kulobrok Brno Super

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
jarik
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 12.6.2008, 10:28

kulobrok Brno Super

Příspěvek od jarik »

Vaše názory na kulobrok Brno Super, je tady všechno možné, ale o jedné z našich nejlepších zbraní stále nic. Nebo špatně koukám.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od precechtel »

mezi lidma jich tolik není, proto žádné zprávy. F.
politice a politikům zmar
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od george.barley »

Mam z Brna vsechny zbrane rady Super mezi nimi i KB 7x65R/12-70.Kvalitni zpracovani,presny,bez zavad.Nesouhlasim s nazorem,ze je mezi myslivci malo techto kulobroku,v nasi male vesnici ho maji hned dalsi 3 lidi.
kopecky jan
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 13.3.2010, 8:31

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od kopecky jan »

Pane kolego,
kulobrok brno super mám a musím říci jen dobré.Je vhodný na vložnou kulovou hlaveň jakékoli ráže.
Má napínáky na obě spouště což jsem nikde jinde neviděl.Kvalita na vysoké ůrovni,velký podíl ruční
práce,proto byla výroba zastavena.Brokové hlavně chromované,možnost kulové kozlice. Super!!
VášJ.K.
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od MiraDuchek »

Chystám se koupit kulovou kozu,rozhoduji se mezi naším Brnem nebo zbraní od některého německého výrobce,poradíte?
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Lubba »

koukal jsem, že kulobrok brno v ráži 8x57 nemá letované hlavně, jde u toho lépe seřídit soustřel? máte s tímto zkušenosti? podělte se prosím. l
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od michalos »

Lubba píše:koukal jsem, že kulobrok brno v ráži 8x57 nemá letované hlavně, jde u toho lépe seřídit soustřel? máte s tímto zkušenosti? podělte se prosím. l
Máš na mysli ale snad brno 800....nee....??? :?:
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Lubba »

Ano, myslel jsem Brno 802 tuším že je to
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od michalos »

Ano jedině Brno 800 z české produkce nemá sletované hlavně a ještě teda zh 349.... :wink:
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od josse »

Lubba píše:koukal jsem, že kulobrok brno v ráži 8x57 nemá letované hlavně, jde u toho lépe seřídit soustřel? máte s tímto zkušenosti? podělte se prosím. l
PROSÍM POZOR!!!
šroub tam je kvůli zjednodušení výroby! Ne proto aby běžný uživatel něco seřizoval. Garantuji vám že jakýkoli zásah bude vždy horší než jak to bylo ze zbrojovky. Takže na nic nesahat! Nepovolovat a nevymýšlet hlouposti!

Já sám mam proti tomu provedeni výhrady a nic takového bych si nepořídil ani nevyrobil.
1) časem (horizont let) to zaručeně uhne a rozjede se...
2) z estetického hlediska je to strašné, jak ta kostka tak i ta díra mezi hlavněmi ...
Jarin
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: ned 03.4.2011, 9:56

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Jarin »

Po kulobroku Brno super pasu již delší dobu, ale je to problém. Jako nový stál dost peněz, i jako použitý stojí dost.
Navíc není jednoduchý narazit na kousek ve stoprocetním stavu, tj.nepožkozený klapkovou montáží.
Každopádně je to asi nejhodnotnější a puškařsky nejvyspělejší konstrukce vyráběná u nás. ( ikdyž je fakt že to je do
značné míry okopírovaný merkel- proč taky vymýšlet něco co už někdo vymyslel,že...)
6,5x52R/8x57J/8x57JRS/8x64S/9,3x62
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Zdenek41 »

No fungovalo to myslím RVHP :wink:
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od kopov.c »

No pár flint z Brna už mi rukama prošlo,ale všechny letěly z domu a víc bych je nechtěl.Když už kulobrok,tak Uherský Brod.Podívejte se třeba na 98čku,závěr drhne,šílená a ještě k tomu hlasitá pojistka a u těch kulobroku to taky není žádná sláva :(
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od kojot »

Když už kulobrok, tak Blaser BBF 97. Ale ne, ta Supra je taky dobrá, řekl bych nejlepšejší. Napínáčy na obou spouštích, technický zázrak. Kdybych chtěl někdy kulobrok, beru Brno Super a nebo Brno 500, Luxusně je dělá Hanák z Bukovice.
http://www.zbranehanak.cz
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Jarin
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: ned 03.4.2011, 9:56

Re: kulobrok Brno Super

Příspěvek od Jarin »

Když už tady padla zmínka o kulobroku z uher.brodu, že je lepší než brno super..... v čzub žádnou kozlici nezkonstruovali!
Kulobroková a broková kozlice ČZ vznikla ve Strakonicích, od roku 1951 byla vyráběna ve znárodněné zbrojovce Dušek
Opočno, do brodu se výroba přestěhovala až na přelomu 50-60let. Nechci snižovat její kvalitu ale kdybych se měl rozhodnout,
tak jednoznačně BRNO SUPER. Minimálně proto že má čtyřnásobně uzamčený závěr. Myslím že kdyby se, byť malosériově
vyráběla dnes, našla by si určitě své zákazníky. Mimořádná pevnost systému brno super by umožnila komorovat téměř
cokoliv :D
6,5x52R/8x57J/8x57JRS/8x64S/9,3x62
Odpovědět