museli by ti vratit penize.Ja to tak resil taky Jindra
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od curil »

já nejsem tak znalý,vrátili mi to tak jsem sklopil uši a šel domů.kdybych to věděl tak bych si koupil samozřejmě radši jinou.
Lukajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 102
Registrován: sob 16.10.2010, 10:02

Re: Kulobroky bettinsoli

Příspěvek od Lukajs »

Zdravím, měl bych takový dotaz ... dneska jsem byl na strelnici zastrilet si s kulobrokem Bettinsoli v razi 8x57JRS
Strilel jsem na 100m
Prvni rana cisty stred , ale potom dalsi 4 rany sli o 3 cm dolu od te první ale vsechny 4 mely soustrel do 1cm
Myslim si ze kulobrok jsem nechal dostatecne po rane vychladnout a hlavne mam kuli dole =)
Co myslíte ? Muze to byt necim jinym nez rukama ?

A take se mi stalo poprví , ze nevisla 1x rana prez napinacek ... ale po znova zajisteni a napnuti naipnacku pote uz vse v pohode ... snad jesli jsem to jen neodjistil poradne ? :)

A jeste bych se chtel zeptat ... odpor spouste se ladí tim jedinym sroubkem co je pod kulovou spouští ? Nechci si rozladit napínacek ale jen Kulovou spoust kdyz tam nemam napínacek :)
CZ 557 Lux 243w + Meopta Meostar R1r 3-12x56 RGD
Odpovědět